KS-22. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 28.05.2014
Dodane przez SP5ELA dnia 2014-05-28 / 20:00
news: pzk_new.png

 
KOMUNIKAT NR 22/2014 z dnia 28.05.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

1. EmCom.
W związku z prognozowanymi zagrożeniami hydro-meteorologicznymi, w najbliższym czasie zostaną uruchomione dyżury stacji koordynujących DASR (znak SP6PSR), utrzymujących łączność z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Stacje koordynujące będą realizować przekazywanie informacji o zdarzeniach i zagrożeniach z obszarów pozbawionych łączności telefonicznej (ruchomej i stacjonarnej). Dyżury będą pełnione zgodnie z planem stanu gotowości sieci, odpowiednio na częstotliwościach:
1) 145.7875 MHz FM – przemiennik SR6S Góra Wielka Sowa lub (w razie awarii przemiennika SR6S):
2) 145.625 MHz/94.8 Hz FM – przemiennik SR6G Góra Ślęża
lub (w razie awarii przemienników SR6S i SR6G):
3) 145.500 MHz FM – kanał bezpośredni
4) 3760 kHz LSB - (CoA) centrum aktywności łączności kryzysowej I Reg IARU

Źródło: dasr.pl

2. ŁOŚ 2014 i już po …..

Największe w SP i podobno w środkowej europie spotkanie krótkofalowców ŁOŚ 2014 ponownie zapisało się w historii rekordową liczbą uczestników. Mimo rozdawanych w sekretariacie pamiątek i wielokrotnie powtarzanych komunikatów nie udało się namówić wszystkich ludzi do rejestracji na łosiową listę. Troszkę usprawiedliwieni są ci, którzy urzędowali na górce od wtorku, bo po prostu nie mieli siły dojść, ale i tak zanotowano rekord bo 1141 ludzi w jednym miejscu, a to sprawa nie bagatelna i wymaga sporego wysiłku nawet wtedy gdy organizatorów jest przeszło 50, a kluby SP7KED i SP9KDA pracują pełną parą. Jak zwykle niezawodni okazali się nasi przyjaciele z Nysy, Prudnika i Sieradza, którzy przyszli z pomocą, gdy wszyscy już opadli z sił. Szkoda, że nie wszyscy wiedzą co to porządek i że sprzątanie po kimś góry śmieci nie należy do przyjemności, ale i tak zostawiliśmy naszą górkę czyściejszą niż ją zastaliśmy. Dokumentacja fotograficzna z komentarzem dotyczącym właścicieli tych śmieci zostanie zamieszczona w terminie późniejszym. Za zniszczone zboże po którym chodzili właściciele ustawionego po drugiej stronie agregatu musimy oczywiście zapłacić my i tylko zastanawiamy się czy wystarczy nam klubowych składek bo wydatków jest oczywiście dużo, dużo więcej.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspomogli nas w pracach nad organizacją imprezy, a szczególnie Polskiemu Związkowi Krótkofalowców, Urzędowi Gminy Rudniki, starostwom powiatowym w Oleśnie i Wieluniu oraz jak zwykle niezawodnej firmie Anmar z Łodzi z jej szefem Andrzejem SP7DDD.
Wielki ukłon należy się naszym prelegentom, którzy nie szczędząc sił i środków przyjechali by przedstawić nam bardzo ciekawe prezentacje na interesujące nas tematy. Całość jest nagrana i po zmontowaniu zostanie zaprezentowana na stronie internetowej Łosia. Sprawdziła się też firma cateringowa która zgodnie z sugestiami organizatorów zaskoczyła wszystkich niskimi cenami i doskonałym bigosem, którego nikomu nie zabrakło. Już umówiliśmy się na rok następny. Jest też reakcja wójta gminy na brak miejsc parkingowych, w roku bieżącym zostaną odkupione następne grunty które przeznaczymy na potrzeby ŁOŚ-ia. Wszystkich naszych gości zapewniamy, że ciągle pracujemy nad polepszeniem warunków bytowania oraz programem spotkań, a wszelkie uwagi nawet takie, że Łoś powinien trwać miesiąc, przyjmujemy na stronach internetowych naszych klubów.

