Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 17 października 2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-10-17 / 18:31
W załączeniu komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 17 października 2007. 
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 17.10.07.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:

1. Spotkanie w MON.
    W dniach 12-13 września br. W Jachrance k. Warszawy odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności z organizacjami poza rządowymi współpracującymi z MON. PZK od siedmiu lat z pożytkiem dla przyszłych krótkofalowców współpracuje z MON wykonując tzw. zadania zlecone dotowane przez MON. W naszym przypadku to Obozy Szkoleniowe w Sportach Obronnych oraz Mistrzostwa w ARS w 2003 i 2005 roku, a także młodzieżowe w 2001 i 2006 r. Dzięki wsparciu ze strony MON wyszkoliliśmy ponad 100 przyszłych krótkofalowców, a także podnieśliśmy poziom sportowy naszych zawodników w ARS. Podczas narady wyjaśniano nowe zasady współpracy pomiędzy MON i organizacjami. Ze strony PZK w naradzie uczestniczył Bogdan SP3IQ Sekretarz Generalny PZK.

2. Posiedzenie Prezydium ZG PZK.
    Z ważnych przyczyn obiektywnych, a także ze względu na wybory termin posiedzenia Prezydium ZG PZK został przesunięty na 27.10.2007. Posiedzenie odbędzie się w Poznaniu  w siedzibie klubu SP3PKK ul. Święty Marcin 80-82 –Centrum Kultury Zamek, zaraz po Walnym Zebraniu OT 08 . Planowany początek ok. godz.12.00-12.30.

3. Uroczystość z okazji XXX-lecia powstania OT PZK w Pile czyli Nadnoteckiego Oddziału PZK.
    W dniu 14 października  o godzinie 10 w pomieszczeniach PSM w Pile odbyło się spotkanie członków OT23 oraz tych wszystkich, którzy w minionym okresie 30 lat przyczynili się do rozwoju krótkofalarstwa w tym północnym regionie Wielkopolski. Zarząd OT 23 wysłał ponad 250 zaproszeń, a uroczystość zgromadziła ponad 70 uczestników. Najważniejszymi gośćmi byli Paweł Dahlke  Wice Prezydent Piły oraz Pan Tadeusz Walewski Szef LOK w Pile. Po powitaniu zebranych przez Romana SP3DQL historię krótkofalarstwa na ziemi pilskiej oraz historię OT 23 zaprezentował Józek SP3AMY. Prezentacja była ilustrowana przez Romana SP3DQL slajdami. Następnie czas na swoje wystąpienia mieli Pan Prezydent oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR.
W dalszej części oficjalnej nadszedł czas na wręczanie okolicznościowych grawertonów oraz dyplomów. Wśród wyróżnionych znaleźli się kol. Józef SP3AMY pierwszy prezes OT , Zenon SP-2051-PI, Bogusław SP3LYO, Krzysztof SP3GVL, Jerzy SP3DBD, Roman SP3DQL, Adam SP3EAX, Lech SP3EPK, Kazimierz SP3MFC, Staniusłąw SP3IBS oraz Kol. Jadwiga SP-2075-PI, Włodzimierz SP3AGE, Wojciech SP3BTK, Jarosław SP3CGK, Józef SP3EFG, Czesław SP3EOL, Marek SP3JDX, Szczepan SP3JDY, Marek SP3TUT, Wiesław SP3UY, Ryszard SP3VPP, Rafał SP3WXH, Bogdan SQ3EYI, Jacek SP3LYN, Bogdan SP3EPX, Kluby : SP3KHJ, SP3ZBZ, SP3ZBY. Wyróżnienia  otrzymali także Pan Lucjan Szutkowski Prezes Zarzadu PSM w Pile oraz Pan Tadeusz Walewski Szef Pilskiego LOK. Uroczystość trwała ok. 2 godzin i była wspaniałym uwieńczeniem obchodzonego od początku roku 2007 jubileuszu.  Na uwagę i wyróżnienie zasługują członkowie Zarządu OT 23 Jarek SP3CMA i Roman SP3DQL, którzy zadali sobie trud wyszukania wszystkich, którzy na przestrzeni 30 lat wnieśli swój wkład w istnienie i rozwój tego Oddziału PZK.


