Planowana modernizacja systemu OSEC
Dodane przez SP1THJ dnia 2012-11-28 / 16:27
Informuję, że w najbliższych dniach planowane jest wdrożenie w systemie OSEC kilku poważnych zmian.

Zgodnie z założeniami wdrożenie nastąpi w dniach od 29 listopada do 02 grudnia 2012.

W tych dniach mogą zdarzyć się momenty, że system OSEC będzie niedostępny dla edycji danych (dostęp do przeglądu powinien być bez przerw).

Mogą także wystąpić przejściowe błędy w prezentowanych informacjach i samym działaniu OSEC - jest to sytuacja możliwa do zaistnienia i przewidywalna, zatem proszę w tych dniach nie traktować i nie zgłaszać ich jako błędy systemu OSEC.

Poprosiłem osoby uprawnione w OSEC (głównie Skarbników OT) do wstrzymania się w podanym wyżej czasie od wprowadzania zmian w danych oraz od obsługi składek (rejestracja, wysyłanie, księgowanie).

Zmiany będą zewnętrznie widoczne może jako kosmetyczne, jednak ich wdrożenie powinno nastąpić z zachowaniem ostrożności ponieważ dotyka wewnętrznych mechanizmów OSEC.
Wprowadzane zmiany dotyczą krótko ujmując wyznaczania rodzaju członkostwa, ustalania w związku z nim obsługi QSL, generowanie pliku dla obsługi QSL i obsługi znaków SK na poziomie OT.

O szczegółach poinformuję później. Poinformuję również o przywróceniu OSEC do stanu pełnej funkcjonalności.
Mimo testowania nowych funkcjonalności mogą pojawić się błędy w działaniu OSEC - takie sytuacje będzie można zgłaszać i analizować ich przyczynę po 02 grudnia 2012 r.

Vy 73!

Grzesiek SP1THJ
Administrator OSEC