18 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ ŁĄCZNOŚCIOWCA
Dodane przez SP5ELA dnia 2014-10-19 / 02:28
18 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ ŁĄCZNOŚCIOWCA

Wydział Szkolenia i Sportów Łączności BZG LOK zaprasza do udział w Ogólnopolskich Zawodach Krótkofalarskich pn. „Dzień Łącznościowca”. Zawody przeprowadzone zostaną 18 października br. Od godz. 17.00 do godz. 19.00 czasu lokalnego. Szczegóły w regulaminie zamieszczonego na stronie internetowej Klubu Łączności LOK SP5KCR: http://www.sp5kcr.eu/regulaminy-zawodow/103-regulaminy-krotkofalarskie/924-dzien-lacznosciowca.html

VY!73/55

Serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy Zawodów


Regulamin zawodów "Dzień Łącznościowca" jest opublikowany w Kalendarzu zawodów:
https://pzk.org.pl/readarticle.php?article_id=162

Administrator portalu PZK
Zygmunt szumski SP5ELA


Poczta i telekomunikacja to dwa z wielu współczesnych środków łączności. Niedługo Poczta Polska, a właściwie jej pracownicy, świętować będą jubileusz 450-lecia istnienia tak ważnej instytucji. Zorganizowanie regularnego połączenia pocztowego w Polsce zawdzięczamy królowi Zygmuntowi II Augustowi, który 18 października 1558 r. ustanowił regularne połączenie pocztowe pomiędzy Krakowem i Wenecją, wydając tzw. "Dekret warszawski" następującej treści:
... W piśmie niniejszym podajemy do powszechnej wiadomości, iż - mając na oku własną, tudzież Naszych poddanych wygodę, abyśmy zarówno My jak oni mogli wygodniej do Włoch przesyłać zarówno listy jak też inne tam załatwiać sprawy urządzamy stałą łączność czyli ustanawiamy tak zwaną p o c z t ę, tj. rozstawne konie Kraków - Wenecja, kursujące stale w oznaczonych okresach, latach i dniach.
..
Zaczerpnięto ze strony:
http://www.nsik.com.pl/archiwum/171/a9.html
Autor Józef Pszczółka