Navassa K1N
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-02-02 / 06:38
Witajcie  k1n

Nasi członkowie uprawiający sport wyczynowy "DX-ing" wiedzą zapewne, że ruszyła właśnie ekspedycja na Navassa Island o znaku K1N.Rozszerzona zawartość newsa
Witajcie  k1n

Nasi członkowie uprawiający sport wyczynowy "DX-ing" wiedzą zapewne, że ruszyła właśnie ekspedycja na Navassa Island o znaku K1N. To wydarzenie dx-we roku 2015. Ekspedycja jest realizowana w ramach większego projektu: KP1 - Navassa Island, KP5 - Desecheo Island.

Navassa to bardzo ciekawe miejsce, mające swoją historię: wydobycie guano, kopalnia fosfatów, latarnia morska, trudno dostępna wyspa położona na Karaibach pomiędzy Haiti na wschodzie i Jamajką na zachodzie.

Navassa - podmiot (kraj) DXCC nie była aktywowana od 22 lat, nikt nie dostał oficjalnie pozwolenia na lądowanie i nadawanie z Navassa. Także przez najbliższe 10 lat nie będzie to możliwe (sprawy ekologii).

Ekspedycja K1N pracuje od 2 - 15 lutego 2015 r. Jest to szansa dla wszystkich tych, którzy tego DXCC Entity nie mają.

Strona ekspedycji: http://www.navassadx.com/

Ekspedycja na Navassa Island została zorganizowana po wielu latach zabiegów i negocjacji z USFWS (U.S. Fish and Wildlife Service) i niemałym kosztem.

Lądowanie zespołu ekspedycyjnego na Navassa odbywa się za pomocą śmigłowca. Ta usługa kosztuje, bagatela 200 tys $. Pracownicy USFWS, 14 operatorów, niezwykle doświadczonych, 2 tygodnie pracy.
Na Navassa nie ma zasobów wody pitnej, wszystko trzeba zabrać ze sobą, wodę, żywność, paliwo do agregatów i oczywiście cały sprzęt radiowy, anteny, kable i całe wyposażenie obozowe.

Życzymy wszystkim powodzenia w realizacji QSO z K1N!

73 Zygi SP5ELA

Zespól ekspedycyjny K1N na lądowisku na Jamajce.
* Zdjęcie zaczerpnięto ze strony ekspedycji K1N: navassadx.com

k1n team