4. ŁOŚ 2008.
   Organizatorzy zjazdu ŁOŚ 2008 uprzejmie informują że kolejne spotkanie krótkofalowców na granicy okręgów SP6,SP7 i SP9 odbędzie się 31.05.-01.06.08. Już teraz serdecznie zapraszamy na weekend na górce w Jaworznie k/Wielunia a program tego spotkania prześlemy nieco później ponieważ jest ciągle poszerzany i uatrakcyjniany.73, Marek SP9UO 

5. Maraton Jarosławski.
Zarząd Oddziału PZK w Jarosławiu, Międzyzakładowy klub Krótkofalowców PZK przy Burmistrzu Miasta Jarosławia SP8PEF oraz Burmistrz Miasta Jarosławia organizują w dniach 19-21 października 2007 „Maraton Jarosławski” . Regulamin  stanowi załącznik do niniejszego komunikatu. Do udziału serdecznie zapraszam występując w roli członka honorowego OT 35 oraz posiadacza dyplomu Jarosław o numerze A-050. Piotr SP2JMR.

6.    Nowy Oddział PZK w Gliwicach
     W dniu 11 października br. z inicjatywy Andrzeja SP9ENO i Romana SP9MRN w Klubie SP9KAG w Gliwicach odbyło się zebranie 21 – osobowej Grupy Inicjatywnej zakładającej Gliwicki Oddział Terenowy PZK w Gliwicach. Na zaproszenie organizatorów, w spotkaniu wziął udział Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ. Wśród zaproszonych gości był między innymi Prezes Rybnickiego Oddziału PZK Antoni SP9FRZ wraz z sekretarzem OKR w Rybniku Henrykiem SQ9ZM. Andrzej wraz z Romanem przedstawili argumenty uzasadniające utworzenia Oddziału w Rybniku zwracając uwagę między innymi dużą liczebnością lokalnego środowiska krótkofalarskiego w Gliwicach i okolicy, gdzie powstanie oddziału terenowego przyczynić się może do aktywizacji i integracji tego środowiska. W trakcie dyskusji udzielano odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, po czym przystąpiono do głosowań. Zebrani jednogłośnie podjęli uchwałę o powołaniu oddziału, jak też o powołaniu Komitetu Założycielskiego w następującym składzie :
 Przewodniczący – Roman Bal SP9MRN,
 Sekretarz – Andrzej Chałubiec SP9ENO,
 Skarbnik – Krzysztof Michalok SQ9DXN
oraz o powołaniu Komisji Rewizyjnej w następującym składzie :
 Przewodniczący – Jerzy Śmietański SP9AUV,
 Członek OKR – Marek Dzierko SP9OHT,
 Członek OKR Jacek Furmanik SP9MDS.
Funkcję Oddziałowego QSL Managera pełnić będzie Andrzej Pater SP9NRD.
Marzeniem Komitetu Założycielskiego jest umiejscowienie na pozycji nr 50 w wykazie oddziałów terenowych PZK. Na dobry początek Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ przekazał Komitetowi Założycielskiemu proporczyk PZK, życząc powodzenia na nowej drodze życia i aktywności na niwie krótkofalarskiej.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

