Piknik Naukowy Polskiego Radia
Dodane przez sp2jmr dnia 2017-10-12 / 15:41
22 Piknik Naukowy 2018

Obecnie trwają już przygotowania do 22. Pikniku Naukowego - Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza ta ma się odbyć 9 czerwca 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się już 17. października 2017 roku o godzinie 13:00. Spotkanie ma się odbyć w sali konferencyjnej (II. piętro) budynku Polskiego Radia, al. Niepodległości 77/85.
Piknik Narodowy jest miejscem, gdzie przychodzi wiele młodzieży szkolnej. Są też reprezentowane środowiska akademickie. Choć impreza jest w Warszawie, to przyjeżdżają na nią uczestnicy dosłownie z całej Polski.
Aby wziąć udział w Pikniku Naukowym, należy swoim programem wpisać się w temat przewodni. Tematem przewodnim dwudziestego drugiego Pikniku Naukowego ma być Ruch. Jak podają organizatorzy na swojej stronie internetowej: http://www.pikniknaukowy.pl/artykul/1876324, temat ten można interpretować na wiele sposobów - RUCH: zasada rzeczy, ciało w ruchu, maszyna w ruchu, manipulatory, planeta w ruchu, dynamika żywiołów, myśli w ruchu, ludzie w ruchu, podróżowanie etc.
W świecie krótkofalarskim, także wiele aspektów jest związanych z ruchem. Np: przemieszczanie się stacji przenośnych, mobilnych i lotniczych, obracanie się anten, lot balonu meteorologicznego, taktyczny system w czasie rzeczywistym w oparciu o APRS, czy D-STAR, łączność satelitarna oraz z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, EME, Efekt Dopplera etc. Jest tu też ruch człowieka w czasie zawodów ARDF. Być może fantazja i ruch doprowadzą nas do telegrafii i łączności cyfrowych?
Szanowni odbiorcy mamy w Polsce wiele Stowarzyszeń i wielu pasjonatów naszego hobby, więc powinniśmy móc coś wspólnie zrobić. Wielką zaletą jest fakt, iż nasze hobby łączy ludzi o różnych profesjach, co daje nam unikalny potencjał. Spójrzmy na Piknik Naukowy w ten sposób, iż w podczas tej naukowej imprezy mamy młode docelowe środowisko, takie o jakim marzymy i chcemy do niego dotrzeć i przekazać mu informacje o naszym hobby. Należy więc wykonać rzeczywisty i interesujący krok w tym kierunku. Jeśli są wśród nas osoby chcące przygotować konkretny eksperyment i zaprezentować go na 22. Pikniku Naukowym, to bardzo proszę o kontakt ze mną (jako inicjator i to chyba nie jedyny tego pomysłu) w terminie do 16. X. 2017 roku (21:00). Proszę użyć adres email dostępny na ariss.pzk.org.pl lub kontakt@sp3qfe.net. Być może jest osoba chętna na koordynowanie wszelkich działań i reprezentująca krótkofalowców? Jeśli tak to proszę o kontakt. Choć osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego, to jednak napisałem ten artykuł. Rozczarujcie mnie proszę pozytywnie Waszą konstruktywną chęcią do działania. Liczę tylko na tych co przyślą ciekawe pomysły i będą chcieli je zrealizować. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie i co potrafi nasze środowisko.

załączam krótkofalarskie. 73!

Armand SP3QFE