Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 14.02.2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-02-14 / 20:40
W załączeniu komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 14.02.2007.
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 14 lutego 2007.

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy naszego komunikatu.

Zaczynam od smutnych informacji:

SP6DLK sk. W dniu 10 lutego 2007 roku zmarł Mieczysław Lisowski SP6 DLK, o czym zawiadamiają Koledzy ze Świdnicy.

  
Franciszek SP6 GTN

SP2TFH sk. Zmarł nasz Kolega, członek PZK, Edward Cherek SP2TFH.
Msza św. odbędzie się dnia 16 lutego o godz. 10.00 w kościele przy ul. Katowickiej - Rumia Janowo a pogrzeb tego samego dnia po mszy św. na cmentarzu w Rumi (autokar z pod kościoła).
Cześć Jego Pamięci!
Krzysztof SP2DPK, Sekretarz POT PZK Marcin SQ2BXI


1. Pomoc dla kolegi. OT 35 wpłacił na konto Kolegi Andrzeja SP7IXT kwotę 370 zł. jako pomoc dla Kolegi Jurka SP7NEH.

VY-73! Zbyszek SP8AUP
O sprawie pisaliśmy już wcześniej. Dziękujemy.

2. Administracja PZK. Zgodnie z informacją z poprzedniego komunikatu podaję poniżej OT, które nie wywiązały się z obowiązku złożenia kompletnych dokumentów finansowych za rok 2006. I tak.
OT 18 –brak spisu z natury, brak uchwały o przyjęciu sprawozdania przez Zarząd OT
OT 20 –j.w.
OT 23 – brak spisu z natury
OT 26 - Brak uchwały o przyjęciu sprawozdania przez Zarząd OT
OT 27  - j.w.
OT 29 -  j.w.
OT 31 –brak spisu z natury oraz uchwały o przyjęciu sprawozdania przez Zarząd OT
OT 32 – brak spisu  z natury
OT 37 –brak spisu  z natury
OT 49- brak spisu z natury i uchwały o przyjęciu sprawozdania przez Zarząd OT

Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji rocznej wynika z uchwalonego przez ZG PZK Regulaminu Gospodarki i Sprawozdawczości Finansowo Materiałowej.
Brak dokumentów wymienionych powyżej uniemożliwia zrobienie bilansu rocznego PZK za rok 2006.  W sprawie inwentaryzacji zostało do OT skierowane pismo w dniu 12 grudnia 2006 o numerze 118/2006.

Oddziały posiadające osobowość prawną winny przesłać do sekretariatu dokumenty potwierdzające swój status prawny. O takiej potrzebie poinformowałem OT pismem nr 117/2006 z dnia 12.12.06.
Takich dokumentów nie przesłały do dnia dzisiejszego OT 05-Podkarpacki OT PZK, OT 10 – Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców OT PZK, OT 25 –Warszawski OT PZK. 
Jeszcze raz proszę Zarządy Oddziałów o uzupełnienie brakujących dokumentów.

3. Informacje redakcji „Świata Radio”. Czy korzystacie z e-wydania ŚR?
Od pół roku miesięcznik Świat Radio ukazuje również się w wydaniu elektronicznym.
Jest to dokładnie to samo czasopismo jak w wersji papierowej, ale przygotowane w specjalnym formacie plików komputerowych Zinio.
Dzięki temu nie czekając na pocztę zamówiona prenumerata e-ŚR jest dostarczana do Ciebie automatycznie i na czas.
Wydaje mi się, że nie wszyscy prenumeratorzy korzystają z e-ŚR.
Jeżeli jesteś prenumeratorem Świata Radio, masz komputer oraz Internet, wystarczy podać do działu Prenumeraty AVT swój e-mail i wersję elektroniczną masz za darmo.
Przypominam, że w cyfrowym czasopiśmie masz interaktywny spis treści, linki do stron internetowych, animacje... Raz pobrany magazyn możesz czytać bez podłączenia do Internetu.
Magazyn ma taki sam wygląd, taką samą zawartość redakcyjną i reklamową, jak wersja papierowa. Format cyfrowy zapewnia wrażenie czytania jak w wersji papierowej, a posiada ponadto wiele dodatkowych zalet, osiągalnych jedynie dla wersji cyfrowych.