Połączone zespoły SP9KDA/SP7KED

Poniżej kilka zdań od uczestników oraz próba podsumowania.
W 8. spotkaniu ŁOŚ poza krótkofalowcami i sympatykami naszego hobby z SP w ŁOŚ-u poza uczestnikami z SP brali udział Słowacy, Rosjanie, Ukraińcy, Czesi, Niemcy, Węgrzy, Anglicy i Holendrzy.
Należy podkreślić, że popularność ŁOŚ-ia ma tendencję rosnącą. To miejsce nie tylko spotkań, ale i w coraz większym wymiarze zakupów o czym świadczy rosnąca z roku na rok ilość wystawców, a także rosnąca giełda.
Drugi aspekt spotkań to wykłady pokazy i prezentacje… Kto nie był, nie słuchał i nie oglądał niech żałuje.
Do najciekawszych zaliczyć można:
- prezentację nowej książki Ryszarda SP4BBU,
- historyczny pokaz sprzętu łączności Wojska Polskiego 1918-1939 w wykonaniu Bogdana SP3LD oraz Piotra SQ9KQZ),
- dla Dx-manów, ale nie tylko przeznaczone były prezentacja na temat wypraw na St. Vincent J88HL oraz na Wyspy Dziewicze VP2V,
- przeprowadzono próby QSO EME na 10 GHz na antenie o średnicy 2m home made - SP7JSG, SP9XUD, SP6MLK i zespół "Mikrofale.net",
- słowackie przedstawicielstwo węgierskiej firmy Anico zaprezentowało nowości Yaesu, Motorola, Wouxun, Vertex, LDG-OM8KD, HA0LC.
Spotkanie byłoby niepełne bez akcentów związanych z łącznością bezpieczeństwa i ratownictwem. Na ŁOŚ-iu zademonstrowano współpracę służb ratowniczych na co dzień oraz odbył się pokaz oraz panel dyskusyjny na temat współpracy OSP w Pabianicach z krótkofalowcami zainicjowany przez Tomka SP7VS.
Program byłby bogatszy i efektowniejszy, gdyby nie złamanie pogody, w sobotę w godzinach wczesno-popołudniowych.
Ale pomimo to tegoroczny ŁOŚ był bardzo udaną imprezą i jej organizatorom należy się wielkie uznanie i podziękowania za sprawność organizacyjną, poświecony czas i wysiłek przy organizacji tej największej w tej części Europy imprezy krótkofalarskiej.
Na podstawie informacji uzyskanych od uczestników Piotr SP2JMR
 
3. Tama APRS 2014. Wszystkich miłośników APRS oraz pokrewnych dziedzin krótkofalarstwa zapraszamy na tegoroczne XII Warsztaty TAMA APRS 2014 w okolicach Bornego Sulinowa 20 -22.06.2014. Do spotkania pozostało 24 dni. By spotkanie było owocne i przebiegło w przyjemnej atmosferze załatwiliśmy już większą część spraw logistycznych i technicznych m.in. utworzenie nowej strony http://aprs.one.pl/. Pozostałe zależą od ilości chętnych do przyjazdu, przy czym informujemy, że formularz rejestracyjny służy nam do wstępnego określenia i nie wyklucza obecności na spotkaniu nie zgłoszonych Koleżanek i Kolegów.
Dzięki uprzejmości i gościnności Koleżanki Danusi SP3OEY i Kolegi Zbyszka SP3BTT - wieloletnich współorganizatorów pozostaje to samo miejsce znane uczestnikom poprzednich spotkań. Jak wiadomo jest ono w tajemniczych i pięknych okolicach Bornego Sulinowa.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy kolegów konstruktorów, chcących zaprezentować swoje projekty do zgłaszania propozycji prezentacji do Tomka SP9UOB.

