KS-49. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 4.12.2013
Dodane przez SP5ELA dnia 2013-12-04 / 22:21
news: pzk_new.png
 

KOMUNIKAT NR 49/2013 z dnia 04.12.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Kalendarz Zawodów Krajowych 2014 r.
Na stronie w zakładce zawody został opublikowany projekt Kalendarza Zawodów Krajowych na 2014 r. Proszę o uwagi ew. korekty na adres zawody@pzk.org.pl do dnia 6.12.2013 r.
Regulaminy zawodów będą sukcesywnie podłączane do kalendarza. W tej chwili najistotniejsze jest sprawdzenie terminów zawodów.

Zbyszek SP2JNK Zastępca Prezesa PZK ds. Sportowych

2. Kosmos i krótkofalarstwo na wystawie w Poznaniu.
W dniu 4 listopada w Bibliotece Politechniki Poznańskiej http://www.library.put.poznan.pl odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pt.: "Ziemia - Księżyc z innej perspektywy". Jest to wystawa zorganizowana dzięki współpracy radioamatorów ze "Akademickiego Koła Naukowego Krótkofalowców SP3PET" i Bibliotekę Politechniki Poznańskiej wraz z Zespołem Szkół nr 1 w Kole (woj. wielkopolskie). Inicjatorami Wystawy byli Marek Gumny SQ3GOW, Jerzy Gumny SP3FGI ww. Koła Naukowego. Na otwarciu wystawy byli obecni: Prorektor PP, prof. Jacek Goc, Prodziekan Wydziału Elektrycznego, Dyrektor Biblioteki PP, nauczyciel fizyki z Zespołu Szkół nr 1 Michał Kazimierczak oraz Armand Budzianowski SP3QFE - techniczny koordynator akcji SN2012GAM i reprezentujący Polski Związek Krótkofalowców. Pojawienie się reprezentanta PZK i opowiadanie o radioamatorstwie wśród szanownych gości otworzyło dla klubu SP3PET nowe horyzonty działań. Wystawa przedstawia zdjęcia Księżyca wykonane za pośrednictwem dwóch satelit NASA: EBB i FLOW z orbity ok. 50 km nad powierzchnią Księżyca. Zdjęcia te wykonano w czasie misji GRAIL w projekcie MoonKAM w ubiegłym roku. Ponadto prezentowane są zdjęcia powierzchni Ziemi wykonane przez astronautów z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK z ang. ISS), z wysokości 320 - 420km, w ramach projektu EarthKAM W ramach obu projektów to uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kole wyszukiwali ciekawe miejsca do sfotografowania i zlecali ich wykonanie online. Dodatkowo do wystawy dołączono również trzy zdjęcia odbite od powierzchni Księżyca z projektu GAM2012 (Global Astronomy Month), które zostały wysłane na Księżyc w postaci analogowej nałożonej na falę elektromagnetyczną o częstotliwości 1.2GHz, a odebrane przez Radioteleskop CAMRAS w Holandii. Możliwe to było dzięki międzynarodowej współpracy przy realizacji Projektu Opticks pod kierownictwem włoskiej artystki Danieli de Paulis w ramach Globalnego Miesiąca Astronomii w kwietniu 2012 roku (http://sn2012gam.eu)."

Marek Gumny SQ3GOW

3. ARISS.
W dniu 27 listopada 2013 roku o godzinie: 09:22 UTC Zespół Szkół w Stobiernej przeprowadził szkolny kontakt ARISS poprzez telemost. Stacja łącznikową była VK5ZAI z operatorem Tony’m Hutchison’em zlokalizowana w Australii.
Uczniowie przygotowali 16 pytań do astronauty. W czasie połączenia z Międzynarodową Stacją Kosmiczną uczniowie zadali wszystkie przygotowane pytania i uzyskali na nie odpowiedzi od astronauty Koichi Wakata. Głos był czysty i wyraźny. Było to trzynaste zaplanowane z terenu Polski połączenie z ISS. Po stornie polskiej uczniów i szkołę przygotowywali Hubert Hajduk SQ9AOL i Jacek Kotowski SQ8AQO oraz zespół z SP8KKM.