Oto kilka z nich:
*Automatyczne dosyłanie każdego egzemplarza wprost na Twój komputer przez Internet w momencie oddania go do kolportażu (wcześniej, zanim dotarłby do Ciebie zwykłą pocztą, która coraz częściej opóźnia dotarcie wersji papierowej).
*Możliwość oglądania magazynu w każdym miejscu i o każdej porze (także offline). *Hiperłącza w spisie treści, które przeniosą Cię automatycznie do interesującego Cię działu, tematu lub artykułu.
*Linki do stron reklamowych i ewentualnie dodatkowego materiału redakcyjnego.
*Wyszukiwarka pomagająca znaleźć słowo lub temat w zaledwie kilka sekund.
*Opcja podświetlania tekstu i sporządzania notatek na stronach magazynu.
*Opcja "Prześlij znajomemu" pozwalająca na wysłanie darmowej kopii magazynu, łącznie z notatkami i uwagami.
*Ekologiczne archiwum pozwalające kolekcjonować numery archiwalne bez zajmowania miejsca na półce. Numery archiwalne można w każdej chwili łatwo odszukać i posegregować, korzystając z wewnętrznej biblioteki i wyszukiwarki.

Wydaje mi się, ze krótkofalowcy nie wykorzystują możliwości jakie daje e-ŚR.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby w e-wydaniu, również w Krótkofalowcu Polskim, zamieszczać krótkie kilkuminutowe filmy (po kilka MB) z różnych imprez, spotkań, wypraw…
Jest doskonała okazja aby pokazać młodzieży jak i nie wtajemniczonym Czytelnikom, na czym polega krótkofalarstwo. Właśnie dzięki krótkiemu filmowi można pokazać, jak powinna wyglądać standardowa łączność ze stacją krajową czy zagraniczną, na fonii, telegrafii czy inną emisją.
Można też zademonstrować jak obsługuje się transceiver czy namierza „lisa”.
To tylko przykłady. Zachęcam do wykorzystywania nowych możliwości e-ŚR.
Tylko aktualni członkowie PZK mogą otrzymać 12-miesieczną prenumeratę ze specjalnym rabatem 40%, czyli za 60zł (w tym także e-ŚR gratis).

Andrzej Janeczek SP5AHT

4. Informacje w komunikatach. Podajemy informacje o różnych wydarzeniach i imprezach organizowanych przez kluby krótkofalarskie nie oznacza to, że PZK czy prezydium ZG PZK lub sekretariat firmuje któreś przedsięwzięcie. Jeśli tak jest wówczas podajemy to jednoznacznie.

