Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców 2015
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-04-16 / 23:49
Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców 2015

Zapraszamy w gościnne progi Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka" na kolejną, już piątą, edycję Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców. Impreza odbędzie się na zadaszonym, wielofunkcyjnym boisku-lodowisku. Będą tam wydzielone miejsca dla wystawców, będą ustawione giełdowe stoliki.

Spotkania są otwartą imprezą o charakterze targowo-piknikowym, na której prezentowane są techniki i technologie łączności radiowej. W czasie imprezy zorganizowane będą stoiska techniczne, wystawy, pokazy, giełda itp. Prowadzone będą prezentacje w formie prelekcji i prezentacji. Zależy nam na wspólnym zaprezentowaniu osiągnięć profesjonalistów i amatorów.
Naszym celem jest podnoszenie społecznej wiedzy politechnicznej w dziedzinie łączności i elektroniki. Pragniemy propagować radioamatorstwo jako pożyteczne i potrzebne społecznie hobby, dające wymierny efekt w czasie klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Dążymy także do integracji środowiska użytkowników fal eteru poprzez wspólne, wielobranżowe prezentowanie nowoczesnych technologii łączności.

Spotkania odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Słowiańskiej 14, w drugą sobotę maja, czyli 9 maja 2015 r. Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11:00. Udział w imprezie jest bezpłatny, zarówno dla wystawców jak i odwiedzających. Jednocześnie czynna będzie cała baza usług rekreacyjnych i gastronomicznych „Słowianki”. Będzie także miejsce do prowadzenia prelekcji oraz dyskusji. Istnieje możliwość zorganizowania własnych stoisk wystawowych dających szanse zaprezentowania klubów, firm, instytucji czy nawet regionu lub miasta. Szczególnie zapraszamy wszystkie kluby pragnące zaprezentować swoje osiągnięcia i działalność. Pisząc "kluby" mamy na myśli zarówno ogólnopolskie stowarzyszenia miłośników różnej działalności krótkofalarskiej, jak i niewielkie kluby działające w swoich środowiskach lokalnych.

Organizatorem Spotkań jest Klub Krótkofalowców "Klon" SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego działający jako klub Polskiego Związku Krótkofalowców.

Współorganizatorami są: Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp., Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Zachodniopomorski Oddział terenowy PZK.
 
Partnerem zagranicznym jest okręg Brandenburgii niemieckiego stowarzyszenia krótkofalowców DARC (Distrikt Brandenburg Deutscher Amateur-Radio-Club e.V.).

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Bieżące informacje organizacyjne umieszczane będą na stronach:
www.gsk5.jo72.pl
www.gsk5.sp3ypr.pl

korespondencję pocztową prosimy kierować na adres:
Klub Krótkofalowców „KLON” SP3YPR, skr.  poczt. 514, 66-400 Gorzów Wlkp.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: gsk@jo72.pl

Info: Rafał SP3HTF

gsk2015