W dniu 3 grudnia 2013 uczniowie z Brzeźnicy uczestniczyli w telekonferencji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Na pytania uczniów odpowiadał Michel S. Hopkins. O godzinie 8:22 nastąpiło połączenie przez telemost K6DUE, podczas którego uczniowie zadali przygotowane wcześniej 16 pytań. Łączność z ISS i stacją K6DUE przebiegała bez zakłóceń.
Łączności przysłuchiwało się ok 250 osób, w tym uczniowie szkoły i zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli Pan Marcin Krawczyk Dyrektor Rzeszowskiej Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej, sołtys wsi Brzeźnica i przedstawiciele firm wspierających szkołę. O naszej łączności informowały media, w szczególności Polskie Radio Rzeszów i lokalna prasa.
Po zakończonej łączności udało się nawiązać połączenie z polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim, który podtrzymując nastrój wspominał swój lot w przestrzeń kosmiczną. Odpowiadał też na pytania uczniów. Rozmowa trwała ok 20 minut.

Całość transmitowana była w Internecie, oraz w systemie EchoLink na przemienniku SR8K, oraz lokalnie na przemienniku SR8DE.
Galeria zdjęć dostępna będzie na stronie organizatora: www.brzeźnica.edu.pl
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brzeźnicy interesują się nauką, w tym fizyką. Uczestniczyli w wielu dodatkowych zajęciach i projektach edukacyjnych związanych z matematyką, fizyką, astronomią i amatorską łącznością radiową. Uczestniczyli w wyjazdach i wycieczkach edukacyjnych. Nauczyciele przygotowywali lekcje dla osób zainteresowanych astronomią. Szkoły organizowały dodatkowe zajęcia dzięki dotacjom z Unii Europejskiej. Szkoły organizowały także zajęcia związane z obserwacją nieba. Przygotowano szereg konkursów związanych z astronautyką. Lista działań organizowanych przez szkoły w ramach przygotowań do łączności z ISS to:
zajęcia radioamatorskie, zajęcia z astronomii połączone z obserwacją nieba i przelatującej Stacji Kosmicznej, konkursy plastyczne związane z kosmosem i stacją kosmiczną, konkursy dla starszych uczniów o życiu astronautów na stacji kosmicznej. Szkoła współorganizowała II Ogólnopolską Konferencję ARISS w Polsce. Przygotowania do łączności z ISS rozpoczęła 2 lata temu od spotkania z pierwszym i jak dotąd jedynym polskim kosmonautą generałem Mirosławem Hermaszewskim.
Uczniowie i organizatorzy łączności z Brzeźnicy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację, a w szczególności władzom ARISS, Michelowi Hopkinsowi i gen. Mirosławowi Hermaszewskiemu.

Pozdrawiam Hubert SQ9AOL ARISS Brzeźnica Team

4. Walne zebrania oddziałów PZK.
W dniu 30 listopada br. zgodnie z informacjami odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Żuławskiego OT PZK (OT16). Walne zebranie miało charakter informacyjno-towarzyski. Była nawet niewielka aczkolwiek "treściwa" giełda.
Sprawozdania z działalności zarządu OT za ostatni rok przedstawili Ryszard SP2FAV Prezes OT oraz skarbnik Andrzej SP2HOU. Całość działalności zarządu OT pozytywnie oceniła OKR w wystąpieniu jej przewodniczącego Stanisława SQ2EEQ. Prezes podczas swojego wystąpienia  zwrócił uwagę na wyjątkową aktywność i sprawność organizacyjną klubu SP2PHA ze Stegny. Wlane zebranie było okazją do odznaczeń Odznakami Honorowymi PZK Kol. Andrzejowi SQ2AJN, Stanisławowi SQ2EEQ oraz Piotrowi SP2AQT. W zebraniu uczestniczyło 27 na 69 członków OT16 czyli frekwencja wynosiła 39 %. Atmosfera zebrania była bardzo koleżeńska. Prezydium ZG PZK reprezentował Piotr SP2JMR wiceprezes PZK.

OT28 - Tarnowski OT PZK zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze w dniu 15 grudnia 2013 w lokalu LOK w Tarnowie przy ul. Krzyskiej 17. początek I. termin godz. 09.00, II. termin godz. 09.30
W komunikacie nr 48/2013 błędnie podano, że jest "to Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze".

