VII Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej - SN07NN
Dodane przez SP5ELA dnia 2013-09-23 / 23:12
VII Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej.

Już w piątek 28 września 2013r. odbędzie się siódma edycja otwartej imprezy naukowej "Noc Naukowców".

Z Politechniki Poznańskiej - teren Wydział Elektroniki i Telekomunikacji ul.Polanka 3 - będzie pracowała radiostacja okolicznościowa SN 07 NN obsługiwana przez członków koła naukowego Klubu Krótkofalowców SP3PET.

Dodatkową atrakcją pokazów przy ul. Polanka 3 będzie radiostacja R-140 na samochodzie Star-266, którym przyjadą operatorzy z Klubu Krótkofalowców SP3KWA z Turku. Radiostacja będzie pracowała na oryginalnym zestawie nadawczo-odbiorczym R-140. Zainteresowanych naszą prezentacją zapraszamy w piątek w godzinach od 15 do 22. Ponadto otwarte będą dla zwiedzających inne laboratoria i pracownie Politechniki Poznańskiej, ze specjalnie przygotowanymi doświadczeniami i pokazami naukowymi.

"Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów" - zapewniają organizatorzy .

Noc Naukowców odbywać się będzie także w innych ośrodkach naukowych: Gliwice, Kraków, Niepołomice, Nowy Sącz, Olsztyn, Poznań, Tarnów.

Szczegóły na : http://www.nocnaukowcow.pl/

sn07nn
Foto. VI Noc Naukowców 2012 Politechnika Poznańska

73 de Jurek SP3SLU.