Cluster dla stacji portable i nie tylko.
Dodane przez sq5nwa dnia 2012-08-23 / 15:59
Cluster dla stacji portable i nie tylko.
Zapraszamy na stronę fieldday.pl, gdzie przygotowaliśmy szereg możliwości dla stacji pracujących w terenie. Na stronie można m.in. dodać zapowiedź wyprawy oraz skorzystać z clustra portable.

Zasada działania clustra jest nieco inna niż tradycyjnych dxclustrów. Cluster na stronie fieldday.pl służy przede wszystkim do wysyłania własnych spotów i informowaniu o rozpoczęciu pracy w terenie. (np. po dotarciu na szczyt czy do parku). Szczególnie interesującą funkcją clustra jest możliwość wysyłania spotów poprzez APRS. (korzystając z systemu APRS przez radio czy telefon komórkowy).

Na clustrze oprócz informacji o aktywności wówczas pojawia się także link (APR TRUCK), dzięki któremu można obserwować przebytą trasę. Wpisy można także wysyłać przy pomocy wiadomości SMS. Cluster połączony jest także z clustrem na stronie:
 http://www.sp-qrp.pl/

To dla stacji pracujących z mocą QRP. Konfigurując odpowiednio treść komunikatu APRS czy też SMS możemy publikować wiadomości na jednym lub dwóch clustrach automatycznie.

Zapraszamy także do wpisów w katalogu stron krótkofalarskich. Tworzymy mapę aktywnych stron klubów, organizacji i stron prywatnych. Na stronie znajdziecie także szereg innych możliwości jej współtworzenia. Do czego serdecznie zapraszamy.

Informacje o clustrze portable: http://fieldday.pl/index.php/cluster-portable.html
Katalog stron: http://fieldday.pl/index.php/katalog.html

Artur SQ5NWA, Paweł SP5MNC.