5. RAEM - 110 Lat. 24 grudnia br. 110 urodziny obchodzi urodzony w Białymstoku (!) polarnik, doktor nauk geograficznychi doskonały rosyjskitelegrafista Ernst Teodorowicz Krenkel. Posiadał radiowe znaki wywoławcze: RAEM, U3AA i UA3AA. Był radioooperatorem na stacjach polarnych: Matochkin Shar (1924–1925, 1927–1928), Tikhaya Bay (1929–1930), Cape Olovyanniy (1935–1936 i Domashniy Island (1936).Z okazji Jubileuszu w grudniu br. uruchomiono kilkanaście radiostacji okolicznościowych z sufiksem RAEM oraz wydano 7 pamiątkowych dyplomów. Zaliczenie łączności jest stosunkowo proste. Radiostacje obsługiwane są przez doskonałych operatorów nawiązujących bardzo sprawnie wszystkie swoje QSOs. Warto zatem wziąć udział w tej eterowej akcji i zdobyć chociaż jeden pamiątkowy dyplom. Ich regulaminy podane są na portalu Magazynu Krótkofalowców eQTC: www.qtc.suchacz.eu
Okolicznościowe radiostacje będą QRV przez cały bieżący miesiąc, a ich szczególna aktywność będzie miała miejsce 29 grudnia br. podczas międzynarodowych zawodów RAEM Contest. Ich przetłumaczony na język polski regulamin opublikowany jest w grudniowym wydaniu eQTC.

Aktualnie na pasmach pracują następujące radiostacje: RA110RAEM (RK0S), RB110RAEM (RK0C), RC110RAEM (RK0C), RD110RAEM (RW0A), RG110RAEM (UA8A), RJ110RAEM (RT3Y), RK110RAEM (RK1OZM), RL110RAEM (RN3F), RM110RAEM (RT5G), RN110RAEM (RK0BWW), RO110RAEM (RU5TT), RQ110RAEM (UI9I), RR110RAEM (UI9I), RS110RAEM (RZ4HZW), RT110RAEM (UA6YW), RU110RAEM (RZ9WYY), RV110RAEM (RK3A), RW110RAEM (RK0Q), RX110RAEM (RZ4HZW), RY110RAEM (RL9X), RZ110RAEM (RZ1ZWB), EM110RAEM (UT7UT), EN110RAEM (UT5UIA), EO110RAEM (US5ID), HA110RAEM (HA8MT), OU1RAEM (DF5LW).


6. Dyplom "Witamy Zimę''
Chciałbym poinformować koleżanki i kolegów, że od 12 do 22 grudnia 2013 r będą pracowały stacje: SN0ZIMA, HF1ZIMA, SN1ZIMA, 3Z3ZIMA, SN3ZIMA, HF3ZIMA, SN5ZIMA.
Za przeprowadzenie 5 QSO (stacje SP) będzie wydany dyplom.
Dyplom "Witamy Zimę"
1. Należy przeprowadzić w okresie od 12 do 22 grudnia 2013 roku min:
stacje SP-5 QSO
stacje EU-3 QSO
stacje DX-1 QSO
ze stacjami mającymi w sufixie ZIMA.
SWL - j/w
2. Liczą się wszystkie pasma i emisje dozwolone w licencji. Łączności mogą być przeprowadzone również przez przemienniki i Echolink, jeśli między korespondentami chociaż minimalna odległość będzie pokonana na pasmach amatorskich.
3. Łączności można powtarzać na innych pasmach, bądź innymi rodzajami emisji.
4. Logi należy przesłać do 20 stycznia 2014 na adres Darka: sp1-14025@o2.pl.
W zgłoszeniu należy podać:
- znak stacji (na który będzie wystawiony dyplom),
- imię i nazwisko/nazwa klubu (na które będzie wystawiony dyplom),
- e-mail (na który dyplom będzie wysłany):
- wykaz łączności lub w załączeniu do zgłoszenia wyciąg z logu w dowolnym formacie (również *.doc, *.xlc, *.txt, *.pdf.)
5. Dyplom tylko w formie pdf, bezpłatny.