5. Spotkanie Noworoczne w Klubie SP9KJM w Siemianowicach Śl.

     9 lutego br. o godz. 17.00 w Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śląskich odbyło się Spotkanie Noworoczne członków i sympatyków Klubu SP9KJM, w którym wzięło udział około 50 osób. Swą obecnością zaszczycili następujący przedstawiciele lokalnych władz:
   -  V-ce Prezydent Miasta Siemianowic Śl. Dariusz Bochenek,
   -  Z –ca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Siemianowicach Śl. i jednocześnie
      Kierownik Domu Kultury „Chemik” Zbigniew Krupski,
   -  Dyrektor Zarządu Okręgowego LOK w Katowicach Ryszard Kasprzyk,
   -  Prezes Zarządu Miejskiego LOK w Siemianowicach Śl. Stanisław Kowarczyk.
Zarząd Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach reprezentowali : Prezes Zarządu – Jacek SP9JCN, Vice Prezes Zarządu - Kazimierz SP9GFI oraz członek Zarządu i Okręgowy ISL. Manager – Artur SQ9BDB.
Prezes Klubu – Eugeniusz SP9IIA w kilku zdaniach zaprezentował bogaty dorobek dokonań aktywistów klubowych w roku poprzednim. Do najważniejszych dokonań należały między innymi :
   -  zorganizowanie w czerwcu 2006 r. w porozumieniu z ZG i ZO LOK Otwartych
      Zawodów Sprawnościowych Wieloboju Łączności Dzieci i Młodzieży Szkolnej
      oraz Otwartych Mistrzostw Polski w Szybkiej Telegrafii w Kokotku k. Lublińca,
   -  zorganizowanie w czerwcu 2006 r. Konkursu Radiowego pod nazwą „130 - lecie   Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śl.” oraz obchodów „ Dni
      Siemianowic Śl.”, gdzie zwycięzcy czołowych lokat otrzymali puchary, a pozostali  uczestnicy dyplomy i okolicznościowe karty QSL.,
   -  udział w Turnieju Śląskich  Miast i Gmin na Dzień Dziecka, polegający na
      zorganizowaniu zawodów radioorientacji sportowej i innych przedsięwzięć
      sportowo – obronnych dla dzieci młodzieży,
   -  zorganizowanie działań sportowo – obronne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w związku z festynem pod nazwą „Lato w Lasku Bytkowskim” oraz „Świętem  Bytkowa” – latem i we wrześniu 2006 r., a także akcje letnie i zimowe dla dzieci i   Młodzieży w czasie ferii, polegające m.in. na zorganizowaniu zawodów   strzeleckich z broni wiatrówkowej oraz pracy radiostacji klubowej w terenie,
    -  przygotowanie 3 klubowiczów do zdania na egzamin na II kategorię licencji
       nadawczej,
    -  udział w Ogólnopolskich Zawodach pod nazwą „Polny Dzień”, gdzie radiostacja    klubowa pracowała z terenowego QTH w Lędzinach koło Mysłowic,
    -  modernizacja systemu antenowego oraz podręcznego magazynku i warsztatu    naprawczego sprzętu,
    - adaptacja pomieszczenia w Domu Kultury „Chemik” dla potrzeb Oddziałowego   Biura QSL i siedziby Zarządu Śląskiego Oddziału PZK,
    - prace adaptacyjno – konstruktorskie przy uruchomieniu przemiennika ATV na   jednym z wieżowców przy ul. Wróblewskiego 75 w Siemianowicach Śl.
Plan przedsięwzięć siemianowickiego Klubu na rok bieżąco przedstawia się również imponująco, bowiem zaplanowano kontynuację działań o charakterze sportowo – obronnym na rzecz dzieci i młodzieży oraz dorosłych, pozyskiwanie nowych członków zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej, a także szereg działań o charakterze operatorskim.
Przybyli na spotkanie zaproszeni goście z uznaniem wypowiadali się o dokonaniach Klubu, zapewniając udzielenie wsparcia i życząc całemu zespołowi klubowego dalszych owocnych wyników. Zwracano uwagę na wychowawczą rolę klubu, zwłaszcza w stosunku do dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania zapoznano przybyłych gości z listem Prezesa PZK – Piotra Skrzypaczka SP2JMR, w którym powiadomił On zebranych o głównych kierunkach pracy PZK na najbliższy okres i życzył powodzenia siemianowickim krótkofalowcom na następne lata.
Ciekawostką tego spotkania była oprawa multimedialna, polegająca na prezentacji fotograficznej i filmowej różnych aspektów działalności Klubu, w tym między innym zawodów w Kokotku i budowy przemiennika ATV.
Dość ciekawie przedstawiała się prelekcja Bogdana – DL7AKQ / SP9RVF, inicjatora i autora pierwszego na Śląsku przemiennika ATV, który jest już w zasadzie gotowy do prowadzenia dwustronnych łączności telewizyjnych via przemiennik. Dodatkową ciekawostką była prezentacja amatorskiego filmu, zrealizowanego przez SP9HQE i SP9HQJ dotycząca przemiennika ATV, jak też ukazanie się w lokalnych wiadomościach telewizyjnej Trójki z Katowic reportażu telewizyjnego o pierwszym na Śląsku przemienniku ATV. Przybyli na spotkanie zaproszeni goście mieli  również okazję wysłuchać ciekawej dyskusji pomiędzy Bogdanem DL7AKQ / SP9RVF a Jackiem – SP9CSW, konstruktorem przemiennika ATV na Skrzycznem, który pracuje w innej konstelacji. W toku dyskusji wyrażono wolę współpracy w tym zakresie.
Siemianowickie spotkanie należy uznać za udane, bowiem była to okazja do integracji środowiska śląskich krótkofalowców i wymiany doświadczeń w wielu kluczowych sprawach.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

