Konferencja prasowa grupy ARISS Ostrów
Dodane przez SP3AYA dnia 2013-11-08 / 08:19
sp3powW dniu 14.11.2013 r. o godzinie 14:00 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej 43 odbędzie się druga konferencja prasowa zorganizowana przez Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW oraz grupę ARISS Ostrów Wielkopolski.
Konferencja będzie dotyczyć bezpośredniej łączności radiowej z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ang. skrót ISS) przeprowadzanej przez dzieci i młodzież szkolną w ramach ogólnoświatowego projektu edukacyjnego ARISS (Amateur Radio on the International Space Station).
Przedstawiciele grupy przedstawią dotychczasowe działania, które zostały zrealizowane w ramach projektu ARISS. Odbędzie się pokaz sprzętu nadawczo-odbiorczego wraz z systemami antenowymi, jaki zostanie użyty podczas łączności z astronautą przebywającym na ISS. Podczas konferencji poinformujemy także o końcowych przygotowaniach, pytaniach, które zostaną zadane astronaucie oraz o planowanym terminie łączności.

Realizacja programu ARISS w Ostrowie Wielkopolskim była możliwa dzięki wsparciu udzielonemu przez lokalne samorządy: Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego
oraz Gminy Ostrów Wielkopolski."

Info: Jarek SP3AYA