Kolegów, Kluby i grupy zainteresowane rozbudową sieci APRS prosimy o zgłaszanie najlepiej do 10 czerwca projektów lokalizacji bądź modernizacji DIGI, ogłoszenie wyników projektów zakwalifikowanych do realizacji nastąpi na TAMIE 2014. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych 5 najlepszych projektów będzie sfinansowanych przez PZK.

W minionym okresie najważniejsze było podanie terminu spotkania, nie podawaliśmy innych informacji nie mających wpływu na jego przebieg. Staraliśmy się odpowiadać na pytania zadawane na forum PG APRS oraz na forum SP7PKI. Formularz zgłoszeń jest dostępny na stronie http://aprs.one.pl.
Podobny komunikat ukazał się już w lutym w naszym komunikacie (Komunikat sekretariatu ZG PZK nr 6/2014 z dnia 5.02.2014 r.) ponieważ postanowiliśmy wcześniej podać termin, aby zainteresowani udziałem mogli zaplanować swój kalendarz, oraz by organizatorzy innych spotkań znali termin naszego spotkania.
Kolegów pytających o więcej szczegółów proszę o podanie tematów jakie ich interesują na FORUM strony PG APRS w temacie TAMA 2014, lub na adresy e-mail, - mój: sp3eol@wp.pl, oraz kolegów z Zarządu PG APRS abyśmy mogli uszczegółowić informacje i udzielić odpowiedzi.
Jak już pisaliśmy zarejestrować się można na stronie internetowej http://aprs.one.pl
Vy 73! DE Zarząd PG APRS PZK

4. Spotkanie Krótkofalowców "Kościerzyce 2014".
Brzeski Klub Łączności PZK - SP6PCB w Brzegu zaprasza na Spotkanie Krótkofalowców - "Kościerzyce 2014" w dniu 7 czerwca 2014. (sobota) godz. 9.00 do 18.00. Lokalizacja spotkania: Ośrodek Wypoczynkowy "Zagroda nad Murawcem", dawniej "Rozlewisko", "Floryda", dojazd bez zmian.
Zapraszamy na coroczne spotkanie integracyjne wszystkich krótkofalowców i amatorów łączności, użytkowników CB Radio oraz sympatyków wraz z rodzinami, do Ośrodka Wypoczynkowego "Zagroda nad Murawcem" w Kościerzycach koło Brzegu. Locator JO80SV, PGA BQ-04. Zainteresowani mogą wcześniej rezerwować noclegi - tel 661 518 334. Ośrodek posiada domki wczasowe: 60 miejsc (2 i 4-osobowe), (w obniżonych cenach), wędkowanie, kajaki, rowery wodne, boisko do siatki i piłki nożnej, korty tenisowe, miejsca wyznaczone na ogniska i zadaszenia z ławkami, plac zabaw dla dzieci, pole namiotowe, parking i bufet.
Jest możliwość zainstalowania własnych anten. Na terenie Ośrodka jest mini ZOO: barany, kozy i kucyki miniaturowe oraz unikatowe osiołki.
Spotkanie organizowane jest przy współudziale OT-11 w Opolu i OT-01 we Wrocławiu. Dyżur radiowy: 145.575 i 145.625. Gospodarz spotkania SP6SOX.
E-mail: sp6pcb@sp6pcb.pl. Strona www: http://www.sp6pcb.pl

Program spotkania: prelekcje SP6CIK, UKE Opole z wozem, DL6ECD (anteny), pokaz pracy różnymi emisjami cyfrowymi SP6EIY, pokazy rozwiązań konstrukcji antenowych, giełdy sprzętowe i elektroniczne, konkurs strzelecki (wiatrówka) o tytuł najlepszego strzelca krótkofalowca, obsługa QSL w OT-01 i OT-11,  około południa pokazy ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej z Brzegu, około 14.00 grill dla gości, inne, bufet obficie zaopatrzony.
Zapraszamy! Zarząd Klubu SP6PCB

