Międzynarodowe Zawody HST "Puchar Europy"
Dodane przez SP5ELA dnia 2012-08-29 / 15:24
W dniach 22.08.-26.08.2012 r. w.m Skierniewice odbyły się Międzynarodowe Zawody HST "Puchar Europy" dla zawodników z Polski był to sprawdzian przed wyjazdem w miesiącu październiku na Mistrzostwa Świata HST w Szwajcarii.
Wykonawcą było Skierniewickie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej na zlecenie Polskiego Związku Krótkofalowców.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli: Prezydent Miasta Skierniewice, Starosta Skierniewicki, Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców i jego zastępcy oraz inni zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu tanecznego ze Skierniewic.
Otwarcia zawodów o "Puchar Europy"HST dokonał Prezydent Miasta Skierniewic.
Zawody przebiegały w spokojnej atmosferze, co sprzyjało osiąganiu bardzo dobrych wyników.W pierwszym dniu padł rekord świata w konkurencji RUFZ -191942 pkt., który uzyskała zawodniczka Bułgarii Teodora Getsova.
Drużynowo zwyciężyła ekipa Białorusi przed Rosją i Bułgarią. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce i 12 brązowych medali. W naszej ekipie wyróżnił się młody zawodnik Seweryn Ciszewski w kategorii M-16 zdobywając 4 brązowe medale.
Trzeci dzień pobytu to wycieczka do miasta Łodzi, w tym czasie sprawne biuro zawodów pod kierownictwem Zbyszka SP2JNK Z-cy Prezesa d/s Sportowych i Ilony Kubik informatyka z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 dokonało podsumowania wyników i przygotowało dyplomy i medale dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Zakończenie mistrzostw to występ ludowego zespołu oraz ceremonia wręczenia dyplomów, medali i pucharów.
Wręczenia zawodniczce z Bułgarii Certyfikatu osiągnięcia Rekordu Świata dokonał Z-ca Prezesa d/s Sportowych Zbyszek SP2JNK.
Wręczenia medali dyplomów i pucharów dokonali zaproszeni goście.
Podziękowanie za wspaniale zorganizowane zawody wygłosił sędzia Główny zawodów Olivier Tabakovski Macedonia Z32TO oraz wspomniał o swoim przyjacielu Fredku SP7HOR którego odwiedził w szpitalu w Warszawie życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.
Zamknięcia mistrzostw dokonała pani V-ce Prezydent Skierniewic.

Należy nadmienić, ze nad całokształtem przebiegu zawodów czuwał leżący w szpitalu Fredek SP7HOR będący w stałym kontakcie z jego zastępcą Janem Kulhawik i całym zespołem organizatorów. Dyrektor ZSZ Nr 3 Henryk Kobyłecki był przyjazny telegrafistom, a Adam Mucha informatyk i organizator czuwał nad wszystkimi salami do konkurencji.

Vy 73 Zbyszek SP2JNK

HST-2012


HST-2012