73 i do usłyszenia
Marek SP3GVX

7. SN0YOTA w międzynarodowej akcji informacyjno – dyplomowej
Młodzi w eterze!
YOTA to skrót od Youngsters on the Air. 1 grudnia 2013 ruszyła międzynarodowa akcja informacyjna oraz dyplomowa YOTA. Z kilkunastu krajów rozpoczęły aktywność radiostacje okolicznościowe z sufiksem YOTA. W Polsce - SN0YOTA. Radiostacje popularyzują idee YOTA - aktywności dzieci i młodzieży na pasmach amatorskich. Jednocześnie realizują program dyplomowy, rozdając punkty do dyplomu w czterech klasach od "brązowej" do "platynowej". Akcję koordynuje IARU za pośrednictwem osób funkcyjnych związanych z młodzieżowym ruchem krótkofalarskim w poszczególnych krajach. Karty QSL za łączności ze wszystkimi stacjami YOTA VIA ON9CFG.
Wołajcie stacje: EA7URA/YOTA, EI0YOTA, ES5YOTA, ES9YOTA, LY5YOTA, OH2YOTA, OK2YOTA, OM9YOTA, OM13YOTA, ON4YOTA, PA6YOTA, S513YOTA, SN0YOTA, SH9YOTA, YO0YOTA, YL13YOTA, YL2013YOTA.
Przydatne linki:
http://www.ham-yota.eu/
http://www.qrz.com/db/sn0yota
www.facebook.com/groups/youngstersontheair
Info: Jerzy SP3SLU Z-ca Prezesa PZK ds. młodzieży i szkolenia

8. Dyplom "Akademik Vernadsky -150"
RIVNE DX CLUB wydaje dyplom z okazji 150 rocznicy urodzin Wladimira Iwanowicza Wiernadskiego.
Był on znanym mineralogiem i geochemikiem. Zapoczątkował badanie obiegu pierwiastków w przyrodzie. Stworzył system geochemicznej klasyfikacji pierwiastków. Był jednym z twórców biogeochemii.
Jego imieniem obecnie nazwana jest Ukraińska Stacja Antarktyczna na wyspie Galindez.
Żeby otrzymać dyplom należy przeprowadzić minimum jedno QSO ze stacją EM150KV.
Zgłoszenie należy wysłać na adres: ut1kwa@mail.ru
Dyplom w formie elektronicznej - bezpłatny.
Na podstawie informacji od Pawła UT1KY/EM1KY.
73! Marek SP3GVX

9. RadioReaktywacja.
Z inicjatywy Pawła SQ5STS pod patronatem Prezesa PZK w przyszłym roku rozegrane zostaną specjalne zawody, których celem jest propagowanie krótkofalarstwa wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, poprzez organizowanie lekcji otwartych według programu RadioReaktywacja. Ponadto celem zawodów jest popularyzacja Programu RadioReaktywacja w środowiskach krótkofalarskich zainteresowanych przekazywaniem naszego hobby młodym pokoleniom. Załącznikiem do niniejszego komunikatu jest regulamin "Zawodów Krótkofalarskich RadioReaktywacja 2014" 

10. 20 lat Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.
 Zarząd Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK (OT-22) organizuje akcję dyplomową \"20 lat Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców\" dla uczczenia 20 rocznicy powołania do życia Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców. Załącznikiem nr do niniejszego komunikatu jest regulamin tegoż dyplomu.

11. Informacje o klubach Polskiego Związku Krótkofalowców.
Mija prawie rok od terminu zgłoszenia Klubów Polskiego Związku krótkofalowców do ewidencji. Celem jest pozyskanie i usystematyzowanie informacji o rzeczywistych klubach PZK. Rzeczywistych tj. spełniających statutowe warunki klubów PZK.
Do dnia dzisiejszego żadnych informacji nie przesłały:  OT10, OT12, OT29, OT32.
Dla informacji podam, że do dnia dzisiejszego w ewidencji jest wpisanych 150 klubów.
Wiemy, że lista jest nie pełna. Proszę zalegające OT o uzupełnienie ewidencji i zgłoszenie klubów będących klubami PZK. Dla przypomnienia po raz kolejny załączam druk informacji o klubie PZK przyjęty przez prezydium ZG PZK w dniu 12 września 2012 r. (załącznik nr3). Formularz wystarczy przesłać w wersji elektronicznej na adres:  sp2jmr@pzk.org.pl lub w wersji papierowej na adres sekretariatu ZG PZK.


