RADIOREAKTYWACJA W JELENIEJ GÓRZE
Dodane przez sp6bxp dnia 2014-05-22 / 18:23
RADIOREAKTYWACJA W JELENIEJ GÓRZE

W dniu 15.05.2014 Klub Miłośników Radia oraz Łączności Dalekosiężnych Kotliny Jeleniogórskiej (SP6PCH) zorganizował kolejną prezentację w ramach Programu Radio Reaktywacja, tym razem było to Gimnazjum im. NOBLISTÓW POLSKICH NR 4 w Jeleniej Górze.
Na wstępie zostaliśmy gorąco przywitani przez Panią Dyrektor Beatę Toczek oraz nauczycieli w osobach: Pani Małgorzaty Mojżesz Budzikowskiej - nauczyciela angielskiego oraz Pani Justyny Liber- nauczyciela fizyki.
Punktualnie o godzinie 10:00 Paweł SQ5STS rozpoczął prezentację przedstawiając krótki zarys historyczny na temat powstania radia.
Po części teoretycznej zajęcia poprowadzono w kierunku wyjaśnienia pewnych zjawisk, które to spowodowały możliwość przesyłania sygnałów radiowych na odległość.
Kolejnym ciekawym i w pełni akceptowanym przez młodzież działaniem był konkurs CW,
polegał on na odczytywaniu krótkich 2..3 i 4 literowych wyrazów, i za prawidłową odpowiedź uczniowie nagradzani byli drobnymi upominkami w postaci słodyczy.

Następnym i najbardziej oczekiwanym tematem była możliwość przeprowadzenia pierwszej w swoim życiu łączności radiowej, zgłosiło się do tego wielu uczniów.. być może przyszłych adeptów krótkofalarstwa, przeprowadzono dziesięć QSO w tym jedno międzynarodowe z kolegą Piotrem OM3LK.

Wszystkim kolegom którzy wykazali się dużą cierpliwością podczas prowadzenia łączności radiowych serdecznie dziękujemy, to dzięki Wam mamy możliwość prowadzenia szkoleń dla dzieci i młodzieży.

Reasumując nasze spotkanie: w zajęciach wzięło udział około 80-ciu uczniów Gimnazjum Nr 4 w Jeleniej Górze. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej i przyjęte dość entuzjastycznie przez uczniów w/w szkoły.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły oraz Nauczycieli którzy brali czynny udział w naszych zajęciach.
Szczególne podziękowania dla Pawła SQ5STS za duże zaangażowanie na rzecz Klubu SP6PCH oraz Andrzeja SP5AHT naszego Gościa Honorowego za udział i czynne włączenie się w sponsoring w postaci najnowszych egzemplarzy ŚWIAT RADIO.
Podziękowania również dla pozostałych członków naszego Klubu za duży wkład pracy w organizację prezentacji: SP6DMQ Mariusza, SP6GBR Kazika, SQ8MFN Darka, SQ6HHQ Janka, SQ6KXP Piotra
Dodatkowe podziękowania za udzieloną pomoc podczas instalowania sprzętu oraz prowadzenie łączności radiowych w paśmie 2m dla Kolegi Maćka ze Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" z siedzibą w Jeleniej Górze.

Klub SP6PCH jest otwarty na wszelkie propozycje współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Prosimy o ewentualne sugestie na temat ewentualnej zmiany sposobu prowadzenia takich zajęć.

73 Rysiek SQ6OU

rr-jg

rr-jg

rr-jg