Czantoria 2018
Dodane przez sq9dxt dnia 2018-06-01 / 14:28
ZAPROSZENIE NA CZANTORIĘ

Zapraszam w imieniu własnym oraz współorganizatora - Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach na XXIV coroczne spotkanie krótkofalowców oraz sympatyków fal radiowych na górze Czantoria 995 m n.p.m. Ustroń w dniu 03 czerwca 2018 r.

Dojazd samochodem, autobusem lub pociągiem do miejscowości Ustroń-Polana gdzie znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego. Planowany wyjazd wyciągiem na górę Polana Stokłosica około godz. 10:00, następnie przejście piechotą na szczyt góry Czantorii gdzie można podziwiać panoramę Beskidów z wieży widokowej. W dalszej kolejności przejście do schroniska rKoliba na Czantoriir1; (49.679392 18.794431), gdzie w miłej rodzinnej atmosferze można spędzić kilka godzin na łonie natury.

Organizatorzy zapewniają zarejestrowanym wcześniej uczestnikom wraz z osobami towarzyszącymi ciepłe i zimne napoje oraz kiełbaski na grila. Na miejscu istnieje możliwość zakupu posiłku, upieczenia kiełbasy, itp.

Zgłoszenia z podaniem liczby uczestników proszę przesłać na : sp9hty@interia.pl lub sq9dxt@interia.pl
Uwaga: w schronisku jest zasilanie sieciowe 220 V i można podłączyć radio, wystarczy kilka metrów przedłużacza i popracować zarówno z SPFF i OKFF. Późnym popołudniem powrót (dla odważnych na piechotę szlakiem turystycznym około 2 godz.) lub wyciągiem krzesełkowym do Ustronia Polany.

Organizator: SQ9DXT Janek, Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach