Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 27 lutego 2008
Dodane przez sp3iq dnia 2008-02-27 / 21:51
W załaczeniu komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 27 lutego 2008.
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 27 lutego 2008
Witam serdecznie odbiorców naszych komunikatów . Zaczynam od smutnych widomości.
SP2BBD s.k.  W dniu tj. 23 lutego 2008 w Toruniu po krótkiej chorobie odszedł do krainy wiecznych DX-ów  Ś.P. Kol. Norbert Dolny SP2BBD. Długoletni członek PZK w odziałach Bydgoskim i Toruńskich. Także członek SPDXC, SPOTC, wspaniały aktywny krótkofalowiec i kolega. Był założycielem klubu SP2PZE przy Klubie POW i jego długoletnim prezesem. Ś.P. Norbert był zawsze skory do pomocy młodszym kolegom. Uczestniczył w wielu akcjach społecznych w ramach PZK i SPDXC. Ś.P. Norbert SP2BBD miał 64 lata. Cześć jego pamięci. Piotr SP2JMR

Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Norberta odbyły się w dniu dzisiejszym o godz.13.00 w Toruniu. Rodzina oraz Koledzy z OT 49 dziękują wszystkim, którzy w licznym gronie uczestniczyli w uroczystościach. 

SP8LNH s.k. Z głębokim żalem zawiadamiamy , że w dniu 21.II.2008 r. mając lat 61 zmarł nagle w godzinach przed południowych nasz Kolega wieloletni krótkofalowiec Zygmunt KURUS  SP8LNH.
Pogrzeb odbył się w dniu 23.II.2008 r. o godz. 13,00 na Nowym Cmentarzu w Jarosławiu . W pogrzebie udział wzięło wielu jarosławskich krótkofalowców.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
Zbyszek SP8AUP.

A oto pozostałe wiadomości:
1.Koordynator łączności bezpieczeństwa PZK ( EmCom).  W dniu 24 lutego b.r. Prezydium ZG PZK powołało  Kol. Marka Garwolińskiego SQ2GXO (ex SQ4GXO) na funkcję koordynatora ds. łączności kryzysowej PZK. Do zadań koordynatora EmCom będzie należało zbieranie i przetwarzanie informacji z OT oraz klubów o podejmowanych działaniach związanych z „łącznością kryzysową”, pomoc w zawieraniu umów  i porozumień na szczeblu centralnym i lokalnym, udział w pracach koordynatora EmCom I Reg, IARU oraz współpraca w ramach Światowej Konferencji Radioamatorskiej Łączności Bezpieczeństwa ( GAREC) i po niej w zależności od potrzeb w ramach I Reg. IARU lub całego IARU.
Kol. Marek uczestniczył czynnie w trzech kolejnych edycjach EmCom Party w 2006 i 2007 roku będąc operatorem stacji koordynatora SP czyli SP0PZK. Opracowywał także meldunki składane koordynatorowi EmCom R1 IARU. Jest aktywnym krótkofalowcem uczestniczył wielokrotnie w zespole SP0PZK w różnych zawodach w tym CQWW, WPX, SPDXContest, ARRL I DXC etc. 

2. Współpraca z UKE. Mam bardzo dobrą wiadomość dla osób przygotowujących się do uzyskania pozwolenia radioamatorskiego potocznie zwanego licencją radioamatorską.
Od ponad 10 miesięcy egzaminy na  świadectwa Klasy A - D operatora
urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej w UKE
przeprowadzane są w formie testowej. Wiemy, że forma ta przyjmowana była
początkowo z niechęcią zyskując jednak z czasem coraz większe poparcie
zdających. Dla zapewnienia przejrzystości systemu egzaminowania na
stronie UKE
http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=23&news_id=20&layout=11&page=text
 w dziale świadectwa radioamatorskie w załączniku „ pytania  egzaminacyjne” zamieszczone są pytania wraz z trzema odpowiedziami. Z nich  tylko jedna jest poprawna.
Od początku wprowadzania nowego sposobu egzaminowania zabiegałem o to,
aby podobnie jak jest to praktykowane w niektórych krajach, również w materiałach UKE wskazane były poprawne odpowiedzi na poszczególne pytania. Przed chwilą otrzymałem nieoficjalną informacje od Kol. Marka sp5iyi, że decyzją Pani Prezes UKE w najbliższym czasie, tj. w przyszłym tygodniu w zbiorze pytań i odpowiedzi opublikowanych na stronie Urzędu będą zaznaczone poprawne odpowiedzi (poprawna odpowiedź będzie podkreślona). Przekonany jestem, że w ogromnym stopniu pomoże to osobom pragnącym uzyskać wymarzoną licencję.
Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie UKE
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead02&news_cat_id=19&news_id=2742&layout=1&page=text
 jest zaproszenie do konsultacji społecznych w sprawie sposobu identyfikacji radiostacji amatorskich. Jest możliwość aby każdy mógł wyrazić swoją opinię w tej sprawie. ( Piotr SP2JMR)

3.Walne Zebrania. Przypominam, że dokumenty po Walnych Zebraniach wyborczych delegatów na XVI Zjazd PZK zgodnie z § 2 pkt 4 Ordynacji Wyborczej Oddziały Terenowe PZK przesyłają do Sekretariatu ZG PZK.  Termin to 14 dni po Walnym zebraniu OT jednakże nie przekraczalny termin to 15 marca 2008. W związku  z tym, że 15 marca jest dniem wolnym od pracy ostatecznym terminem wpływu dokumentów jest dzień 17 marca 2008.
Dokumenty wymagane to co najmniej :
1. protokół z Walnego zebrania,
2. protokół komisji skrutacyjnej z wyborów delegatów, o ile wyniki wyborów nie są dokładnie opisane w protokóle.
3. lista obecności na walnym zebraniu.    
Dokumenty mogą być w formie potwierdzonej przez członka Zarządu OT  kopii.
W razie nie dosłania dokumentów na adres sekretariatu ZG PZK w określonym  w Ordynacji terminie wybór delegatów uznany będzie za nie ważny.
Piotr SP2JMR.

4.Walne Zebrania OT. Przed nami są w najbliższym czasie nast. Walne Zebrania OT PZK
- OT 05 -  01 marca 2008 w Krośnie
 -OT 27-   02 marca 2008 w Ostrowie Wlkp.
 -OT 10 -  02 marca w Krakowie
- OT 50 – 15 marca w Gliwicach
 -OT 31 -  16 marca w Rybniku

5.Warszawskie ognisko.  W sobotę dnia 1 marca 2008 w lasku na Bemowie jak co roku na przedwiośniu odbędzie się spotkanie Warszawskiego środowiska krótkofalowców. Spotkania te mają swą tradycję sięgającą stanu wojennego.
Otrzymałem zaproszenie od Kol. Irka SQ5MX Członka Zarządu WOT. Serdecznie dziękuję. A więc do zobaczenia. Piotr SP2JMR

6.KRÓTKOFALOWCY BIS
        Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis, nadaje o godzinie 22.00 regularnie reportaże na żywo z transferem  około  384 kb/sek.
     Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane w Archiwum-ATV w postaci mocno skompresowanych plików video, na portalu www.videoexpres.pl.
          Od środy dnia 27  bm przez siedem najbliższych dni o godzinie 22.00 czasu polskiego, jest nadawany najnowszy wywiad, po powrocie z Florydy z dr Pawłem Kabacikiem, Szefem Wrocławskiego Zespołu Konstruktorów mikrofalowych anten nadawczo - odbiorczeych do pierwszego kosmicznego – amatorskiego przemiennika cyfrowego ATV.
   Zainstalowany zespół anten, będzie testowany w warunkach otwartej przestrzeni kosmicznych,  na Międzynarodowej Europejskiej Stacji Kosmicznej COLUMBUS z udziałem kosmonautów – krótkofalowców.
   Start misji  COLUMBUS  nastąpił w 7.2.2008 roku o godzinie 20.45  czasu polskiego.  COLUMBUS documował bezpiecznie do stacji kosmicznej ALFA i jest obecnie etapami uruchamiany do celów badawczych.
     ATV z COLUMBUSA, po uruchomieniu, będzie pełnić również rolę kosmicznego przemiennika ATV za pośrednictwem którego, amatorskie stacje telewizji cyfrowej całego świata, będą mogły już niebawem prowadzić regularne łączności. Będzie również głównym kanałem łączności telewizyjnej SOS pomiędzy kosmonautami, a nadawcami ATV na wypadek różnych zagrożeń na orbicie.
     Wszystkie szczegóły w specjalnym, trzecim już wydaniu programu KRÓTKOFALOWCY BIS.  
Redaktor i realizator programu Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

7.PGA. Na niektórych forach dyskusyjnych, publikacjach oraz w listach elektronicznych, które otrzymuję toczyła się dyskusja na temat PGA w wersji opracowanej przez MK QTC. Spotykamy się jako prezydium z zarzutami jakoby nie uzasadnionego poparcia dla PGA. W związku z tym wyjaśniam, że od 2000 roku PZK popiera wszelkie inicjatywy powodujące wzrost zainteresowania uprawianiem krótkofalarstwa lub wzrost aktywności na pasmach, jeśli ich pomysłodawcy czy też realizatorzy zwrócili się do nas z wnioskiem o poparcie. Nigdy w tym okresie nie było inaczej. Oczywiście poparcie takie jest uwarunkowane zgodnością podejmowanych działań ze Statutem PZK. (SP2JMR)

8.PGA-C
Grupa Inicjatywna pracująca nad powołaniem Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Programu PGA (w skrócie: PGA-C) liczy 41 osób – członków PZK. Wkrótce przeprowadzone będą wybory do zarządu, który z kolei wystąpi o rejestrację w PZK.
PGA-C już od samego początku rozpoczął wdrażanie nowoczesnych procedur związanych z jego funkcjonowaniem. Na uwagę zasługuje unikalny system administracji, który gwarantuje niezwykle sprawną i przejrzystą obsługę.
Zainteresowani członkostwem w PGA-C mogą zgłaszać swój akces na adres: qtc@post.pl Po otrzymaniu zgłoszenia każdy otrzymuje dostęp do Panelu Elektronicznego (ePGA-C) oraz stosowne uprawnienia członkowskie.
Więcej informacji na temat Klubu PGA-C i programu dyplomowego PGA na stronie www.skjkc.pl/pga oraz w najbliższym (marcowym) wydaniu MK QTC.
 
9.SP0PGA i SN0PGA
* Z okazji pierwszych zawodów PGA Contest i popularyzacji gminnego programu dyplomowego, radiostacja Klubu przy Redakcji MK QTC będzie w okresie od 15 marca do 15 kwietnia br. QRV ze znakiem SP0PGA. Przewidziana jest praca CW i SSB na pasmach HF. QSL via biuro (SP4KDX).
* Z tej samej okazji, ale przez trzy miesiące (licząc od 1 marca br.) będzie QRV ze znakiem SN0PGA stacja Stowarzyszenia Krótkofalowców Jury Krakowsko-Częstochowskiej. QSL via biuro (SP9YJC).

10.Walne  Zebranie OT 23. W dniu 24 lutego 2008 roku w miejscowości Ujście odbyło się Zebranie Wyborcze 23 Oddziału Nadnoteckiego PZK. Ze względu na niską frekwencję zebranie rozpoczęło się  drugim terminie ,to jest o godz.10:15 .Przewodniczącym zebrania został Roman Margraf SP3DQL.Prezydium ZG PZK reprezentowała Ewa Kołodziejska SP1LOS i to ona czuwała nad przebiegiem Walnego Zebrania. Na 75 członków obecnych było 26 co stanowiło 35%.Ewa SP1LOS odczytała list od Prezesa PZK Piotra SP2JMR skierowany do obecnych oraz ordynację wyborczą  na XVI Zjazd Krajowy PZK. Następnie nastąpił wybór komisji Mandatowej. Przewodniczący Komisji Mandatowej Stanisław SP3IBS potwierdził prawomocność zebrania. Następnie v-ce Prezes PZK Ewa SP1LOS wręczyła nowym członkom Oddziału odznaki PZK. Przegłosowano porządek obrad oraz regulaminy OT. Powołano  Komisję Skrutacyjną.
W skład komisji weszli SP3EPK – przewodniczący i SP3GJJ członek. Przystąpiono do wyboru delegata. Rozdano mandaty i głosowano wg listy obecności. Delegatem na Zjazd został  Kazimierz Janucik SP3 MFC ,a zastępcą delegata Stanisław Grzęda SP3IBS.Następnie sprawozdania przedstawili Prezes OT 23 Roman Margraf SP3DQL, Skarbnik Jacdek Baranowski SQ3AUA oraz QSL Manager Jarek Michniewicz SP3CGK. V-ce Prezes OT23 Jarek Hołubowski SP3CMA opowiedział o idei i organizacji obchodów 30-lecia Oddziału Nadnoteckiego PZK. Celem tych obchodów było upamiętnienie jubileuszu oraz poinformowanie społeczeństwa o istnieniu Polskiego Związku Krótkofalowców. Powołano Komisję Uchwał i Wniosków .Nowo wybrany delegat Kazimierz SP3MFC podziękował za wybór i wywołał dyskusję o Oddziale .W dyskusji wzięli udział inni członkowie oddziału oraz Vice Prezes PZK Ewa SP1LOS Podsumowaniem dyskusji było stwierdzenie ,że dialog jest środkiem do rozwiązywania problemów. Podjęto uchwałę zjazdową. W głosowaniu jawnym, zebranie jednogłośnie opowiedziało się za dotychczasową strukturą PZK , tzn. związkiem osób fizycznych. Po wyczerpaniu porządku obrad Prezes zakończył zebranie. Ewa SP1LOS

11. Zawody dla miłośników starych TRX-ów. Informuję  o nowych zawodach, w których zawodnicy muszą używać tylko starych (zabytkowych) urządzeń radiowych. Będą one na pewno dużym sukcesem ! Informujemy, że zawody te odbędą się w niedzielę 13 kwietnia 2008 ].
Link do strony sieciowej : http://beeoworld.it/members/contestvintage
Jeśli potrzebujesz informacji, nie wahaj się i pisz do mnie.
73!luca - ik4gni"

12.Skrócony spis treści ŚR3/2008
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-we dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: QSOz Hawajami na 80 m
TEST: Kenwood TMD-710E
PREZENTACJA: Zasilacze stabilizowane 13,8 V
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
RADIO RETRO: SARAM 3-10
ŁĄCZNOŚĆ: Zasilacz hybrydowy, Radioastronomia długofalowa
WYWIAD: Czekam na dobry statut PZK (SP9MAT)
HOBBY: Tani zasilacz 13,8 V duzej mocy, Cichy złodziej prądu
DIGEST: Najnowszy transceiver i inne układy radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI: Radiotelefony CB
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Polecane produkty
 
13.KRÓTKOFALWIEC POLSKI 3/08.
Relacje z Walnych Zebrań OT PZK
Informacje AWARD Managera PZK
Finał WOŚP-SN0WOSP
Felieton Mariana SP4OIN-Sposób na życie
 
14.Generał Kazimierz Fabrycy
Oto list, który kilka dni temu otrzymałem: 
„ Trafiłam na Waszą (PZK) stronę poszukując informacji na temat mojego dziadka Generała Dywizji Kazimierza Fabrycego.  I oto co na niej znalazłam:
"Wiceminister Spraw Wojskowych gen. dyw. Kazimierz Fabrycy (późniejszy dowódca Armii Karpaty) polecił Instytutowi Radiotechnicznemu utworzenie krótkofalarskiej organizacji ogólnopolskiej."
Może zainteresuje Państwa następująca informacja:
Pozwalam sobie przekazać informację o planowanym, w 120 rocznicę urodzin, odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci Generała Dywizji KAZIMIERZA FABRYCEGO Kawalera Orderu Virtuti Militari Oficera Legionów Polskich i Wiceministra Spraw Wojskowych, Dowódcy Armii „Karpaty”. Odsłonięcie tablicy w kruchcie Katedry Polowej W.P., poprzedzone mszą św. odbędzie się  3 marca br. O godz. 18;00.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do uświetnienia tej uroczystości będącej efektem starań rodziny o zachowanie pamięci jednego z dowódców Wojny Polskiej we Wrześniu 1939 r.”     Małgorzata Łankiewicz

15.BIAŁYSTOK.  Miasto Światowego Kongresu Esperanta 2009
W dniach  25 lipca  – 1 sierpnia 2009 roku  w  obiektach Politechniki Białostockiej przy  ul. Wiejskiej 45A  w Białymstoku odbędzie się  94  Światowy Kongres Esperanta.  Białystok odwiedzi kilka tysięcy esperantystów z kilkudziesięciu  krajów świata,  ze wszystkich kontynentów.  Białostoccy esperantyści  i  miejscowi krótkofalowcy  przy finansowym wsparciu  Prezydenta Miasta Białegostoku wydają  z tej okazji dyplom  BIAŁYSTOK - MIASTO ŚWIATOWEGO KONGRESU ESPERANTA 2009, który jest jednocześnie zaproszeniem wszystkich chętnych do odwiedzenia miejsca urodzin twórcy języka międzynarodowego – Ludwika Zamenhofa.  Dla  zdobywców  dyplomu  przewidywane  są  specjalne certyfikaty  esperanckie upoważniające  do 10%  bonifikaty na noclegi  w  Best  Western Hotel Cristal w Białymstoku w  okresie  od 30  marca 2008  do 31 grudnia 2009. (www.cristal.com.pl   )  Award  Managerem  jest  Stanisław  SP4FIY,  który  udziela   wszelkich  informacji  związanych  z  dyplomem  i  certyfikatami  ( e-mail  fiy@o2.pl ).  Aktualne  wiadomości  związane  z  94  Światowym  Kongresem  Esperanta  i  dyplomem  można będzie znaleźć  na  stronach:  http://miasta.gazeta.pl/bialystok, www.espero.bialystok.plwww.weekend.podlasie.pl  oraz  http://www.hamradio.biaman.pl
Zapraszam   do  zdobywania  dyplomu  i  odwiedzania  Białegostoku.
W  załączeniu  regulamin  dyplomu.
Tadeusz  SP4GFG
Prezes  OT-17  Białystok

16.Marcowe QTC
O tym, że MK QTC jest miesięcznikiem krótkofalowców przekonają się Czytelnicy marcowego wydania. Informacji jest niezwykle dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim zwracam uwagę na wiadomości operatorskie, które cieszą się największym powodzeniem u aktywnych w eterze krótkofalowców. Jest więc dużo o dyplomach, zawodach i DX-ingu. Także o rewelacyjnej ekspedycji VP6DX i towarzyszącym jej reperkusjom. Szczególną uwagę warto zwrócić uwagę na mini kodeks krótkofalowca, czyli zasady ham spiritu w jednym zdaniu! Polecam lekturę całego wydania marcowego, bo jest w czym wybierać. 73 de SP2FAP. Spis treści MK QTC 3/2008 w załączniku.

17.Dyplom okolicznościowy  w OT 11.  "760 LAT MIASTA BRZEG" (WAWEL ŚLĄSKI).   Wydawcą dyplomu okolicznościowego jest   Klub SP 6 PCB  PZK w Brzegu   Celem wydania dyplomu okolicznościowego jest :
       a)  uczczenie Jubileuszu: 760 - lecia nadania praw miejskich Miastu Brzeg.
       b)  promowanie Brzegu i powiatu oraz województwa opolskiego w kraju
           i na świecie.                                                                             
Dyplom ufundowany przez Burmistrza Miasta Brzeg, będzie przyznawany
      krótkofalowcom, klubom  oraz  nasłuchowcom z kraju i z zagranicy,
      po spełnieniu warunków regulaminu.
 Okres zdobywania dyplomu: od 1 marca  do 30 września 2008 roku.. Info na stronie OT 11 oraz w  załączniku nr 3.

        Tyle informacji na dzisiaj
      Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Załącznik  nr1
Regulamin Dyplomu
BIAŁYSTOK

 Miasto Światowego Kongresu Esperanta 2009

Na przełomie  lipca i sierpnia 2009 r. w Białymstoku odbędzie się  Światowy Kongres Esperanta.  .  Białystok odwiedzi kilka tysięcy esperantystów z kilkudziesięciu  krajów świata,  ze wszystkich kontynentów.  Białostoccy esperantyści  i  miejscowi krótkofalowcy  przy wsparciu finansowym  Urzędu Miasta  Białystok wspólnie wydają  z tej okazji dyplom  BIAŁYSTOK - MIASTO ŚWIATOWEGO KONGRESU ESPERANTA 2009, który jest jednocześnie zaproszeniem wszystkich chętnych do odwiedzenia miejsca urodzin twórcy języka międzynarodowego – Ludwika Zamenhofa.

WARUNKI UZYSKANIA DYPLOMU
I. Pamiątkowy  Dyplom  – Białystok Miasto Światowego  Kongresu Esperanta 2009  może otrzymać  każdy nadawca ,  który  spełni  jeden  z następujących warunków:
1. Przeprowadzenie  1 QSO ze stacją okolicznościową  pracującą  z  Białegostoku +  3 QSO z dowolnymi  stacjami  z Białegostoku. 
2. Przeprowadzenie 5 QSO z dowolnymi stacjami  z Białegostoku .
3. Przeprowadzenie 10 QSO  ze  stacjami  będącymi  członkami  Oddziału  Terenowego PZK  w  Białymstoku  (OT-17). Wykaz członków OT-17 znajduje się na  stronie  www.hamradio.biaman.pl/otpzk/otpzk3.htm   zakładka:  wykaz  członków OT PZK.
Uwaga:   QSO w dniach: 14 kwietnia (rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa), 26 lipca (rocznica wydania pierwszego podręcznika do nauki esperanta), 15 grudnia (rocznica urodzin Ludwika Zamenhofa) z dowolną stacją podającą stałe QTH Białystok zastępuje QSO ze  stacją okolicznościową.
II.  Liczą się łączności  przeprowadzone od dnia 30 marca 2008 r.  Pasma  i  emisje  dowolne.
III. Dyplom wydawany jest również  dla nasłuchowców – warunki jak wyżej
IV. Warunki uzyskania Dyplomu dotyczą także stacji spoza Polski.
V.  Nakład dyplomu jest ograniczony i będzie wydawany tylko  do jego wyczerpania.
VI. Opłata za dyplom wynosi 10 zł  lub 3 Euro.

Zgłoszenia w postaci  wyciągu  z  logu  należy przesyłać na adres: Białostockie Towarzystwo Esperantystów,  ul. Piękna 3, 15 -  282 Białystok, skr. poczt. 67  wraz z kopią wpłaty na konto:
45 1160 2202 0000 0000 5482 1484 z dopiskiem „Dyplom”.
Mile  widziane  karty  QSL dla  stacji  wymienionych w  zgłoszeniu 
Zgłoszenie (wyciąg logu) można również przesłać e-mailem na adres: fiy@o2.pl. Dyplom zostanie wysłany odbiorcy po  wpłynięciu opłaty na wyżej podane konto.

Managerem Dyplomu  Białystok – Miasto Światowego Kongresu Esperanta 2009 jest kol. Stanisław, SP4 FIY, adres e-mailowy:  fiy@o2.pl 

Załącznik nr 2.
Skrócony spis treści MK QTC 3/2008 

400 Lat Qubec City
425 DX News?
50.000+ wejść na stronę PGA
500 gmin w PGA!
Baskhortostan Districts Award
Błędy w wynikach IARU HF 2007
Certyfikaty po nowemu
CwSkimmer – program dekodujący CW
Czesi na 70 MHz
Częstochowianie proponują
Delegaci na Zjazd
Dokładny czas
DX-Cluster – uwaga na wpisy
Dyplom z Białegostoku
Dyplomy zamkowe – regulaminy
Działajmy wspólnie
Egzamin w Olsztynie
Ekstremalny program?
EURO-2008 Award
GIRF Diploma
Hungarian Revolution Award
Irkucka Zimniada
Jubileuszowe stacje z Estonii
Kalendarz zawodów HF i VHF+
Komunikat SP FIRAC
Kosova – nowy Kraj DXCC?
LY90 na Litwie
Maraton Jarosławski
Mini Kodeks Krótkofalowca
Most Traveled Peolple
Okręgi SP – teoria i praktyka  
Online QSL Request System
PGA Contest w marcu
PGA QSL
PGA TEST a Ducie Island?
PGA-Club PZK
Polacy na ST. Barthelmy
Poszukiwane adresy
Prognozy propagacyjne
QSL dla VP6DX
Regulaminy zawodów na marzec
Roskilde 1658 Award
SN0HQ na czwartej pozycji
SP0PGA i SN0PGA
Special Event Station
Sposób na cHAMstwo
Spotkanie w UKE
Szwajcarski scyzoryk
Time Synchronizer
Turystyczna baza PGA
VP6DX – ekspedycja jaką kochamy
Wiatraki-Latarnie-Zamki i może PGA?
Wolontariusze PGA poszukiwani
Wyniki IARU HF Championship 2007
Wyniki w ciągu 48 godzin
Zapomniany SPPA?
Zmiany w programie WPX
Zrobić Hawaje na 80m
Zrozumieć robota

Załącznik nr 3

Dyplom
 "760 LAT MIASTA BRZEG" (WAWEL ŚLĄSKI).
 
  1. Wydawcą dyplomu okolicznościowego jest   Klub SP 6 PCB  PZK w Brzegu
                             loc.JO80RU   U BQ 01   (OT-11) Opole

  2. Celem wydania dyplomu okolicznościowego jest :
       a)  uczczenie Jubileuszu: 760 - lecia nadania praw miejskich Miastu Brzeg.
       b)  promowanie Brzegu i powiatu oraz województwa opolskiego w kraju
           i na świecie.                        
                                                                               
  3. Dyplom ufundowany przez Burmistrza Miasta Brzeg, będzie przyznawany
      krótkofalowcom, klubom  oraz  nasłuchowcom z kraju i z zagranicy,
      po spełnieniu warunków regulaminu.

  4. Okres zdobywania dyplomu: od 1 marca  do 30 września 2008 roku.
         
  5. Wymagania punktowe dla zdobycia dyplomu.
      Należy zgromadzić punkty według następującego klucza: 1 QSO = 1 p k t.
     - stacje krajowe     SP                 4   p k t.
     - stacje z Europy   EU                 3   p k t.
     - stacje z poza Europy  DX         1   p k t.  

  6. Łączności ze stacjami należącymi do Klubu SP 6 PCB
      można przeprowadzać  na wszystkich pasmach  KF i UKF,
      wszystkimi emisjami oraz przez przemienniki.
     ( większa aktywność w weekendy )    (wykaz stacji pkt.12)

  7. Łączności mieszanymi emisjami  i powtórzone nie będą liczone.               
     Award Manager i komisja zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu.

  8. Aby otrzymać dyplom, należy przysłać wyciąg z logu  w formie papierowej
      na adres  Award Managera jak w pkt.11. wraz z załącznikami  jak pkt.10.

  9. Wysyłka dyplomów będzie realizowana sukcesywnie,  pocztą,
      do końca 2008 roku.

10. Koszt uzyskania dyplomu:
      a)   znaczki  pocztowe na wartość 10,80 zł .....-  stacje krajowe
      b)   5$ USA, 5 EURO.......................................-  stacje zagraniczne    
      w/w  razem ze zgłoszeniem + ewent. QSL,  przesłane listem.

11. Adres  Award Managera  dyplomu to : 
 SP 6 PCB
                            Brzeski Klub Polskiego Związku Krótkofalowców
                                               przy Klubie Garnizonowym
                                                       ul . Piastowska 4
                                                     49 - 300   BRZEG

12. Wykaz stacji przyznających po 1 punkcie do dyplomu:

       SP 6 PCB,    SP 6 AGD,   SP 6 AML,   SP 6 BBE,  SP 6 CWW,  SP 6 EIY,
       SP 6 EMH,   SP 6 HDM,   SP 6 HDS,   SP 6  JZP,  SP 6 OPY,   SP 6 RCK,
       SP 6 RVT,   SP 6 SOX,   SP 6 TCS,   SP 6 WZC,  SP 6 XP,     SQ 6 ACG,
       SQ 6 ACI,    SQ 6 ACM,   SQ 6 DNF,   SQ 6 DZN,   SQ 6 GIG,   SQ 6 GIJ, 
       SQ 6 GIY,   SQ 6 GSS,   SQ 6 HZH,   SQ 6 HZO,   SQ 6 HZP,  SQ 6  IUH,
       SQ 6 IUK,  SQ 6 LZA,    SQ 6 NDA,   SQ 6 NDB,   SQ 6 NCH, SQ 6 XP
                                                                                Zarząd Klubu SP 6 PCB