85 rocznicą powstania Polskiego Związku Krótkofalowców
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-02-01 / 00:53
Koleżanki i Koledzy,

Już za niecały miesiąc uroczystym spotkaniem w dniu 24 lutego br. w Warszawie zainaugurujemy obchody związane z 85 rocznicą powstania Polskiego Związku Krótkofalowców oraz 90 rocznicą powstania Międzynarodowego Związku Radioamatorów – IARU.

 Na tę uroczystość otwarcia obchodów zapraszamy szereg gości reprezentujących władze administracyjne i samorządowe Polski, Przewodniczącego 1 Regionu IARU Kolegę Dona Beattie G3BJ oraz wielu funkcyjnych i członków naszej i bratnich nam organizacji krajowych.

Podczas tego spotkania postaramy się przedstawić nasze osiągnięcia i dalsze możliwości jakie niesie ze sobą nasze hobby, którym jest krótkofalarstwo. Ale to jest dopiero początkiem naszych obchodów jubileuszowych. W sposób szczególny chcemy zorganizować spotkanie ŁOŚ, spotkanie w Krojantach i kolejny Zjazd Techniczny w Burzeninie.

Mamy nadzieję, że do akcji obchodów włączą się również Oddziały Terenowe PZK poprzez organizowanie lokalnych spotkań i dni otwartych, podczas których będą mogli zaprezentować społeczności nasze hobby. W miarę posiadanych możliwości będziemy starali się wspierać takie inicjatywy.

Przypominam również, że do końca kwietnia pracują nasze stacje okolicznościowe, które po przeprowadzeniu z nimi łączności i uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów umożliwiają zdobycie specjalnego dyplomu.

Tyle informacji na temat jubileuszu na dziś. W kolejnych wydaniach komunikatu będziemy starali się informować Was o naszych dalszych działaniach związanych z obchodami rocznicowymi

Jerzy Jakubowski SP7CBG

Prezes PZK