6. Informacje o kursie krótkofalarskim w Kołobrzegu!

We czwartek 15 lutego o godz. 15:00 w świetlicy internatu Zespołu Szkół Morskich  odbędzie się zebranie informacyjne w sprawie tegorocznych kursów przygotowujących do egzaminu na świadectwa operatorskie.
 Planowane jest rozpoczęcie kursu w następujących formach:
- stacjonarny
- konsultacyjny
- korespondencyjny
Informacje zamieszczone są na stronie internetowej klubu .
Dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną sp1kqr@o2.pl lub telefonicznie 694 432 878.
Konsultacje będą się odbywały w każdą niedziele o godz. 10:00  za wyjątkiem 8 kwietnia.
Kurs prowadzony będzie przez następujących kolegów:
SP1EUS, SP1MWK – zajęcia z telegrafii SQ1GU – radiotechnika, SP1JON, SP1EG  operatorstwo, przepisy i BHP.
Kurs zakończy się egzaminem. Termin egzaminu zaplanowano na 2 czerwca 2007.

Info: SQ1GU

7. KRÓTKOFALOWCY BIS.
        Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego K BIS  zamierza w najbliższym czasie rozpocząć emisję z większym transferem, który poprawi zdecydowanie jakość odbieranego sygnału video i audio.
    Będzie to szybkość około 386 kb/sek, a więc ponad trzykrotnie większa od dotychczasowej. Najciekawsze programy będą zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci mocno skompresowanej, dostępne nawet dla najsłabszych łącz. Szczegóły jak zwykle na stronie głównej www.videoexpres.pl
    Informację adresuję do wszystkich tych stałych widzów, którzy mają słabe stałe łącza. Obecnie nadarza się kapitalna okazja do poprawy tego technicznego stanu rzeczy. Dostarczyciele usług internetowych, promują ostatnio poważne zwiększenie transferu, po niższych lub tych samych cenach, przy kilkakrotnie większej szybkości łącza.
    Warto z tej promocji skorzystać. Ja z niej skorzystałem dla dobra wymiernej poprawy jakości emisji K BIS, bez zwiększania kosztów.
    Warto w tym miejscu dodać, że większy transfer spowoduje również korektę w technologii nadawania programu KRÓTKOFALOWCY BIS tak, by każde niedzielne wydanie emitowane jak zwykle o 22.00 czasu polskiego, było w zdecydowanej części nadawane na żywo.                                                                                

Henryk Pacha ATV SP6ARR

www.videoexpres.pl 

    
 Tyle informacji na dzisiaj. W załącznikach jak zwykle informacje sportowe.
 Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK   

                                                       
 
Załączniki
 
KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY KRAJOWE ZAWODY HELL 2007
pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna i Prezesa PZK

Zawody zorganizowane zostały z okazji 40 lecia działalności  SP3ZAH

Organizator: Leszczyński Klub Krótkofalowców „HKŁ” SP3ZAH
   Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Lesznie
Przy wsparciu: Zarządu Głównego PZK, WZK WUW w Poznaniu,  Redakcji „Świat Radio”