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK


TNX, TNX, TNX

Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Markowi SP3GVX, Pawłowi SQ5STS, Armandowi SP3QFE, Hubertowi SQ9AOL, Krzysztofowi SQ3GOW, Pawłowi SQ2PHI. Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl


Załącznik nr 1

ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE RADIOREAKTYWACJA 2014

CEL
Celem Zawodów Krótkofalarskich Radioreaktywacja 2014 jest propagowanie krótkofalarstwa wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, poprzez organizowanie lekcji otwartych według programu RadioReaktywacja. Ponadto celem zawodów jest popularyzacja Programu RadioReaktywacja w środowiskach krótkofalarskich zainteresowanych przekazywaniem naszego hobby młodym pokoleniom.

ORGANIZATOR
Zawody są przedsięwzięciem organizowanym przez zespół inicjatywny krótkofalowców Radioreaktywacja przy współpracy i wsparciu Polskiego Związku Krótkofalowców. Patronat honorowy nad Zawodami obejmuje Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców.

WARUNKI
1. Oddziały Terenowe PZK, oddziałowe i ogólnopolskie kluby krótkofalowców PZK, kluby krótkofalowców nie zrzeszone, bądź istniejące przy innych stowarzyszeniach (instytucjach) przystępują do współzawodnictwa na zasadach dobrowolności. W zawodach nie będą klasyfikowane lekcje prowadzone przez członków Kapituły.

2. Warunkiem klasyfikacji w zawodach jest przeprowadzenie minimum 3 lekcji według programu RadioReaktywacja w trzech różnych szkołach lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

3. Warunkiem klasyfikacji jest także obowiązek opublikowania relacji z każdej zrealizowanej lekcji na krótkofalarskim forum dyskusyjnym „SP7PKI” w  dziale „Obwieszczenia i Informacje dla Krótkofalowców” w terminie do 7 dni po realizacji.

4. Dla zaliczenia lekcji do klasyfikacji konieczne jest ponadto, aby zostały zrealizowane 3 podstawowe elementy programu, zawarte w konspektach lekcji zespołu inicjatywnego RadioReaktywacja:
- prezentacja historii powstania radia w oparciu o doświadczenia fizyczne
- przeprowadzenie zabaw / konkursów tematycznych z udziałem dzieci
- przeprowadzenie pierwszych łączności pomiędzy dziećmi, a krótkofalowcami z wykorzystaniem radiostacji KF i znaku wywoławczego klubowego.

5. Kolejnym warunkiem klasyfikacji w zawodach jest przesłanie informacji o lekcji na adres radio@reaktywacja.org.pl w terminie najpóźniej do 3 dni przed datą organizacji akcji oraz przesłanie wykazu przeprowadzonych łączności wraz z pakietem wymaganych informacji, najpóźniej 5 dni po tej dacie.

Przesłana informacja winna zawierać:
- wykaz łączności w formie dowolnego pliku tekstowego, jak dla zgłoszeń na dyplom itp.
- kategorię uczestnictwa, w której startuje dana drużyna
- kopię pozwolenia radiowego wykorzystanej radiostacji klubowej
- krótki tekst informacji prasowej o przeprowadzonej lekcji
- minimum 5 fotografii z przebiegu lekcji
W kategorii D - stacji nawiązujących łączność z dziećmi, podczas lekcji programu RadioReaktywacja, uczestnik winien przesłać wykaz łączności (log) w formie cabrillo, jak dla zgłoszeń na dyplom itp. Termin do 15.O4.14, 15.07.14, 15.10.14, 15.12.14.