7. Spotkanie w Czechach
     W ostatnią sobotę tj. 13 października br., z inicjatywy Janka OK2BIQ z Tyry, w restauracji „U Liberdy” w Tyrze koło Trzyńca odbyło się XIV Okolicznościowe Spotkanie, w którym wzięło udział około 50 polskich i czeskich krótkofalowców. W krótkim przemówieniu powitalnym Janek przekazał, iż tego typu spotkania mają swoje wieloletnie tradycje i służą zbliżeniu amatorów polskich i czeskich w tym transgranicznym rejonie. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w wyniku działań administracyjnych w latach powojennych dokonano ostatecznej korekty granicy polsko – czeskiej, w wyniku czego część polskich nadawców znalazła się na terytorium Czech i nosi dziś znaki OK, choć na co dzień czują się Polakami i kultywują polskie tradycje. Jednym z nich jest Janek OK2BIQ, swoisty ambasador polskości na tych ziemiach.
    Zarząd Główny PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ – Vice Prezes PZK, który wręczył Jankowi proporczyk oraz folder PZK, przygotowany na tegoroczny Ham Fest we Friedrichsafen, a także 2 najnowsze płyty CD pod nazwą „Krótkofalowcy”. W krótkim wystąpieniu Tadeusz przekazał najnowsze informacje o pracach Zarządu Głównego PZK na na najbliższe miesiące, które w głównej mierze koncentrują się na ochronie interesów polskich krótkofalowców.
     Spotkanie zaszczycił swą obecnością znany konstruktor przemienników ATV - Bogdan z Berlina DL7AKQ / SP9RVF, który w Siemianowicach, wraz z kolegami z Klubu SP9KJM, zbudował pierwszy na Śląsku i działający dziś przemiennik ATV – SR9TVS. Poza Bogdanem, w spotkaniu wzięło udział 2 nadawców z Niemiec tj. DJ3DM ex SP5CRS, i DL4EAD. W wąskich kołach zainteresowań Bogdan podzielił się swymi doświadczeniami w zakresie budowy przemienników i spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem.
    W tym roku z niepokojem stwierdzono małą reprezentację amatorów czeskich, bowiem w zdecydowanej mierze przeważali amatorzy polscy. Silnie reprezentowana była grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Krótkofalowców Jury Krakowsko – Częstochowskiej – sympatyków Klubu SP9PGB, jak też z okręgu SP9.
     Zebrani zwrócili uwagę na fakt, iż w przyszłości dla uatrakcyjnienia, należałoby zmienić formułę spotkania między innymi poprzez wykorzystanie nagłośnienia, jak też przy wykorzystaniu sprzętu multmedialnego wzbogacić spotkanie o ciekawe odczyty. Sprawą tą w przyszłym roku zajmie się zespół siemianowickiego Klubu SP9KJM.
     Spotkanie należało do udanych, a czeskie knedliczki z napojem chmielowym poprawiały humory wszystkich uczestników. Pełna dokumentacja fotograficzna ze spotkania znajduje się na stronie www.skjkc.pl
oraz niebawem ukaże się na stronie www.sp9kjm.slask.pl
Opracował : Tadeusz SP9HQJ

8. KRÓTKOFALOWCY BIS
 Przypominam, że redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego
 Krótkofalowcy Bis realizuje emisję na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem, który zdecydowanie poprawił jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia. Jest to szybkość około  384 kb/sek.   
Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci skompresowanej, na stronie głównej w Archiwum-ATV, portalu www.videoexpres.pl.
By w 100% odbierać programy nadawane na żywo o 22.00 warto koniecznie zwiększyć transfer łącza do około 1 Mb/s..
 Proszę jednocześnie tych wszystkich widzów, którzy mają odpowiednie łącza do kontaktu telewizyjnego, ze studiem, po każdej emisji, przy pomocy komunikatora SKYPE lub na 3,730 Mhz.
    Na liście stałych korespondentów są między innymi Romek LA7YJA z miejscowości Bode w Norwegii oraz Piotr SQ6VY z Wrocławia. 
UWAGA !!!
     W najbliższą niedzielę 21 bm o 22.00 specjalne - premierowe wydanie programu z ostatniego spotkania Klubu OTC, na którym było wielu ciekawych i znanych polskich krótkofalowców. Warto zobaczyć !
     Będzie również nadany w tym dniu, kolejny najnowszy reportaż z Norwegii od Romka LA7YJA z Bode.
     W minioną sobotę 13 bm zakończył się w Tyrze, kolejny zjazd San Beskido, którego organizatorem był OK2BIQ.
      Szczegóły emisyjne i dodatkowe informacje w tej sprawie, na portalu www.videoexpres.pl . Program będzie powtarzany na żywo przez cały kolejny tydzień.        Henryk Pacha    ATV  SP6ARR                                                                                                                                                                                                             
www.videoexpres.pl

