Kolejna lekcja krótkofalarstwa w Ostrowie Wlkp
Dodane przez SP3AYA dnia 2012-02-04 / 02:08
Już 4 lutego w sobotę rano, odbędzie się kolejna lekcja krótkofalarstwa, przygotowująca uczniów do szkolnego kontaktu ARISS. Tym razem Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW będzie gościć w Zespole Szkół Technicznych. Szkoła kształci głównie w profilu elektronicznym, jest więc naturalne, że z niej właśnie pojawia się u nas najwięcej młodzieży zainteresowanej krótkofalarstwem. Tym bardziej, że w tej szkole klub SP3POW ma swoją siedzibę.

Będzie to pierwsza nasza akcja wśród uczniów szkół średnich regionu, można się więc spodziewać, że efekty będą jeszcze lepsze niż do tej pory. Podczas odbytych dotąd zajęć w szkołach niższego poziomu nauczania, mamy na koncie kilkadziesiąt łączności w pasmach UKF, 80 i 40 metrach, przeprowadzanych przez około pięćdziesięcioro uczestniczących w nich dzieci. Jest więc motywacja do działań, tym bardziej że na regularne spotkania klubowe przychodzi coraz więcej młodzieży i coraz częściej na pasmach są słyszane wywołania spod naszego znaku podawane młodym głosem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach. Młodzież do osobistego uczestnictwa, a kolegów krótkofalowców do aktywności na pasmach.

Info: SP3AYA