KATEGORIE ZAWODÓW RADIOREAKTYWACJA 2014
A - Oddziały Terenowe PZK
B – Terenowe i Ogólnopolskie Kluby Krótkofalowców PZK spełniające wymogi Statutu PZK
C - Kluby Krótkofalowców nie zrzeszone, bądź istniejące przy innych stowarzyszeniach, instytucjach
D - Stacje nawiązujące łączność z dziećmi podczas lekcji Programu RadioReaktywacja

PUNKTACJA
- Za każdą zrealizowaną lekcję w nowej szkole lub placówce opiekuńczo-wychowawczej zespół otrzymuje 4 punkty.
- Za następną lekcję w tej samej szkole (placówce) zespół otrzymuje 2 punkty
- Za każdą publikację do każdej z lekcji w mediach ogólnopolskich nie branżowych zespół otrzymuje 2 punkty
- Za publikacje do każdej z lekcji w Komunikacie Sekretariatu PZK lub mediach regionalnych i branżowych, zespół otrzymuje maksymalnie 1 punkt łącznie.
- Za każde QSO z dzieckiem nadającym ze stacji klubowej podczas lekcji korespondent otrzymuje 1 punkt (1 raz w danej lekcji), łączności mogą być powtarzane z innymi dziećmi, ale nie daje to nowych punktów.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA
Za I miejsca w każdej z kategorii( A,B,C,D) zespół (stacja) otrzymuje dyplom pamiątkowy w formie witrażu szklanego z wytrawionym znakiem zespołu (stacji) oraz puchar. Za zdobycie II i III miejsca w każdej kategorii (A,B,C,D) zespół (stacja) otrzymuje puchar oraz papierowy dyplom pamiątkowy.

UWAGA ! za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii A i B zwycięski Oddział Terenowy PZK oraz Klub PZK otrzymują nagrodę specjalną Polskiego Związku Krótkofalowców – nowy fabryczny 100 watowy transceiver KF.

KOMISJA SĘDZIOWSKA
Powołuje się 7 osobową Kapitułę Zawodów RadioReaktywacja 2014, w skład której wchodzą:
2 osoby z Prezydium PZK
3 osoby z zespołu inicjatywnego grupy RadioReaktywacja,
2 krótkofalowców nie związanych bezpośrednio ze strukturami organizatora

Do obowiązków i uprawnień Kapituły Zawodów należy: weryfikacja wyników punktowych uzyskiwanych przez zespoły (stacje) klasyfikowane, ostateczna interpretacja regulaminu Zawodów, przeliczenie łączności, udzielanie informacji i wyjaśnień wszelkich kwestii związanych z Zawodami.

OGŁASZANIE WYNIKÓW
Wyniki cząstkowe Zawodów RadioReaktywacja 2014 będą ogłaszane do 15 dnia po  każdym kwartale, tj. 15 kwietnia 2014, 15 lipca 2014 i 15 października 2014 r. Wyniki końcowe pierwszej rocznej edycji Zawodów RadioReaktywacja 2014 ogłoszone do 15 stycznia 2015 r.
Decyzje Kapituły Zawodów są niezawisłe, wiążące i ostateczne. Decydując się na przystąpienie do Współzawodnictwa akceptujesz jego regulamin.

Prezes  Polskiego Związku               Członek Grupy Inicjatywnej

               Krótkofalowców                                               Programu Radioreaktywacja
                                Na oryginale stosowne podpisy


Załącznik nr 2

REGULAMIN DYPLOMU \"20 LAT Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK\"
 
Wydawcą dyplomu jest Środkowopomorski OT PZK (OT-22).
Celem jest upamiętnienie 20-lecia powstania Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.
Do uzyskania dyplomu liczą się przeprowadzone w okresie od 10.12.2013 do 31.12-2013 r. łączności/nasłuchy ze stacjami indywidualnymi i klubowymi zrzeszonymi w OT-22. Pasma i emisje dowolne.
Warunkiem uzyskania dyplomu jest zebranie minimum 20 punktów.
 
Wykaz stacji zaliczanych do dyplomu oraz ilość punktów uzyskanych za nawiązanie łączności z tymi stacjami są następujące:
3Z20SOT (SP1PEA) - 5 pkt
SP20SOT (SP1YKO) - 5 pkt
SN20SOT (SP1KNM) - 5 pkt
HF20SOT (SP1KYB) - 5 pkt
łączność ze stacją klubowa 3Z20SOT - obowiązkowa.
Stacje indywidualne - członkowie Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK - 1 pkt
 
Za uzyskanie największej liczby punktów za łączności ze stacjami OT-22 przewidziano nagrody niespodzianki.
Stacje zagraniczne obowiązuje taka sama ilość punktów, co stacji polskich.
Dyplom dla stacji nasłuchowych wydawany jest za zrobienie nasłuchów dających łącznie minimum 20 pkt. w tym obowiązkowy nasłuch stacji 3Z20SOT.
Dla stacji indywidualnych i klubowych zrzeszonych w OT-22, za  przeprowadzenie największej liczby łączności w okresie trwania akcji dyplomowej przewidziano nagrody niespodzianki. Wszystkie stacje z OT-22 biorące udział w akcji dyplomowej otrzymają pamiątkowe certyfikaty.
 
