Drodzy Darczyńcy 1% podatku
Dodane przez SP5ELA dnia 2016-02-17 / 04:51
Drodzy Darczyńcy    Prezes SP7CBG

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców dziękuję Wam za przekazanie 1% od należnego podatku na rzecz PZK. Wasza życzliwość oraz kwoty, które dzięki niej trafiają na nasze konto pozwalają realizować liczne przedsięwzięcia, które bez tych środków nie byłyby możliwe. Na szczeblu centralnym jest to m.in. największa w SP otwarta impreza krótkofalarska ŁOŚ, która w tym roku obchodzić będzie jubileusz 10. lecia. Postaramy się, aby był on na odpowiednim poziomie.
Również z tych środków kupujemy sprzęt. W ub. roku zakupiliśmy dla naszych OT i klubów 5 urządzeń KF, 1 UKF, dipleksery do przemiennika, kilkanaście szt. wyposażenia do transceiverów, 1 nowoczesny komputer, namiot niezbędny dla działalności związanej z łącznością antykryzysową i wiele innych elementów, bez których krótkofalarstwo nie mogłoby się rozwijać. W ramach puli przypisanej oddziałom terenowym i klubom dofinansowaliśmy kilkanaście ogólnodostępnych spotkań bardziej lub mniej środowiskowych, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji krótkofalarstwa. Dzięki wam walczymy także o czystość eteru i wpływamy na kształt przepisów dotyczących służby radiowej amatorskiej.

Również i w tym roku liczymy na pamięć o Polskim Związku Krótkofalowców, wiodącej i najliczniejszej w Polsce krótkofalarskiej organizacji, która reprezentuje nasze środowisko w kontaktach z partnerami zagranicznymi oraz krajowymi. Jego potrzeby mogą być choć w części spełnione dzięki Waszej życzliwości.

Raz jeszcze w imieniu naszych członków dziękuję Wam i życzę zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK
Informacje na temat statusu Organizacji Pożytku Publicznego, w tym szczegółowa informacja o możliwości odprowadzenia 1% podatku na rzecz PZK za rok 2015.
---
Aby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego PIT 28, 36, 36L, 37, 38 i 39 numer KRS: 0000088401.

1% podatku mogą przekazać:

W najczęściej stosowanych formularzach należy zrobić to wg poniższego zestawienia:

1. w PIT 28

2. w PIT 36

3. w PIT 36L

4. w PIT 37
PIT-37 small
5. w PIT 38

6. w PIT 39

Uwaga:
W rubryce "cel szczegółowy" proszę nie wpisywać swojego znaku, wyrażenie zgody na przekazanie organizacji pożytku publicznego imienia i nazwiska podatnika, wystarczy do identyfikacji darczyńcy.


Publikacja: 2016-02-17, 04:55
Administrator portalu PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA