JUNIOR AWARD na Dzień Dziecka
Dodane przez SP3AYA dnia 2012-05-31 / 17:31
Jutrzejszy Dzień Dziecka to doskonała okazja aby zainteresować naszych najmłodszych kolegów zdobywaniem dyplomu Junior Award. Przypominamy, że do uzyskania pierwszej, brązowej klasy dyplomu wystarczy już niewielka ilość punktów otrzymanych za przeprowadzone i potwierdzone łączności. Dlatego prosimy o zwracanie uwagi na prośby pracującej z nami młodzieży o umieszczanie na kartach QSL ich imion. W przypadku pracy spod znaku klubowego jest to jeden z warunków zaliczenia QSO danemu adeptowi.

W szczególności zachęcamy kluby do aktywnego zaangażowania się w akcje udostępniania swojego wyposażenia dzieciom i młodzieży. Np. poprzez przeprowadzenie lekcji krótkofalarskich w szkołach, lub organizowanie "dni otwartych" w swoich siedzibach. Jak bardzo są to skuteczne metody na pozyskiwanie młodych ludzi do naszego hobby, przykłady można mnożyć.

Dobrą okazją do tego może też być drugi w tym roku Amateur Radio Kids Day.
W/g informacji na stronie IARU w powyższym linku, przypada on 16 czerwca. Klub SP3POW proponuje zaktywizować w tym właśnie dniu dzieci i młodzież i zachęcić do chwycenia za mikrofon. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa spodoba się innym klubom i zachęci do pracy z najmłodszymi.

Informacje na temat dyplomu JUNIOR AWARD

Pytania i sugestie jeśli znajdą się zainteresowani taką akcją można kierować na adres klub[at]sp3pow.pl

Info: SP3AYA