Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2014 - podsumowanie
Dodane przez sq9aor dnia 2014-09-16 / 03:47
Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2014 - podsumowanie.

Już wczesnym piątkowym popołudniem, na placu szkolnym zaczyna się ruch. Trwa przygotowanie terenu do spotkania. Rozłożyliśmy anteny. Na miejscu działają już Janusz SP9LAS, Krzysiek SP9RHN, Zbyszek SP9IEK, Krzysztof SP9UPK i Janek SP9WAN jako Grupa SP9YFF, Krzysiek SQ9MUO, koledzy ze Słowacji i inni. Wszyscy pomagają. Marek SQ9CAQ zainstalował się jako dyżurny radiooperator stacji SP9PTA/9.

Tym razem mamy niespodziankę! Odwiedza nas pani Agnieszka Bednarz, redaktor  Radia Kraków. Zainteresowana działalnością krótkofalarską, postanowiła nas odwiedzić w tym szczególnym dla nas czasie, jakim jest podsumowanie Zawodów Tarnowskich. Mikrofon Radia Kraków posłuchał kilku QSO w wykonaniu Jacka SP9RPW, krótkie wywiady z organizatorami  spotkania i wracamy na ziemię.
JT2014_JT_1.jpg
Późnym już wieczorem kociołek gotowy. Zajadamy się i pogaduchy. Nie widzieliśmy się już rok. Jest o czym porozmawiać. Dobrze po północy Ośrodek zasypia.

Sobota. Od świtu zaczyna się gwar na terenie placu szkolnego, to przybywają kolejni goście, reprezentujący środkowa i południową Polskę. Reprezentujący okręgi: 5-ty, 6-ty, 7-my, liczna grupa przedstawicieli okręgu 8-go i  9-go. Przybyli Prezesi sąsiednich OT w osobach: Wiesław SP8NFZ - Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Zbigniew SP8AUP - Prezes OT PZK nr 35 w Jarosławiu.  Byli też koledzy ze Słowacji i Holandii. Zaszczyciła nas obecnością spora grupa SP OTC, m.in. SP8ASP, SP8MI, SP9AED, SP9BRP, SP9HRP, SP9IEK, SP9IKN i SP9JA.

Teren zapełnia się błyskawicznie. Sobotnie przedpołudnie to pogaduchy, spacer oraz zwiedzanie wystawek i stanowisk z przeróżnym sprzętem, w większości pochodzącym z demobilu. Raj dla majsterkowiczów. Był też sprzęt nowy z najwyższej półki. Kolejny raz przybywa do nas firma "TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA" z Krakowa, przedstawiciel firmy ICOM Polska. Firma wystawiła przede wszystkim sprzęt radioamatorski i CB.
W samo południe jak zawsze, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe.

JT2014_JT_2.jpg


Szkoda, że nie wszyscy przybyli na spotkanie, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka. O godzinie 13.00 obiad. Po obiedzie "oficjalna" część spotkania - to podsumowanie "Zawodów Tarnowskich" i wręczenie trofeów.

JT2014_JT_3.jpg

Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach. Po rozdaniu trofeów przyszedł czas na loterię fantową. Uczestnikom rozdane zostały losy. "Sierotki" pracowicie wyciągały kolejne numerki. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy "loterii fantowej" dobrze się bawili przy zdobywaniu fantów i zapamiętają miło, gościnną "Ziemię Tarnowską". Część oficjalną i podstawowy cel spotkania mamy za sobą.

Ogień pod grillem ponownie zaczyna ogrzewać ruszt. Na początek kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę JT2014_JT_4.jpg
Bez biesiadnej nuty się także nie obejdzie. I tak do późnego wieczora. To nic, że trochę zaczęło padać, nie da nam rady taki deszczyk. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy. Noc minęła bardzo szybko. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od ponownego spotkania. Ostatnie wrażenia i pogaduchy. My zabieramy się do "rozbrojenia terenu". Ściągamy anteny, składamy sprzęt. Przywracamy obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście - a szacujemy ich w tym roku na 220 - 250 osób, nie przysposobili nam zbyt wiele pracy. Dziękujemy. Ostatnie gospodarskie spojrzenie Prezesa w każdy zakątek obiektu. Możemy zamykać.

Zapraszamy znów za rok.

Serdecznie dziękujemy:
- Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej oraz Dyrekcji DWD w Jodłówce Tuchowskiej za udzielanie swojej gościnności nam i naszym gościom.
- Urzędowi Miasta w Tarnowie, oraz Urzędowi Miasta w Tuchowie, Januszowi - SP9JZT, Klubowi - SP9YFF, Firmie "TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA", Wilhelmowi - SP8AJC, za sponsoring gadżetów.
- ZG PZK za ufundowanie pucharu.
- Kolegom: Jankowi - SP9HVV, Pawłowi - SQ9PBU, Krzyśkowi i Jankowi jako Klubowi - SP9YFF, Krzyśkowi - SP9RHN, Tomkowi - SQ9PCH, Tomkowi - SQ9KDO, Krzyśkowi - SQ9MUO, Radkowi - OM0AMR i Adrianowi - OM0APA, Grzegorzowi SP9LOK,  za zapewnienie wkładów grillowo - kociołkowych.
- Firmie TOP 8000 z Tarnowa, za inną pomoc niezbędną do zorganizowania spotkania.

Więcej informacji na naszej stronie: http://sp9pta.hamradio.pl/index.php/krotkofalarska-jesien-na-pogorzu-2014-podsumowanie/

Vy 73. Stanisław sq9aor