Zgłoszenia na dyplom
- w formie elektronicznej prosimy przesyłać na adres ot22pzk@wp.pl
- w formie papierowej prosimy przesyłać na adres Środkowopomorski OT PZK skr. poczt. 106, 75-950 Koszalin (wraz ze znaczkami).
Dyplom w formie elektronicznej (PDF) jest bezpłatny. Papierowa wersja dyplomu, obejmująca koszt druku, koperty i znaczka pocztowego będzie wysyłana po przesłaniu znaczków pocztowych o wartości 8 PLN.
Format logów dowolny. Log powinien zawierać: znak korespondenta, znak stacji przyznającej punkty, datę oraz czas przeprowadzonej łączności, pasmo, rodzaj emisji.
Termin przesyłania zgłoszeń do 31.01.2014 r.
Potwierdzenia łączności w formie kart QSL nie są wymagane, jednak bardzo mile widziane.
Rozsyłanie dyplomów będzie odbywało się w terminie od 01.02.2014 do 28.02.2014.
 
Zachęcamy koleżanki i kolegów do czynnego uczestnictwa.
 
Z upoważnienia Zarządu OT22 informację nadesłał Paweł SQ2PHI


Załącznik nr 3

INFO KLUBU terenowego PZK.


Uwaga:
Informacje  wypełnić  bardzo  starannie  pismem  blokowym. Dane  zawarte  w  wypełnionej  informacji  będą  wykorzystywane  przez  macierzysty  Oddział  PZK, oraz  Zarząd  Główny  PZK  wyłącznie  dla  realizacji  zadań  statutowych.
 
INFORMACJA   O  KLUBIE   KROTKOFALARSKIM PZK

1.    Pełna  nazwa  Klubu :........................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................................................................................................

2.    Adres  Klubu :..............................................................................................................................................................................................

         Adres  pocztowy :......................................................................................................................Lokator.......................................

3.    Telefon.......................................email:.........................fax………………………

4.    Znak  stacji  klubowej :..............................................................................

-    inne  znaki  okolicznościowe:...........................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................................................................................

5.    Imię, nazwisko i znak wywoławczy kierownika radiostacji klubowej  ........................................................................................

6.    Data ważności pozwolenia radiowego........................, Delegatura UKE, która wydała pozwolenie................., moc  licencyjna  stacji  klubowej :.....................................*
7.    Czy  klub  jest   zarejestrowany  w  Sądzie  jako  stowarzyszenie  ?
                T A K                                                   N I E    
8.    Jeśli   TAK, dołączyć  egzemplarz  statutu,  oraz  podać  numer  i  datę  wpisu  Klubu  do  Rejestru ...................................................................................................................
9.    Liczba  członków  Klubu  wg  stanu  na  dzień  01.12.2013 :.......................................................

-    w  tym : nadawców  z  I  kat..................,  nadawców  z  II z kat ………………
nasłuchowców......................  innych.............członków PZK ……………….
  
10.     Numer  macierzystego  OT  PZK.......................
Oświadczenie: 
niniejszym  zobowiązujemy  się  do  bezzwłocznego  pisemnego  informowaniao  wszelkich  zmianach  naszych  danych (z  pominięciem  pkt. 9 ) wchodzących  w  zakres  niniejszej  „Informacji”. Jednocześnie  wyrażamy  zgodę  ,    nie  wyrażamy  zgody   na  publikowanie  naszych  danych  w  krajowych  i  zagranicznych  publikacjach  typu  „CALLBOOK”.
* należy załączyć kopię Pozwolenia Radiowego lub scan w wersji elektronicznej

................................................dnia..........................................r.                           P R E Z E S       K L U B U
                                                                                   (Pieczątka – lub  czytelnie  Imię i Nazwisko – znak)   

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu - komunikaty