5. II Zlot Krótkofalowców "PSZCZELNIK 2014".
Myśliborski Klub Łączności SP1PMY zaprasza 5 lipca 2014 r. na II Zlot Krótkofalowców "PSZCZELNIK 2014". Zlot, który odbędzie się (tak jak w ubiegłym roku) na terenie gospodarstwa agroturystycznego państwa Mockałło w miejscowości Pszczelnik 2 (przy drodze nr 11 Myślibórz - Dębno, ok. 6,4 km od Myśliborza). Na miejscu znajduje się 20 miejsc noclegowych w pokojach 2 osobowych. Cena w zależności od standardu od 40 zł do 60 zł od osoby. Konieczna wcześniejsza rezerwacja - telefon nr 608 063 032. Na terenie zlotu można rozbić namiot - 10 zł/dzień, jak również postawić przyczepę campingową - 15 zł/dzień (dostęp do energii elektrycznej, wody).
Na miejscu istnieje możliwość:
- wypożyczenia roweru - 5 zł/godz, lub 20 zł za cały dzień;
- dla chętnych może zostać zorganizowany spływ kajakowy rzeką Myślą (trasa do wyboru od 2,5 godziny do 8 godzin) - opłata 30 zł od osoby.
Na uczestników zlotu będzie czekała pyszna grochówka i inne przysmaki. W programie m.in.: prelekcje nt "Skąd się wzięli lotnicy litewscy w Pszczelniku", "Łowy na lisa", "Wykorzystanie różnych technik cyfrowych w łącznościach amatorskich - JT65", pokaz samochodu pomiarowego UKE, pokaz szybkiej telegrafii, konkursy: odbioru telegrafii Rufz XP, QLF, radiopelengacji. Przewidujemy prezentację anten, giełdę, militaria i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie wielu atrakcji, a wśród nich losowanie nagród dla uczestników zlotu i tradycyjnego ogniska z pieczonymi kiełbaskami. ZAPRASZAMY! ABY NIE OMINĘŁY CIEBIE TE WSZYSTKIE ATRAKCJE, A ZWŁASZCZA, BY NIE ZABRAKŁO GROCHÓWKI - ZGŁOŚ NAM SWÓJ UDZIAŁ W ZLOCIE PRZESYŁAJĄC MAILA NA ADRES: sp1pmy@gmail.com LUB TELEFONICZNIE NA NUMER 606 117 096.
Organizatorzy

6. HF70AK. Zbliża się kolejna 70-ta rocznica Bitwy Pod Osuchami. Była to największa  bitwa partyzancka II Wojny Światowej. W pierścieniu niemieckiego okrążenia Puszczy Solskiej znalazły się trzy zgrupowania partyzanckie: AK i BCH pod dowództwem inspektora Zamojskiego AK mjr. Edwarda Markiewicza-około 1200 ludzi; zgrupowanie Armii Ludowej - około 700 ludzi i zgrupowanie rajdowych oddziałów sowieckich - około 1900 ludzi.
Niemcy użyli wielkiej siły: trzech dywizji piechoty, lotnictwa, oddziałów pancernych w tym dwóch pociągów pancernych, brygady kałmuckiej, oddziałów żandarmerii i policji. Łącznie ponad trzydziestu tysięcy żołnierzy. Operację przeciwpartyzancką oznaczyli kryptonimem Sturmwind. Przygotowania do niej rozpoczęli już w maju 1944 roku, w pierwszej połowie czerwca 1944 roku wyparli zgrupowane w Lasach Lipskich i Janowskich oddziały AL i sowieckie do Puszczy Solskiej. 18 czerwca rozpoczęli drugą część operacji Sturmwind. Puszczę otoczył bardzo szczelny pierścień wojsk niemieckich - wyjście z niego bez poważnych strat lub przeczekanie było niemożliwe. Oddziały AK - BCh związane z rodzinną zamojską ziemią, skoncentrowane dla wypełnienia planu Burza, podjęły beznadziejna próbę przeczekania Sturmwindu. Przewaga wroga i brak wspólnych działań partyzanckich zgrupowań doprowadziły do klęski partyzantów. Oddziały AK-BCh 25 czerwca 1944 roku podjęły walkę pod Osuchami i częściowo wydostały się z okrążenia. W tej bitwie poległo około 240 partyzantów. Spoczęli na cmentarzu partyzanckim AK-BCh w Osuchach Chwała Bohaterom! - Cześć Ich Pamięci!
Dla ubogacenia obchodów tego wydarzenia, będę aktywny pod znakiem HF70AK z Osuch od 29 czerwca do 31 lipca 2014 roku.
29 czerwca odbędą się w Osuchach państwowe uroczystości 70-tej rocznicy Bitwy. Program tych wydarzeń jest dostępny na stronie organizatora, Urzędu Gminy Łukowa - gospodarza terenu. Zapraszam koleżanki i kolegów do przybycia do Osuch 29 czerwca na te obchody, pozostałych zapraszam na spotkanie w eterze. HF70AK będzie nadawać na 80 i 40 metrach na fonii. Jak co roku, wraz z żoną, będziemy udostępniać salę pamięci AK-BCh w Osuchach chętnym do zapoznania się z historią walk i losów Zamojszczyzny w czasie II Wojny Światowej.
73! Andrzej SP8MMW

