Sprawdzenie dokumentów do pierwszego certyfikatu LoTW
Dodane przez sp6cik dnia 2017-05-10 / 00:23
Sprawdzenie dokumentów do pierwszego certyfikatu LoTW

DXCC zdecydowało się powierzyć DXCC Card Checkerom weryfikację posiadania pozwoleń radiowych ubiegających się o pierwszy certyfikat LoTW. Dotychczas amatorzy spoza USA musieli wysłać kopię pozwolenia i dowodu tożsamości do DXCC. Oczywiście wiązało się to z pewnymi niebezpieczeństwami związanym z otwarciem listu.
Od roku taką weryfikację może przeprowadzić DXCC Card Checker z danego kraju. Procedura jest jednak trochę odmienna. Weryfikacja musi nastąpić podczas jakiegoś spotkania np. zjazdu i powinna być jak to ładnie określono "face to face". DXCC Card Checker sprawdza pozwolenie radiowe i porównuje dane z dowodem tożsamości. Nie robi jednak żadnej(!) kopii tych dokumentów, jedynie zapisuje na listę znak wnioskującego i e-mail.
Tą listę wysyła do wyznaczonej osoby w DXCC.
Jak dotrze do DXCC wniosek o certyfikat np. SP0XXX.tq5, to zostanie on niezwłocznie wydany. Wniosek musi zostać wygenerowany z programu TQSL wyłącznie przez osobę ubiegającą się o certyfikat LoTW.

Chętnym mogę umożliwić weryfikację dokumentów podczas najbliższego posiedzenia ZG PZK w dniu 13 maja 2016 r w Warszawie na ul. Podskarbińskiej w Praskim Centrum Kultury. Oczywiście sprawdzenie będzie możliwe przed posiedzeniem lub w jego przerwach.

DXCC Card Checker
Leszek SP6CIK