CB QSL PZK info
Dodane przez SP5ELA dnia 2012-02-28 / 21:26
Witam. Informuję, że RSGB przysłało nam informację na temat kart QSL dla nie członków.
Otóż nie będą dostarczać kart otrzymanych z zagranicy do operatorów UK nie członków RSGB.
A na dodatek, nie będą tych kart zwracać do nadawców.

U nas częściowo już taki system ma zastosowanie, z tym że zwracamy takie karty QSL do nadawców. Szczególnie robią to Okręgowi QSL managerowie SP2, SP3 i SP5.

Przy okazji apel do naszych nadawców. Bardzo prosimy o korzystanie z światowej informacji na temat QSL managerów. Wpisywanie ich na kartach jest obowiązkiem operatora wysyłającego takie karty!

Nam, pracownikom Centralnego Biura QSL zajmuje to bardzo dużo czasu. Przykładowo Indie VU: na 1,7 kg kart, aż 0,5 kg to stacje mające QSL managerów. I my się męczymy uzupełniając karty QSL informacjami o QSL managerach. To konkretnie zabrało czas jednego pracownika na cały dzień pracy!!

Gorąco polecamy takie źródla jak: www.qrz.com, www.ik3qar.it, www.ddxg.dk

Nasz apel dotyczy również odbiorców polskich. Tu sprawa jest całkowicie prosta. Wystarczy korzystać z pomocy programu Marka SP7DQR (Program Biura QSL http://sp7dqr.waw.pl). Ostatnio są modne rożne znaki okolicznościowe stacji SP. Nie jesteśmy w stanie zapamiętać tego. Trzeba sprawdzać właśnie za pomocą programu SP7DQR. I znów strata naszego czasu.

Informuję, że w ostatnich dwóch latach wzrosła znacznie ilość kart QSL przechodzących przez nasze biuro QSL. Nie wyrabiamy się!

Jeszcze raz wyjaśniam, że nie członek PZK nie może korzystać z pośrednictwa Klubu w obrocie swoich indywidualnych kart. Przykładowo: SP2XXX nie członek PZK, ale członek Klubu SP2KKK nie może wpisywać via SP2KKK! Nie ma uprawnień do korzystania z usług CB QSL.

Dziękujemy wszystkim Okręgowym QSL Managerom jak i Oddziałowym za społeczną współpracę.
My to doceniamy, bo wiemy ile to wymaga nakładu pracy.

Pozdrawiam, kierownik Centralnego Biura QSL Zbyszek SP2IU

news: RSGB_s.jpg