7. Zapraszam do zdobywania Dyplomu, SP1PBW 45 lat w eterze".
W ramach obchodów 45. lecia powstania klubu SP1PBW od 15 maja 2014 r. do 15 czerwca 2014 r. stacja klubowa używa znaku HF45PBW. Z tej samej okazji klub SP1PBW wydaje dyplom okolicznościowy "SP1PBW 45 lat w eterze".
Zalicza się łączności przeprowadzone od 01 stycznia do 31 grudnia 2014 roku.
Wykaz stacji zaliczanych do dyplomu:
- stacja klubowa SP1PBW oraz znaki okolicznościowe z 2014 roku: 3Z0LH, HF15NATO, HF45PBW,
- stacje honorowych członków klubu: DH1PRA, DJ0AQ (ex SP1CQS),
- stacje aktualnych i byłych członków klubu: DK8RE, DK9WE, DL6NTU, DM5WF, SO1WE, SO1YL, SP1ALK SP1ATQ, SP1CGT SP1CVP, SP1DOZ SP1DPA, SP1DSZ, SP1ECY, SP1EG, SP1FPG, SP1GA, SP1GQW, SP1I, SP1EYC, SP1JPM, SP1JPQ, SP1JRF, SP1JRG, SP1JW, SP1JZZ, SP1LOM, SP1LON, SP1MWE, SP1MWP, SP1NT, SP1NVM, SP1O, SP1QW, SP1QY, SP1TMN, SP1VDM, SP1WSR, SP1YT, SQ1EUG SQ1FYX, SQ1GZC, SQ1LZT, SQ1MNJ, SQ1PRM, SQ1PSA, SQ1SDX, SQ1SNS.
Zalicza się łączności ze stacjami o innych znakach, których operatorami są byli lub aktualni członkowie klubu.
Pełny regulamin dyplomu można znaleźć na stronie: http://www.sp1pbw.pl/Dyplom/SP1PBW_45lat.htm
Janusz SP1TMN

8. X. dni aktywności SP1.

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w "X Dniach Aktywności SP1-2014", które odbędą się w terminie od 2 czerwca 2014 r. godz. 00.00 GMT do 6 czerwca 2014 r. godz. 23.50 GMT. Regulamin znajduje się na www.sp1pbw.pl/ActivitySP1/index.html
Janusz SP1TMN
 
 9. Walne Zebranie Olsztyńskiego OT PZK (OT21). Zarząd Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców na posiedzeniu w dniu 20.05.2014 r. postanowił zwołać Walne Zebranie Członków Oddziału na dzień 15.06.2014 r. na godzinę 10:30. W przypadku niedostatecznej frekwencji zebranie w drugim terminie rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 11:00.
 Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Oddziału odbędzie się tradycyjnie w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ulicy Bałtyckiej 37a.
Andrzej SP4KA prezes OT21 PZK