Komisja w składzie: Paweł Mieczkowski  SQ6NEM
    Jerzy Tamborski SP3EXZ
    Przemek Wojtysiak SQ3RX
         -po zapoznaniu się z dziennikami
 ustaliła, że w zawodach uczestniczyło 25 stacji SP z  12 województw.
Kolejność zdobytych miejsc przedstawia się następująco:

1m. SP2JNK 220 pkt  13m. SP3HC 140 pkt
2m. SP3AMZ 209 pkt  14m. SP5GQI 140 pkt
3m. SP4CJA 209 pkt  15m. SP9ZHR 124 pkt
4m. SP1HJK 204 pkt  16m. SP6IHE 120 pkt
5m. SP5KP  198 pkt  17m. SP3FFR 112 pkt
6m. SP3OL  198 pkt  18m. SP9DSD 108 pkt
7m. SP5CJY 176 pkt  19m. SP2ZFT   90 pkt
8m. SP7EBM 176 pkt  20m. SP1RWX   88 pkt
9m. SQ9AOR 171 pkt  21m. SP9CTS   56 pkt
10m. SP4KHM 165 pkt  22m. SQ3BKL   40 pkt
11m. SP3RBG 150 pkt  23m. SP3MY   35 pkt
12m. SP7KMX 150 pkt
Tytuł Mistrza Polski HELL 2007 otrzymuje kol. Zbigniew SP2JNK.
Dzienniki do kontroli przekazały stacje SP3CUG i SP5NHK.Nie stwierdzono udziału w zawodach stacji SWL. Za zajęcie I miejsca kol. SP2JNK otrzyma grawerton ZG PZK. Za zajęcie II miejsca  grawerton WZK i OL otrzyma kol. SP3AMZ. Prenumerata „Świat Radio” przypadła w udziale kol. SP4CJA. Nagrodę specjalną w postaci płyty  CD” XII lat DIGI MODE” otrzymuje Kol. SP3MY.
Dla zainteresowanych dyplom uczestnictwa( odbiór własny lub koperta A5 zwrotnie zaadresowana ze znaczkiem 1.55 zł
Ostateczna informacja na temat nagród i wyróżnień zamieszczona będzie w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok.

Vy73!

Leszno, dnia 12.02.2007 r.

          Za organizatora               Za komisję
    Ryszard Grabowski              Paweł Mieczkowski
           SP3CUG                           SQ6NEM



KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY

              KRAJOWE ZAWODY SSTV 2007.
Pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna i Prezesa PZK
             Patronat medialny  TVP 3 Poznań

                    Zawody zorganizowane zostały z okazji rocznicy powstania
                                         Polskiego Związku Krótkofalowców

Organizator: Leszczyński Klub Krótkofalowców „HKŁ” SP3ZAH
   Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Lesznie,
przy wsparciu: Zarządu Głównego PZK, WZK WUW w Poznaniu,  Redakcji „Świat Radio”
    oraz kolegów SP3AMZ i SP3FFR.

Komisja w składzie: Antoni Raburski  SP3AHH
    Jerzy Tamborski  SP3EXZ
    Przemek Wojtysiak  SQ3RX
         -po zapoznaniu się z dziennikami
 ustaliła, że w zawodach uczestniczyło 19 stacji SP z  9 województw.
Kolejność zdobytych miejsc przedstawia się następująco:

1m-SP3HC 35 pkt   7m.-SP2ZFT  9 pkt  13m.-SP9ZHR 4pkt
2m.-SP5CJY 30 pkt   8m.-SP4KHM 9 pkt  14m.-SP1HJK
3m.-SP3CUG 25 pkt   9m.-SP3RBG  6 pkt
4m.-SP9IIA 25 pkt           10m.-SP3OL  6 pkt
5m.-SP7EBM 25 pkt  11m.-SP3FFR  4 pkt
6m.-SP5CAA 12 pkt  12m.-SP5GQI  4 pkt

