Zapraszenie na 4. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP!
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-08-19 / 12:20
Informacja nr 1.

Zapraszamy na 4. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP!

Jak zwykle o tej porze, zapraszamy na Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP, który odbędzie się w dniach od 11 do 13 września 2015 r. w Burzeninie (SP7).

Jak zwykle oczekujemy przybycia amatorów radiotechniki, samodzielnej budowy anten, przyrządów pomiarowych etc..

Jak zwykle zapewniamy atrakcyjne wykłady i prelekcje, warsztaty techniczne dla dzieci i tych „nieco” starszych, konkursy, giełdę radiowo-elektroniczną. Oczywiście nie zabraknie stałych punktów spotkania: rozstrzygnięcia i wystawy projektów szóstej edycji konkursu PUK-2015 oraz pracy stacji 3Z0TECH, której łączności potwierdzane są atrakcyjnymi kartami QSL (co roku innymi).

W tym roku zapowiadane są również ważne spotkania nietechniczne: panele dyskusyjne grupy SP-EmCom oraz drugi, który zajmie się niełatwym tematem szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych, aby zasilali szeregi uczestników krótkofalarskiego hobby.

Koszt uczestnictwa jest odrobinę większy, niż w ubiegłym roku, ale spowodowane jest to wzrostem kosztów związanych z inwestycjami ośrodka (przebudowy funkcjonalne, modernizacja wyposażenia sal). Gorąco polecamy zgłoszenie uczestnictwa w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia b.r. za pomocą formularza na stronie internetowej Zjazdu pod adresem: http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/, gdzie znajdziecie również dodatkowe informacje o spotkaniu i jego szczegółowy program.
Lista wykładów:

- OE1KDA - o tym jakie skutki niesie połączenie znaków TPAV i TPVA

- SP3NYR - o tym jak ujarzmić moduły Arduino

- SP3VSS - o tym, że telewizja amatorska nie jest gorsza niż publiczna. A na pewno ciekawsza i mniej rozpolitykowana

- SQ9JTI - Digital Mobile Radio

- SP7VC - Balkan Tour 2015 - ham radio w podróży

- SP9NJ - o kapeluszach i nóżkach - i o tym jak się nie otruć - grzyby - part 2.

- SQ7BFS - jak zrobić tranzystor? (następny wykład - jak zrobić procesor DSP za pomocą piekarnika i gwoździa)

- SP9WR - pionowy patyk - czyli antena vertical - projekt i wykonanie

Tylko zgłoszenie uczestnictwa (rejestracja) umożliwia organizatorom przygotowanie spersonalizowanych identyfikatorów, odpowiedniej ilości materiałów zjazdowych i drobnych upominków - dlatego bardzo prosimy o dokonanie zgłoszenia...

Najnowsze informacje: https://www.facebook.com/zjazdtechniczny

info: 3Z6AEF, SP9MRN