Zmiana daty czerwcowego Amateur Radio Kids Day
Dodane przez SP3AYA dnia 2014-04-14 / 23:08
Letnia edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży będzie miała miejsce w sobotę 21 czerwca 2014 r., a nie jak poprzednio podawaliśmy tydzień wcześniej.
Zmiana jest spowodowana decyzją ARRL, który jest głównym inicjatorem Kids Day na świecie.
Dostosowanie się do nowej daty jest dla nas w Polsce podwójnie korzystne. Po pierwsze - korelacja obchodów radiowego dnia dla dzieci z innymi państwami, pozwoli naszym młodym operatorom znaleźć rozmówców w swoim wieku również daleko poza granicami kraju. Po drugie - termin bliższy końcowi roku szkolnego, to spokojniejszy czas dla młodych ludzi, mniej zaangażowanych w obowiązki szkolne i co za tym idzie większa frekwencja przy naszych radiostacjach.

Życzę młodym adeptom krótkofalarstwa którzy być może po raz pierwszy w życiu zasiądą przy mikrofonie, wielu radości i satysfakcji przy poznawaniu nowego, fascynującego hobby.
Dziękuję wszystkim klubom które aktywnie uczestniczyły w poprzednich edycjach Kids Day. Kolejne zachęcam do jak najszerszego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu.
Przypominam również, że w świetle aktualnych przepisów obowiązujących w Polsce tylko ten typ radiostacji amatorskich umożliwia legalne nadawanie dzieciom i osobom nie mającym indywidualnych pozwoleń radiowych, jako szkolącym się na radiostacji klubowej pod nadzorem operatorów odpowiedzialnych.

Jarek SP3AYA