10. Otwarte Mistrzostwa PZK w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej.
W dniach 30.05. do 01.06. 2014 w miejscowości Rudnik k. Grudziądza odbędą się Otwarte Mistrzostwa PZK w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej. Zgłoszono ok. 90 zawodników. Mistrzostwa obejmują zarówno klasyczne konkurencje czyli 3,5 i 144 MHz oraz "Sprint" i "Foxoring", tak więc są okazją do sprawdzenia możliwości zawodników we wszystkich uznawanych przez IARU konkurencjach. Organizatorem jest Polski Związek Krótkofalowców, a wykonawcą Toruński OT PZK w tym członkowie klubów SP2KJH i SP2KRS.
Zbyszek SP2JNK

11. "Puchar Europy HST 2014-Memoriał Alfreda Cwenara SP7HOR"
.
W dniach 2-6 lipca br. w Skierniewicach w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbędą się reaktywowane zawody w szybkiej telegrafii, których nazwa została rozszerzona dla upamiętnienia animatora tej dyscypliny w SP ś.p. Alfreda Cwenara SP7HOR.
Organizatorzy ogłaszają konkurs na wzór medalu oraz dyplomu dla uczestników tej imprezy organizowanej przez Polski Związek Krótkofalowców przy współpracy ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Radioorientacji Sportowej. Patronat nad zawodami objął Prezydent miasta Skierniewic. Przewidywany jest udział ok. 80 zawodników z 5 krajów. Projekty prosimy przesyłać na adres sp2jnk@interia.pl oraz na sp2jmr@pzk.org.pl
Zbyszek SP2JNK

12. Nasi w European EME Contest 2014 - 3cm.

Najprawdopodobniej wielkim sukcesem zakończył się start w EEME Contest 2014 kłodzkiej grupy EME w składzie SP6JLW, SP6OPN, SO6OPG. Stacja pracowała pod znakiem SP6JLW. Jak pisze Andrzej SP6JLW na stronie: http://emejo80jk.cba.pl/aktualnosci.html
Pogoda dopisała a sprzęt pracował bezawaryjnie. Nasi koledzy przeprowadzili QSO's z następującymi stacjami: VK3NX, OK1CA, ES5PC, F1PYR, HB9SV, PA0BAT, F5IGK, IK2RTI, OH2DG, DL7YC, S57NML, F5JWF, RA3EC, OK1KIR, IW2FZR, IZ2DJP, HB9BHU, OZ1LPR, LX1DB, WA6PY, VE4MA, TM8PB, K2UYH, PA7JB, W6YX, W5LUA. 26X23.
Kłodzka Grupa EME stanowi ośrodek najbardziej zaawansowanego technologicznie krótkofalarstwa. Pisaliśmy już o Nich kilka lat temu także w "Krótkofalowcu Polskim". Gratulujemy osiągnięć.
Więcej informacji na stronie http://emejo80jk.cba.pl/aktualnosci.html..
Piotr SP2JMR

13. Czerwcowe MK QTC.
W czerwcowym wydaniu eMK QTC między innymi: - To już 69 lat, - Regulaminy
zawodów HF & VHF+, - D-Day francuski dyplom okolicznościowy, - Spotkanie w
Kruszwicy, - VC3JUNE i W9D w ramach upamiętnienia Wojskowej Operacji D-Day,
- Spotkanie ŁOŚ-2014 fotorelacja, - Kalendarz zawodów HF & VHF+, - Zespół TX5K wyróżniony za informację, - Dzień Aktywności SPFF, - 1 czerwca - Dzień Dziecka, - Ach to lato, - Dni Aktywności SP1, - Dzień Otwarty w Gromniku, - Dyplomy programu SPFF, - Nagroda dla SP5FM, - Odznaczeni przez PZK, - Ku pamięci ofiar RMS Empress of Ireland, - 100-lecie Kanału Panamskiego, - Brazil Soccerland Certificate, - Specjalne prefiksy w Brazylii, - Special VSTA Certificate, - Centenary Certificate 1914/1918, - Dni Morza 2014, - Polny Dzień w Rosji, - WPX CW 2014, - Pamiętasz o D-Day (akcja SP3ZAS i 100. DH ZHP), - Dni Aktywności Lednica 2014, - Psami zaszczuli i drągami zatłukli czyli Hi Signals SP5LP.
Sylwester SP2FAP