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załacznik.
POLSKI  ZWIĄZEK  KRÓTKOFALOWCÓW
ZARZĄD  ODDZIAŁU TERENOWEGO W JAROSŁAWIU
MIĘDZYZAKŁADOWY  KLUB  PZK
PRZY  BURMISTRZU  MIASTA  JAROSŁAWIA
ORAZ  BURMISTRZ  MIASTA  JAROSŁAWIA

O R G A N I Z U J Ą

M A R A T O N    J A R O S Ł A W S K I

z okazji
855-tej Rocznicy Pierwszej Pisemnej
Wzmianki o Jarosławiu

R E G U L A M I N

1. Maraton Organizowany jest dla upamiętnienia 855-tej Rocznicy Pierwszej
    Pisemnej Wzmianki o Jarosławiu oraz promocji Miasta Jarosławia.
2. Do udziału w Maratonie zaprasza się operatorki i operatorów radiostacji
    indywidualnych i klubowych z SP, udział stacji zagranicznych mile widziany.
3. Maraton odbędzie się w dniach od 19.IX.2007 r do 21.IX.2007 r. w godzinach
    19.IX.2007 r. piątek –      od 17,00 do 20,00. czasu lokalnego.
    20.IX.2007 r. sobota –     od   7,00 do 20,00. czasu lokalnego.
    21.IX.2007 r. niedziela – od   7,00 do 20,00. czasu lokalnego.
4. Pasmo 3,5 MHz   –  emisja SSB.
5. Punktacja :
    a- za nawiązanie łączności z okolicznościową stacją organizatora  3Z 855 JR 
               - 15 pkt.
    b- za nawiązanie łączności z Członkiem OT PZK w Jarosławiu  - 10 pkt.
    c- za nawiązanie łączności ze stacjami posiadającymi Dyplom
                                                                                  „JAROSŁAW”    -   5 pkt. 

UWAGA : Rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez
                  możliwości ich łączenia .
 6. Raporty:
- Stacje dające punkty w Maratonie podają raport RS oraz :
a- Stacja organizatora podaje- JA np. 59-JA.
b- Członkowie OT PZK w Jarosławiu podają numer swego oddziału – 35 np. 59-35.
c- Stacje posiadające Dyplom „JAROSŁAW” podają jego numer np.   59-021 lub 59-A 021.

                                                                                       


                                                               - 2 -
7. Klasyfikacja :
a- Radiostacje indywidualne YL.
b- Radiostacje indywidualne OM.
c- Radiostacje indywidualne posiadające Dyplom „JAROSŁAW”
d- Radiostacje Klubowe
e- Członkowie OT PZK nr.35.                                  
                      
UWAGA – Klasyfikacja w grupach przy udziale minimum 5-ciu stacji               
                   w grupie.

8. Wywołanie : Wywołanie w Maratonie Jarosławskim .
9. Nagrody:
a- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – Okolicznościowy MEDAL BURMISTRZA MIASTA JAROSŁAWIA .
b- za zajęcie od I-go do III miejsca w każdej grupie  - DYPLOM
c- za zajęcie od IV-go do 10-go miejsca w każdej grupie DYPLOM za udział w Maratonie.
10.  Wyniki Maratonu ogłoszone zostaną w terminie trzech miesięcy od
     zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach
     przekazu obowiązujących w PZK a nagrody i dyplomy wręczone zostaną na
     planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do
     uczestników Maratonu.
11. Uczestnicy Maratonu proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 30.IX.2007r.
      czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności , które winno zawierać
      grupę klasyfikacyjną , wykaz stacji datę i czas łączności (lokalny) raport
      nadany i odebrany.
12. Zestawienia z obliczona punktacją należy przesłać na adres: Klub
      Łączności SP8PEF 37-500 Jarosław , skr.poczt.127. lub pocztą elektroniczną
     E-mail : ot35 @ o2.pl
13. Decyzje komisji są ostateczne.
14. Komisja w składzie:
                    Przewodniczący -  Zbigniew Guzowski  SP 8 AUP
                    Członkowie        -  Tadeusz Lewko SP 8 IE
                                               -   Benedykt Brodowicz SP 8 IQQ

                                                                                 VY-73! SP8AUP

      Adresatów niniejszego Regulaminu prosimy bardzo o jego rozpropagowanie.

                                                                                              Organizatorzy.