Andrzej de Ostoja Domaradzki SP6LV Silent Key.
Dodane przez 3z6aef dnia 2017-01-26 / 18:07
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 25 stycznia 2017 r. w wieku 86 lat zmarł Kol. Andrzej de Ostoja Domaradzki, SP6LV. Pogrzeb odbędzie się 28 stycznia (sobota) o godz. 13:00 na Cmentarzu Komunalnym ul. Gliwicka w Ziębicach. Msza Św. odbędzie się o godz. 12:30 w kaplicy cmentarnej.

Andrzej SP6LV, licencja 1957, znakomity radiotelegrafista (ok 160 tys QSO), amator DX-ów, miłośnik zawodów i dyplomów krótkofalarskich, był członkiem PZK, należał do SPDX Klubu, SP-OTC, SP-CC, SP-CW etc. Jako jeden z kilku w Polsce należał do Marine Funker – klubu zrzeszającego byłych operatorów radiooperatorów na statkach morskich. Pomysłodawca Biuletynu MKK, autor wielu publikacji z dziedziny łączności radiowej oraz motoryzacyjnej.

Niewielu może się poszczycić tak wspaniałą biografia krótkofalarską, a wielu mogłoby wziąć przykład... Jego skromność nie pozwalała, aby o cokolwiek się upominać, nagrody, pochwały czy wyróżnienia. On robił swoje, był krótkofalowcem pełnym sercem i jak mało kto kochał swoje radiowe hobby, mimo iż zły stan zdrowia nie pozwalał na tyle, co w minionych latach... Oczywiście wszystko zgodnie z mottem: „… nic nie robimy na siłę... to tylko przecież dla przyjemności… to tylko nasze ukochane hobby”...

Cześć Jego pamięci!

[info: SQ6DGR]SP6LV_SK