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Robertowi SP6VWX, Czesławowi SP3EOL, Markowi SP9UO, Januszowi SP1TMN, Armandowi SP3QFE, Andrzejowi SP4KA, Sylwestrowi SP2FAP, Robertowi 3Z6AET, Zarządowi SP6PCB, Andrzejowi SP8MMW, Zbyszkowi SP2JNK, Klubowi SP1PMY.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.


Załączniki.

Regulamin
„Dni Aktywności Lednica 2014”
1. ORGANIZATOR: Harcerski Klub Łączności „Dromader” z Bydgoszczy - SP2ZAO
2. CEL: Popularyzacja rejonu Lednicy jako kolebki polskiej państwowości, propagowanie krótkofalarstwa w społeczeństwie, a w szczególności aspektów pracy z terenowych QTH (parki, zamki i inne ciekawe miejsca lub zdarzenia), a także integracja środowisk krótkofalarsko harcerskich z województw wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
3. TERMIN: Od 6.06.2014 r. do 8.06.2014 r.
4. PASMA: Wszystkie amatorskie pasma KF zgodnie z BAND PLANEM
5. UCZESTNICY: Wszystkie amatorskie stacje nadawcze lub nasłuchowe krajowe i zagraniczne.
6. CERTYFIKAT/DYPLOM – warunki zdobycia:
CERTYFIKAT ELEKTRONICZNY. Każda stacja nadawcza lub nasłuchowa, która zgromadzi co najmniej 10 punktów za QSO/SWL w „Dniach Aktywności Lednica 2014” i nadeśle zgłoszenie w terminie do 15.06.2013 otrzyma Certyfikat Elektroniczny „Dni Aktywności Lednica 2014” w formacie PDF.
DYPLOM*) Każda stacja nadawcza lub nasłuchowa, która przeprowadzi QSO/SWL ze WSZYSTKIMI*) Stacjami Organizatora pracującymi w „Dniach Aktywności Lednica 2014” i nadeśle zgłoszenie w terminie do 15.06.2013, poza Certyfikatem Elektronicznym otrzyma również bezpłatny dyplom wysłany na adres podany w zgłoszeniu.
PUNKTACJA. Stacje Organizatora pracujące w czasie „Dni Aktywności Lednica 2014” do Certyfikatu/Dyplomu przydzielają po:
- Stacja okolicznościowa SN0LED.............................. - 3 punkty,
- Klubowe Stacje Organizatora: SP2ZCI oraz SP2ZAO - 2 punkty,
- INDYWIDUALNE *) Stacje Organizatora …...............- 1 punkt
*) Lista wszystkich Stacji Organizatora pracujących w „Dniach Aktywności Lednica 2014”: zostanie opublikowana w tym miejscu w dniu 5.06.2014.
ZGLOSZENIA/LOGI - jako zgłoszenie wystarczy nadesłać wyciąg z logu w formacie cabrillo (lub innym formacie tekstowym) na adres sp2zao@interia.eu.
W szczególnych przypadkach dopuszcza się tradycyjne zgłoszenia za pośrednictwem poczty na adres:
SP2ZAO Award & QSL Manager: Marek Kosmowski SQ2SDJ, Boh. Westerplatte 7/13, 85-827 Bydgoszcz
7. WYWOŁANIE: Stacje pracujące w „Dniach Aktywności Lednica 2013” podczas wywołania ogólnego lub co kilka QSO wyraźnie podają informacje, że pracują w „Dniach Aktywności Lednica 2014”.
8. UWAGI: Certyfikaty zostaną rozesłane niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, a dyplomy po 30.06.2013.

news: ikona_pdf.gif Dział KS-2014