KS-28. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 11.07.2012r.
Dodane przez SP5ELA dnia 2012-07-11 / 22:26
Komunikat wakacyjny sekretariatu ZG PZK z dnia 11.07.2012.

Witamy naszych odbiorców w to lipcowe gorące popołudnie. Poniżej przypomnienie o jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych.

Mistrzostwa Świata IARU HF 14-15 lipca 2012.

Zapraszamy do udziału w tym najbardziej prestiżowym wydarzeniu sportowym świata fal krótkich. W tych zwodach startują w ramach krajowych zespołów najlepsi krótkofalowcy posiadający największe doświadczenie w pracy sportowej. Nasza reprezentacja czyli zespół SN0HQ używa optymalnych urządzeń w tym anten, a także zaawansowanych technik informatycznych umożliwiających osiągniecie maksymalnych możliwych wyników.

news: sn0hq_baner_2012.jpg

Jest to stan pełnej mobilizacji. Wynik osiągany w punktacji zespołów krajowych jest jednak uwarunkowany zarówno położeniem geograficznym jak i propagacją. Tak jest, ale nie tylko. "HF Championship IARU" to specyficzne zawody. Są one jedynymi, w których do ogólnej punktacji zalicza się łączności ze stacjami z  reprezentowanego kraju. Tak więc przy małej aktywności ze strony krótkofalowców SP wysiłek zespołu SN0HQ nie na wiele się zda. System punktacji jest tak pomyślany, aby uaktywnić jak największą ilość stacji w poszczególnych krajach.

Stąd apel do wszystkich, którzy mogą być w ten lipcowy weekend przy radiostacji o jak największą aktywność, a w szczególności o nawiązywanie łączności ze stacją SN0HQ. To najlepszy test naszej krótkofalarskiej tożsamości, a także patriotyzmu.
Pokażmy światu na co nas stać. Niech te zawody będą rekordowymi pod względem ilości uczestniczących w nich polskich stacji!

Do usłyszenia na pasmach.

Prezydium ZG PZK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK


news: SN0HQ-2012_a.jpg


Zawody IARU HF to zawody wyjątkowe. Od innych contestowych wydarzeń wyróżnia je klasyfikacja stacji HQ, które w zawodach reprezentują swoje  krajowe organizacje zrzeszone w IARU.  Od wielu lat w zawodach startuje stacja SN0HQ, reprezentująca Polski Związek Krótkofalowców.
Organizacja pracy stacji SN0HQ jest możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu operatorów i właścicieli stacji, z których odbywa się praca. SN0HQ co roku uruchamia stacje pracujące na poszczególnych pasmach i emisjach. W pracy bierze udział kilkudziesięciu operatorów, którzy na czas zawodów rozjeżdżają się po Polsce do wyznaczonych stacji. Siły i środki przeznaczone w organizację tej pracy są naprawdę duże.

Starty stacji SN0HQ w zawodach IARU HF sprawiły, że wielu operatorów -pasjonatów zawodów co roku spotyka się, aby przeanalizować pracę stacji HQ. Jest to także wspaniałe forum wymiany doświadczeń, uwag technicznych i operatorskich. W pracy Zespołu SN0HQ bierze udział, obok naszych doświadczonych contestmanów, wielu młodych operatorów. Zdobywanie doświadczeń w tak znakomitym gronie nie jest bez znaczenia. Kiedyś to znaki tych młodszych krótkofalowców będą pojawiać się czołówkach wyników zawodów, a aby tak było muszą zdobywać wiedzę, umiejętności i korzystać z doświadczeń tych, którzy w dziedzinie zawodów mają niebagatelne osiągnięcia.

Zapraszamy do udziału w zawodach IARU HF w drugi pełny weekend lipca. Znak SN0HQ będzie obecny na wszystkich pasmach, na CW i SSB. Każda nawiązana łączność będzie dla SN0HQ niezwykle cenna. Znaczenie ma każdy zdobyty punkt. Zapraszamy więc do nawiązywania łączności z SN0HQ i do wspólnej contestowej zabawy.

W 2012 roku niespodziewanie z grona operatorów SN0HQ odeszło do krainy wiecznych DXów dwóch krótkofalowców: Adam SP5JTF i Roman SP6RZ. Adam SP5JTF był wspaniałym operatorem, potrafiącym usłyszeć i wyłowić z szumów pasma to, czego nie byli w stanie usłyszeć inni. Potrafił wspaniale wykorzystać możliwości radia, anteny i propagacji.

Roman SP6RZ wybudował i utrzymywał wspaniałą stację w swoim QTH w Zgorzelcu. Ta stacja zawsze była otwarta dla innych, a w ostatnich latach w wielu międzynarodowych zawodach to właśnie na jego stacji zdobywali bezcenne doświadczenia młodsi krótkofalowcy. W gronie operatorów SN0HQ Roman był oficjalnie nazywany Managerem ds. Młodzieży.

Zespół SN0HQ dedykuje tegoroczny start w zawodach IARU  HF Adamowi SP5JTF i Romanowi SP6RZ.

Strona Zespołu SN0HQ: http://sn0hq.org.pl

Na tej stronie w czasie zawodów 14.07 -15.07.2012 (12:00 UTC -12:00 UTC) będzie opublikowana interaktywna mapka z lokalizacjami stacji SN0HQ.

NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI!

Zespół SN0HQ