Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21.02.2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-02-21 / 19:29
W załączeniu komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21 lutego 2007.
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21.04.07.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:

1. Ognisko Warszawskiego OT PZK.
Jak co roku na przedwiośniu w lasku na Bemowie spotykają się warszawscy krótkofalowcy na corocznym ognisku. Oprócz  członków WOT w ognisku biorą udział koleżanki i koledzy z Praskiego OT PZK oraz sympatycy obu OT oraz goście. Tradycja tej imprezy  wywodzi się z mrocznych czasów stanu wojennego, kiedy to grupa warszawskich krótkofalowców postanowiła się chociażby spotkać na „video i audio” bo możliwości pracy krótkofalarskiej w tym okresie nie było. W tym roku ognisko odbędzie się 24 lutego w sobotę. Początek o godz.10.00 . Dziękuję Prezesowi WOT Robertowi SP5XVY za zaproszenie. A więc do zobaczenia. 

2. Walne zebranie OT 49.
Odbędzie się w dniu 24 lutego 2007 w Toruniu przy ul. Tuwima 9 w klubie „Kameleon”. Początek godz.11.00.

3. II krajowa debata na temat krajowej strategii gospodarki częstotliwościowej.  Odbyła się 16 lutego w UKE w Warszawie. PZK swoje stanowisko przedstawił w trakcie konsultacji. Znajduje ono zrozumienie we władzach UKE co dobrze rokuje na przyszłość. Informacja na ten temat znajduje się portalu PZK w dziale Informacje PZK.

4. Walne zebranie OT 26.
W dniu 4 marca 2007 w Wąbrzeskim Domu Kultury przy ul. Wolności 47 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Toruńskiego OT PZK (OT 26). Początek godzina 10.00. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.

5. Administracja. Braki w materiałach finansowych. Wyjaśniliśmy sprawę OT 23, OT 18 oraz OT 37. Z pozostałych OT czekam na brakujące dokumenty lub po prostu na  odpowiedzi na skierowane do nich pisma.

6. Konsultacje aktów prawnych. 
W dniu 27 lutego w Ministerstwie Transportu odbędzie się debata na temat pakietu ustaw, w tym projektu Ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz Ustawy o Kompatybilności Elektromagnetycznej. PZK jako jedyna organizacja społeczna został na naradę zaproszony. W debacie będę uczestniczył osobiście. W Sejmie RP w dniu 28 lutego odbędzie się Posiedzenie Komisji Infrastruktury w czasie którego będzie konsultowany projekt Ustawy o Kompatybilności Elektromagnetycznej. PZK jest po raz czwarty zapraszane na Posiedzenie tej najbliższej nam tematycznie komisji, ale po raz pierwszy w tej kadencji Sejmu. Projekty wymienionych aktów prawnych były już wcześniej przedmiotem konsultacji o czym informowałem.
 
7. Ogólnopolski Specjalistyczny Klub Dyplomowy PZK Polska Sekcja  DIG „Maraton DIG-SP".
        Zarząd Polskiej Sekcji DIG – Ogólnopolskiego Specjalistycznego Klubu Dyplomowego PZK, serdecznie zaprasza nadawców indywidualnych, operatorów stacji klubowych, nasłuchowców i członków DIG-SP do udziału w co rocznej edycji zawodów DIG-QSO-Party. Wzorem lat ubiegłych również w tegorocznych zawodów DIG-QSO-Party część SSB i CW, polska Sekcja DIG organizuje Maraton DIG-SP. Wszystkie zasady regulaminowe są identyczne jak w DIG-QSO-Party. Maraton odbywa się w dwóch turach w dniach 10 i 11 marca 2007 roku tj. w czasie trwania DIG-QSO-Party – SSB oraz w dniach 14 i 15 kwietnia 2007 roku tj. w czasie trwania DIG-QSO-Party – CW. Stacje SP, które w tych zawodach zdobędą największą ilość punktów łącznie w części SSB i CW, wyróżnione zostaną specjalnymi nagrodami. Za udział w Maratonie organizator przewiduje dyplomy i upominki rzeczowe w następujących grupach:
(A) Stacje członków DIG-SP: 1 miejsce – puchar, za miejsca 2-3 upominek rzeczowy + dyplomy do 5 miejsca.
(B)    Stacje indywidualne SP: 1 miejsce – puchar, za miejsca 2-3 upominek rzeczowy + dyplomy do 5 miejsca.
(C)     Stacje nasłuchowe: 1 miejsce – upominek rzeczowy + dyplomy do 3 miejsca.
(D)     Stacje klubowe, które zdobędą największą ilość punktów otrzymają wyróżnienia.
         Aby zostać sklasyfikowanym w Maratonie dzienniki za DIG-QSO-Party należy przesłać (za część SSB - do dnia 30 marca br.; za część CW - do dnia 25 kwietnia br.) na adres:
Augustyn Wawrzynek - SP6BOW, ul. Korfantego 5B/1, 47-232 Kędzierzyn-Koźle 12. Wszystkie nadesłane dzienniki w formie papierowej następnie zostaną wysłane zbiorowo do Contest Managera DF2KD. Uczestnicy, którzy swoje dzienniki prześlą w formie elektronicznej bezpośrednio do DF2KD, proszeni są o przesłanie w terminie do 31 maja br. rezultatów do SP6BOW(sp6bow@poczta.onet.pl).
Uwaga: Zgodnie z regulaminem dzienniki powinny zawierać samodzielnie obliczony wynik za każdą część zawodów. Dzienniki bez obliczonej punktacji będą użyte tylko do kontroli.
Wyniki Maratonu DIG-SP ogłoszone zostaną po otrzymaniu od Contest Managera oficjalnych wyników z DIG-QSO-Party.
            Vy 77, Augustyn – SP6BOW, DIG 3618

