SP2HGV s.k.
Dodane przez sp2jmr dnia 2018-03-12 / 16:54
SP2HGV s.k.

Z ogromnym żalem i smutkiem informuję, że w dniu 11 marca br. w sposób nagły i dramatyczny dla najbliższej rodziny szeregi toruńskich krótkofalowców opuścił Gerard SP2HGV. Gieruś jako wieloletni członek oddziału PZK w Toruniu, członek klubu SP2TMT był pasjonatem zawodów krótkofalarskich. Był bardzo dobrym operatorem, co potwierdzały wysokie lokaty w bardzo wielu zawodach. W regionie znany był również jako krótkofalowiec i kolega, który nikomu nie odmówił pomocy w sprawach technicznych. Wielu z nas przewinęło się przez jego pomieszczenie radiowo-warsztatowe, znajdujące się w piwnicy bloku w którym mieszkał. Kolejny, wspaniały krótkofalowiec, kolega i przyjaciel przeniósł się do krainy wiecznych DX, gdzie spotkał się z Naszymi koleżankami i kolegami po radiu.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 15 marca br. mszą o godz.10.00 w Kościele Świętego Jakuba przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Następnie urna z prochami śp. Gerarda SP2HGV przewieziona zostanie na Cmentarz Komunalny w Toruniu, gdzie prochy zostaną złożone do grobu.

Będzie Nam brakowało charakterystycznego głosu Gerarda z jego wywołaniem "Stefan Paweł 2 Henryk Gustaw Violetta w zawodach".

Mariusz sq2bnm.