Tytuł Mistrza Polski SSTV 2007 otrzymuje kol. Stanisław SP3HC
Dzienniki do kontroli przekazały stacje SP3AMZ( fundator grawertonu) i SP3ZAH. Nie klasyfikowano stacji SP2JNK, SP7KMX i SQ2LIC. Nie stwierdzono udziału w zawodach stacji SWL. Za zajęcie I miejsca kol. SP3HC otrzyma grawerton ZG PZK. Za zajęcie II miejsca  grawerton ufundowany przez kol. Janka SP3AMZ otrzyma kol. SP5CJY. Kol. SP9IIA otrzymuje płytę CD- „XXII lat DIGI MODE”. Prenumerata „Świat Radio” przypadła w udziale  Ryszardowi SP3CUG. Nagrodę specjalną w postaci płyty  CD” XII lat DIGI MODE” otrzymuje Kol. SP1HJK.
Dla zainteresowanych dyplom uczestnictwa( odbiór własny lub koperta A5 zwrotnie zaadresowana ze znaczkiem 1.55 zł
Ostateczna informacja na temat nagród i wyróżnień zamieszczona będzie w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok.
Vy73!



Leszno, dnia 12.02.2007r.

                                                Za organizatora   Za komisję
                                            Ryszard Grabowski                  Antoni Raburski
                                                  SP3CUG                                SP3AHH


                       Z W I Ą Z E K    H A R C E R S T W A    P O L S K I E G O
Klub Łączności SP 8 ZIV przy Komendzie Hufca
im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu

o r g a n i z u j e

Zawody Krótkofalarskie
O „ PUCHAR ” KOMENDANTA  HUFCA  ZHP

R E G U L A M I N

1. Celem organizowanych Zawodów jest złożenie hołdu patronce naszego Hufca Czesławie „BAŚCE” Puzon w 86 rocznicę Jej urodzin, oraz okazji  XXI – szej rocznicy nadania Jej imienia Komendzie Hufca ZHP w Jarosławiu.
2. Do wzięcia udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych          i klubowych z SP.
3. Zawody odbędą się w dniu 18 lutego 2007 roku ( niedziela ) w godz. od 7.00 do 8.00 czasu lokalnego.
4. Pasmo 3,5 MHz – Emisja SSB.
5. Punktacja :
- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora  SP 8 ZIV          - 10 pkt.
- za nawiązanie łączności za stacjami klubowymi ZHP           -   5 pkt.
- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami – członkami klubów harcerskich        - 2 pkt.
- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami klubowymi i indywidualnymi      - 1 pkt.
6. Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59/001, stacja organizatora podaje skrót JA np. 59/001/JA, członkowie klubów harcerskich podają dodatkowo znak swojej stacji klubowej np. 59/001/SP 8 ZIV.
7. Klasyfikacja :
a) radiostacje indywidualne – członkowie klubów harcerskich,
b) pozostałe radiostacje indywidualne,
c) radiostacje klubowe ZHP,
d) pozostałe radiostacje klubowe,
e) najaktywniejsza radiostacja organizatora.
                          
     

8. Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.
9. Nagrody:
- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach - „PUCHAR”
- za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie -  DYPLOM.
10. Wyniki ogłoszone zostaną w terminie 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu  PZK a puchary i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów.
11. Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 28 lutego 2007 roku czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać: grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji, datę i czas łączności (lokalny), raport nadany i odebrany.
12. Zestawienie z obliczoną punktacją należy przesłać na adres:
Klub Łączności SP 8 ZIV 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną – e-mail: ot 35 @ o2. pl
13. Decyzje Komisji są ostateczne.
14. Komisja w składzie:
                           Przewodniczący - hm Mirosław Froń              SP 8 TJX
                           Członkowie            - phm  Justyna Hołub  SQ 8 FEV,
                                                      - phm Zbigniew Guzowski  SP8AUP

ADRESATÓW  NINIEJSZEGO  REGULAMINU  PROSIMY  O  JEGO  ROZPROPAGOWANIE
ORGANIZATOR