Biuletyn Informacji Publicznej PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2018-03-31 / 15:45
Dobiegają końca prace nad sformowaniem strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Polskiego Związku Krótkofalowców. Strona została założona w domenie bip.gov.pl (https://www.bip.gov.pl/subjects/view/38548 ), w standardowej formie zgodnej z wymogami ustawowymi, w systemie SSDIP - Scentralizowanego Dostępu Do Informacji Publicznej. Link do strony BIP PZK (https://pzk.bip.gov.pl/) umieszczony jest na portalu PZK w lewym menu (proszę kliknąć w logo Biuletynu Informacji Publicznej).

Prace nad BIP PZK prowadził od kilku tygodni Kol. Andrzej Bojan SP8AB, który pełni obecnie funkcję redaktora strony podmiotowej BIP PZK.

Na stronie BIP PZK, oprócz podstawowych informacji teleadresowych, statucie, władzach PZK - będą zamieszczane informacje publiczne PZK, czyli informacje o sprawach publicznych w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej. Krótko mówiąc, są to wszelkie informacje związane z gospodarowaniem środkami publicznymi. W przypadku Polskiego Związku Krótkofalowców są to środki z odpisów 1% OPP otrzymywane z Urzędów Skarbowych na podstawie wniosków podatników, środki z dotacji, środki z umów o wykonywanie zadań publicznych.

Dodatkowo na stronie BIP PZK będziemy zamieszczać podstawowe informacje o darowiznach otrzymywanych przez Polski Związek Krótkofalowców od instytucji i firm (np. Emitel, IBM Polska).

Zachęcamy do korzystania ze strony BIP PZK! Wszelkie uwagi odnośnie działania strony, jej zawartości, jak również propozycji współpracy w jej tworzeniu i uzupełnianiu prosimy kierować bezpośrednio do redaktora BIP PZK.

Andrzej Bojan SP8AB
Redaktor Biuletynu Informacji Publicznej  PZK