       Tyle informacji  na dzisiaj
       Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik do komunikatu.

Regulamin zawodów DIG-QSO-PARTY

Organizatorem zawodów jest DIG-DL (Diplom Interessen Gruppe). Część SSB zawodów odbędzie się w dniach 10 i 11 marca 2007 roku. W sobotę 10 marca zawody rozgrywane są na 14, 21 i 28 MHz w godzinach od 12,00 UTC do 17,00 UTC. W niedzielę 11 marca zawody rozgrywane są na 3,5 MHz w godzinach od 7,00 UTC do 9,00 UTC i na 7 MHz od godziny 9,00 UTC do 11,00 UTC. Cześć telegraficzna tych zawodów odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia 2007 roku. W sobotę 14 kwietnia zawody rozgrywane są na 14, 21 i 28 MHz w godzinach od 12,00 UTC do 17,00 UTC. W niedzielę 15 kwietnia zawody rozgrywane są na 3,5 MHz w godzinach od 7,00 UTC do 9,00 UTC i na 7 MHz od godziny 9,00 UTC do 11,00 UTC. Wywołanie w zawodach: ”CQ DIG” Raporty: stacje członków DIG nadają RS(T) + numer członkowski. Stacje nie będące członkami DIG nadają tylko RS(T). Z każdą stacją można przeprowadzić 1 QSO na danym paśmie. Punktacja: QSO z członkiem DIG – 10 punktów, każde pozostałe QSO – 1 punkt.

Mnożnik: Mnożnikiem są członkowie DIG oraz kraje według listy DXCC i WAE. Każdy członek DIG może być zaliczony do mnożnika tylko jeden raz, obojętnie na ilu pasmach był zrobiony. Natomiast kraje DXCC i WAE jako mnożnik liczą się na każdym paśmie oddzielnie.

Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik (ilość różnych stacji DIG + Entities). Zawody również dostępne są dla nasłuchowców. Zaliczane są tylko pełne nasłuchy łączności z udziałem co najmniej jednego członka DIG. Ta sama stacja DIG może być wykazana w dzienniku maksymalnie 10 razy. Punktacja i mnożnik – tak jak dla nadawców.

Puchary i nagrody: Zwycięzca zawodów otrzymuje puchar. Zdobywcy miejsc od 2 – 10 nagrodzeni zostają specjalnymi dyplomami. Wyróżniona zostanie również najlepsza YL. Specjalne trofea (DIG-Spezial-Trophy) otrzymają zwycięzcy z poszczególnych krajów, jeżeli z danego kraju nadejdą dzienniki od co najmniej 10 zawodników. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkową kartę QSL z podanym wynikiem i zajętym miejscem. Nagrody i dyplomy przydzielane są oddzielnie za każdą część zawodów SSB i CW. Dzienniki za zawody z samodzielnie obliczonym wynikiem oddzielnie za SSB i CW należy przesłać do dnia 31 maja 2007 r. na adres: Karl - Dieter Heinen, DF2KD, P.O. Box 221, D – 53922 Kall, Germany, lub pocztą elektroniczną via e-mail: df2kd@darc.de Dzienniki bez obliczonej punktacji będą użyte tylko do kontroli. Wzór dziennika za zawody można otrzymać via sp6bow@poczta.onet.pl