Komunikat PZK nr 42/2017 z dnia 27.12.2017
Dodane przez sp2jmr dnia 2017-12-28 / 14:20
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 42/2017 z dnia 27. grudnia 2017 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej najistotniejsze informacje z ostatniego okresu:

Drodzy Słuchacze i Odbiorcy Komunikatów PZK, Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy,

Z okazji zbliżającego się szybkimi krokami Nowego Roku 2018. Redakcja Komunikatów Polskiego Związku Krótkofalowców życzy Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i sukcesów we wszystkich dziedzinach życia, które są Waszym udziałem. W szczególności życzymy Wam akceptacji w rodzinach, zrozumienia w środowisku w którym działacie, DX-ów, wygranych zawodów i działających wykonanych własnymi rękami konstrukcji oraz dobrze strojących się anten czyli sukcesów w uprawianiu naszego pięknego hobby, jakim jest krótkofalarstwo.
Do usłyszenia już w 2018 roku!

Redakcja Komunikatów PZK

1. "Gazeta Wyborcza" z 17 grudnia 2017 r.

W wydaniu "Gazety Wyborczej" z dnia 17 grudnia 2017 r. znajduje się artykuł o działaniach nie żyjącego już Kolegi Zbyszka SP2AVE. Artykuł opisuje nieznany większości epizod z Grudnia 1970, gdy Zbyszek SP2AVE przekazał ze swojej radiostacji, za granicę informacje o wydarzeniach grudniowych, o rozgrywającej się masakrze na ulicach Gdyni.
[Info: SP3SLU na podstawie Forum SP7PKI]

2. Aktywność C56VC i J5/SP7VC

W okresie Sylwestrowo-Noworocznym tj. 29.12.2017- 06.01.2018 przebywam z Kasią w Afryce Zachodniej. W wolnym czasie będę aktywny SSB i FT8 160-15m.
Będę aktywny pod znakami C56VC i J5/SP7VC. Senegal - 6W w programie tylko zwiedzanie.
Zabieram IC-7300 + PA 4XGU50, Verticale, Inverted-L 80&160m.

Pomyślności w Nowym 2018 Roku!

Przemek SP7VC

3. Komunikaty PZK - logistyka

W 2018 r. "Komunikaty PZK" będą co tydzień, jak dotychczas czytane we środy o godz. 18.00 czasu lokalnego w pasmie 80 m na qrg 3702,5 KHz +- QRM. Dzień później będą one zamieszczane jako newsy na głównej partycji portalu PZK.
Ponieważ po zaprzestaniu cotygodniowego wydawania i rozsyłania "Tygodnika Krótkofalowca" oraz przy braku "Biuletynu PZK" powstała w naszym stowarzyszeniu pewna luka informacyjna, "Komunikaty PZK" będą do czasu wznowienia w. wym. wydawnictw elektronicznych rozsyłane na adresy internetowe Prezesów OT PZK oraz na adresy internetowe OT.
W dalszym ciągu prosimy o nadsyłanie wszelkich informacji ogólnych oraz organizacyjnych przeznaczonych zarówno dla Komunikatów, Tygodnika Krótkofalowca, Biuletynu PZK oraz Krótkofalowca Polskiego na adres sp2jmr@pzk.org.pl jako adres sekretariatu ZG PZK, który w tym przypadku pełni funkcję kolektora informacji. Aktualne pozostają podane poniżej adresy redakcji Tygodnika Krótkofalowca.
[Info. SP2JMR]

Redakcja dziękuje za przesłaną informację: Przemkowi SP7VC
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, tk@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Tygodniku Krótkofalowca" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje "Tygodnika Krótkofalowca" oraz "Krótkofalowca Polskiego"


Redakcja: Piotr SP2JMR, Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.