Amateur Radio Kids Day 2016
Dodane przez SP3AYA dnia 2015-12-30 / 02:34
Amateur Radio Kids Day 2016

W nadchodzącym roku obchody Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży przypadają w niedzielę 3 stycznia i sobotę 18 czerwca 2016 r. Jak zawsze, na całym świecie tysiące dzieci i młodzieży będzie aktywnie spędzało czas przy radiostacji. Nie ma chyba lepszej okazji do tego, aby naszym hobby zainteresować młode pokolenie. Młodzież łatwiej sięgnie po mikrofon kiedy jednym z rozmówców jest osoba w podobnym wieku.

Amateur Radio Kids Day daje nam niepowtarzalną możliwość, aby w młodych ludziach zaszczepić zamiłowanie do techniki i komunikacji radiowej, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Dla klubów krótkofalarskim to kolejna okazja do wyjścia na zewnątrz i propagowania naszego hobby w szkołach lub innych placówkach oświatowych. Apelujemy o jak najszerszy udział polskich stacji w pracy z młodzieżą tego dnia. Pamiętajmy o tym, że na stacjach klubowych, pod tym samym znakiem będą pracować kolejno zmieniający się operatorzy. Powtarzajmy łączności z każdym zasłyszanym młodym głosem.

Jako upominek i zarazem nagrodę dla młodych operatorów, można pobrać i wydrukować dyplomy uczestnictwa w Amateur Radio Kids Day. Są one dostępne na stronie klubu SP3POW lub na stronie PZK.

Dzieci będą mogły również pokusić się o zdobywanie punktów do innych przeznaczonych dla siebie dyplomów:
Dyplom Junior Okręgi Polskie
Dyplom JUNIOR AWARD
Więcej informacji o akcji można znaleźć w zakładce www.kidsday.sp3pow.pl


Info: Jarek SP3AYA