2. Zjazd techniczny
Dodane przez SP5ELA dnia 2013-08-05 / 04:14
2. Zjazd Techniczny SP - Burzenin 2013

W ubiegłym roku odbył się pierwszy Zjazd Techniczny SP w Burzeninie, jako kontynuacja corocznych spotkań w ramach Warsztatów QRP. Udział ponad 300 uczestników oraz sugestie w trakcie i po spotkaniu, dopingują do organizacji spotkania również w tym roku.
Uzgodniony termin to 14-15 września (sobota/niedziela) br., przy czym przyjazd będzie możliwy już w piątek.

Ubiegłoroczny zjazd odbył się dzięki znaczącemu wsparciu Oddziałów Terenowych PZK: łódzkiego, dolnośląskiego i gliwickiego. W tym roku również Zarząd Główny PZK zadeklarował swoje wsparcie. Imprezę wspierają również tradycyjni sponsorzy nagród w konkursie PUK zapewniający też patronat medialny: Redakcja "Świata Radio" oraz "Elektroniki Praktycznej" (dzięki!).
Planujemy, że głównym tematem 2. Zjazdu Technicznego SP będzie: "Wykorzystanie nowych technologi i urządzeń mobilnych w krótkofalarstwie". Taki wybór spowodowany jest gwałtownym rozwojem technologicznym urządzeń mobilnych, opartych na systemie operacyjnym Android. Daje to dostęp do nowych narzędzi i usług w życiu codziennym. Chcemy pokazać, w jakim zakresie urządzenia bazujące na Androidzie zmieniają nowoczesne krótkofalarstwo?

Wśród zjazdowych prezentacji przewidywane są:
- finał kolejnej edycji konkursu na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie - PUK-2013
- wykład dotyczący podstawowych zasad obliczania wytrzymałości połączeń i konstrukcji mechanicznych stosowanych przy budowie konstrukcji antenowych
- pokaz zdalnego sterowanie fabrycznymi TRX-ami, analizatorami VNA i urządzeniami home-made z paneli mobilnych (smartfon, tablet)
- panel dyskusyjny dotyczący wykorzystania i modyfikowania tunerów DVBT - nie tylko do odbioru TV!
- wykład i panel dyskusyjny na temat podstaw programowania mobilnych aplikacji w zastosowaniach krótkofalarskich
- wykład na temat amatorskiej radioastronomii oraz programu ARISS

Tematyka jest oczywiście otwarta - mile widziane są Wasze pomysły i prezentacje! Nie zabraknie też krótkofalarskiej mini-giełdy elektronicznej i sprzętowej.

W trakcie ubiegłorocznego zjazdu padały propozycje zorganizowania kolejnego spotkania, jako bardziej rodzinnego, czyli z atrakcjami dla naszych YL-ek i "harmonicznych".
Ośrodek Sportowa Osada posiada bogatą ofertę i wyposażenie, z której warto skorzystać!

Zasady i koszt uczestnictwa w spotkaniu - takie same, jak w roku ubiegłym - ceny za noclegi i wyżywienie nie zmieniły się!

Wszystkie najnowsze informacje są publikowane na stronie http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/

Waldemar Sznajder 3Z6AEF
Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego
Polskiego Związku Krótkofalowców