Ubezpieczenie członków PZK 2016 - 2017
Dodane przez SP5ELA dnia 2016-02-03 / 01:20
Ubezpieczenie członków PZK 2016 - 2017

Witam

Z sekretariatu ZG PZK otrzymałem w dniu wczorajszym dokumenty ubezpieczeniowe członków PZK.

Obecnie firmą ubezpieczającą PZK jest ponownie firma UNIQA. W latach poprzedzających firmą ubezpieczającą PZK była firma Compensa.

W tym roku charakter ubezpieczenia jest nieco odmienny niż w latach ubiegłych, kiedy to ubezpieczenie PZK składało się z dwóch niezależnych polis: ubezpieczenia tzw. "Radiocasco" oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC).

Ponieważ na podstawie uchwał Zarządu Głównego PZK z 23. maja oraz 24 października 2015 r. ograniczono maksymalną stawkę ubezpieczenia przypadająca na 1. członka PZK, zawarta została jedynie polisa odpowiedzialności cywilnej (OC) członków PZK (osób fizycznych) z podwyższeniem maksymalnej wartości odszkodowawczej do 15.000 zł przy rezygnacji z polisy od odpowiedzialności materialnej (tzw. Radiocasco). Natomiast można indywidualnie na wniosek taką polisę wykupić. Wniosek znajduje się w dokumentach ubezpieczeniowych.

Dokumenty ubezpieczenia znajdują się w dziale "Download" - Dokumenty ogólne - Ubezpieczenie 2016. Są także "podłączone" do banera "Ubezpieczenia członków PZK" w prawej kolumnie portalu.

Link bezpośredni do dokumentów ubezpieczeniowych

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK