DXSerwis - replika na serwerze PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2016-01-15 / 12:58
Witamy

Zapraszamy do korzystania z archiwum wydań biuletynu "DX Serwis". Z biuletynu korzysta wiele indywidualnych osób i oddziałów PZK. Wielu administratorów oddziałowych stron internetowych umieszcza na swoich stronach pliki biuletynu do pobrania. W efekcie ten sam plik zostaje umieszczony w wielu różnych miejscach, a nie zapominajmy, że w większości wypadków oddziały wykorzystują zasoby serwerowe PZK. W efekcie niepotrzebnie serwer zapełnia się poprzez wielokrotne umieszczenie tego samego pliku.

Obecnie archiwum DXSerwisu znajduje się na dedykowanym portalu pod adresem:

https://dxserwis.pzk.org.pl

Kolejne wydania "DX Serwisu" będą na bieżąco umieszczane w niniejszym archiwum. Bardzo prosimy administratorów oddziałowych stron internetowych, aby informując o nowym wydaniu biuletynu podawali link do wydania, zamiast kopiowania pliku z biuletynem i umieszczania go na serwerze.

Przypominamy także, że podstawową formą udostępniania biuletynu jest jego rozsyłanie poprzez listę e-mail. Każda zainteresowana osoba może zapisać się na listę wysyłkową. Szczegółowe informacje, dotyczące zapisywania są opisane na stronie głównej biuletynu: http://www.dxserwis.info/

Krótka historia DXSerwisu.
Biuletyn DX Serwis jest regularnie wydawany od połowy 1997 roku. Jednak już przed tym terminem pojawiły się pierwsze biuletyny, jeszcze nie oznaczone kolejnymi numerami. Przez wiele lat biuletyn funkcjonował tylko w wersji HTML. Później przez wiele lat jako biuletyn HTML dostępny na stronie WWW i jednocześnie rozsyłany w postaci tekstowej via e-mail. Obecnie biuletyn publikujemy tylko w postaci PDF - w takiej formie jest rozsyłany do osób, zapisanych na listę dystrybucyjną. W tej chwili trwają także prace nad uruchomieniem i udostępnieniem archiwalnych wydań biuletynu.

Biuletyn jest przygotowywany i rozsyłany z częstotliwością dwóch lub trzech wydań w miesiącu. Zamieszczane w DX Serwisie informacje są przełożoną na język polski kompilacją wiadomości z różnych dostępnych w internecie biuletynów oraz informacji z list dyskusyjnych o tematyce DX. Niektóre wiadomości trafiają do nas także bezpośrednio od uczestników DXpedycji.

Korzystanie z Listy Dystrybucyjnej DX Serwis jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Jest to lista dystrybucyjna, co oznacza, że wysyłanie wiadomości jest dostępne tylko dla jej administratorów. Pozostali zapisani mogą jedynie odbierać wiadomości. Celem listy nie jest stworzenie kolejnego forum dyskusyjnego, ale stworzenie możliwości rozsyłania zainteresowanym kolejnych biuletynów z informacjami o DXpedycjach.

Info: Tomek SP5UAF, Zygi SP5ELA