KS-43. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26.10.2011
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-10-27 / 02:22
news: pzk.jpg
Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26 października 2011.
Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej najnowsze informacje:

1. Telegraficzny skrót z Mistrzostw Świata IARU HST 19–23.10. 2011.
9-te Mistrzostwa Świata IARU w telegrafii szybkiej HST przeszły do historii. Reprezentacja Polski zdobyła w Bielefeld drużynowo 6 miejsce na 20 krajów przystępujących do konkurencji. Pełna kolejność miejsc w klasyfikacji drużynowej to:
1. Białoruś 2. Rosja 3. Ukraina 4. Rumunia 5. Bułgaria 6. Polska 7. Niemcy 8. Szwajcaria 9. Mongolia 10. USA 11. Ukraina 12. Serbia 13. Bośnia i Hercegowina 14. Włochy 15. Japonia 16. Francja 17. Mołdawia 18. Finlandia 19. Albania 20. Chorwacja.

Ponadto zawodnicy SP uzyskali szereg dyplomów za zajęcie miejsc od 5 do 6 w Mistrzostwach Świata HST w swoich kategoriach:
Seweryn Ciszewski SP1-2203, młodzik startujący w HST po raz pierwszy:
Dyplomy za 5 miejsce w odbiorze, 6 miejsce w nadawaniu, 6 miejsce w RUFZ.
Paulina Twardzińska SQ7MZD licealistka ze Skierniewic:
Dyplomy za 5 miejsce w odbiorze, 5 miejsce w nadawaniu, 5 miejsce w MorseRunner, 5 miejsce w RUFZ.
Irena Siorek SP7QL:
Dyplomy za 5 miejsce w nadawaniu, 6miejsce w odbiorze, 6 miejsce w MorseRunner, 6 miejsce w RUFZ.
Jerzy Gomoliszewski SP3SLU:
Dyplom za 6 miejsce w nadawaniu.
Marek Kluz SP8BVN:
Dyplomy za 6 miejsce w nadawaniu, 6 miejsce w MorseRunner, 6 miejsce w odbiorze.
Alfred Cwenar SP7HOR:
Dyplom za 6 miejsce w Morse Runner.

Zawody zostały zorganizowane przez kolegów z DARC na wysokim poziomie i przebiegły bez jakichkolwiek usterek. Potwierdzili to w słowach uznania zawodnicy jak i międzynarodowe jury oraz goście specjalni. Mistrzostwa wizytowali m.in. Hans Blondeel Timmerman PB2T prezydent I regionu IARU, Panayot Danev LZ1US członek Komitetu Wykonawczego I regionu IARU. Przyjacielem i niezawodnym opiekunem polskiej reprezentacji okazał się Andrzej DK1YPA z Bielefeld. Andrzej poświęcił naszej ekipie mnóstwo czasu i wysiłku, ułatwiając załatwienie wszelkich spraw, organizując wypoczynek i spotkania w lokalnym środowisku krótkofalowców. VY TNX !
Podczas mistrzostw HST w Bielefeld padły nowe telegraficzne rekordy świata:
Anna Sadukova RA4FVL Morserunner - 4686 punktów.
Teodora Getzova LZ2CW w RUFZ - 180103 punktów.
Stanislav Haureylenka EW8GS w RUFZ - 216946 punktów.
Pod adresem www.hst2011.de funkcjonuje strona internetowa całkowicie poświęcona tegorocznym zawodom HST. Kolejne mistrzostwa (I region IARU) odbędą się w roku 2012 w Szwajcarii.

Informację przekazał Jerzy Gomoliszewski SP3SLU
Obszerna relacja ukaże się w KP 12/2011r.

2. Polski Mentor w ARISS. Z wielką radością informujemy, że Polska ma swojego Mentora w ARISS-Europa. Organizacja ARISS powierzyła tę funkcję Armandowi Budzianowskiemu SP3QFE. Szkoły wszystkie kwestie dotyczące realizacji szkolnego kontaktu ARISS po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku, czyli sprawy techniczne, wybór orbit, daty łączności, sprawozdania i dokumentów wymagane do wykonania kontaktu itp. ustalają z przyznanym szkole Mentorowi ARISS. Jest to wielce prawdopodobne, że teraz szkoły z Polski będą przydzielane polakowi. Dotąd funkcję tę dla polskich łączności ARISS sprawował Peter Kofler IN3GHZ, lub Gaston Bertels ON4WF. Kontakt z Mentorem w języku polskim na pewno ułatwi wiele spraw organizacyjnych, tym bardziej, że projektem ARISS interesuje się coraz więcej polskich szkół.
Mentor jest członkiem ARISS, który nadzoruje przygotowania i przebieg łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, a także prowadzi nadzór nad dokumentacją związaną z przeprowadzeniem łączności i przygotowaniem sprawozdania po jej zakończeniu.
Dr Armand Budzianowski SP3QFE jest koordynatorem ARISS z ramienia PZK, oraz szefem Grypy ARISS POLSKA, głównym organizatorem Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS. Dzięki jego staraniom i inicjatywie powstała Grupa ARISS POLSKA.
Koledze Armandowi składamy serdeczne gratulacje i cieszymy się razem z nim z objęcia tak zaszczytnej funkcji i reprezentowanie spraw polskich na forum międzynarodowym w ARISS.
Oficjalną listę władz ARISS - Europe można zobaczyć na stronie:
http://ariss-eu.org/staff.htm

Vy, 73 Hubert SQ9AOL (3Z0ISS)
krotkofalowcy.org
sq9aol@krotkofalowcy.org

3. Ekspedycje dx-owe z udziałem “naszych”.  W ostatnim okresie odnotowujemy niezwykłą aktywność polskich ekspedycji dx-owych. Są to:

H40KJ. Jacek SP5DRH  po raz kolejny nadawał z Pacyfiku, tym razem z Temotu Province (8.10 – 21.10.2011) używając znaku H40KJ. Jacek jest fanem i zarazem “specjalistą” od pasma 160m. Jego wyprawy dają możliwość zrobienia krajów z Pacyfiku na top-bandzie całemu światu. W tym samym czasie (kiedy kończył SP5DRH) ruszyły dwie inne ekspedycje.

3XY1D Guinea pod wodzą Sigiego DL7DF  (18.10 – 1.11.2011) z udziałem dwóch polaków Jana SP3CYY i Leszka SP3DOI.

PJ5 czyli kolejna już wyprawa na Karaiby Włodka SP6EQZ i Janusza SP6IXF (18.10 – 3.11.2011).
Używane odpowiednio znaki: PJ5/SP6EQZ i PJ5/SP6IXF.
Obaj nadawali już z tego miejsca w roku 2010, a lokalizacja to wyspa St. Eustatius liczona jako odrębne DXCC entity.
W czasie CQ WW DX Contestu (fonia) Janusz będzie używał znaku PJ5/SO6X.
Info: SP5ELA

4. Zjazd OT 18.
Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy OT-18 w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę 20 listopada 2011. Pierwszy termin godz. 9:45, drugi termin godz. 10:00
Miejsce to: II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Ks. Jałowego w Rzeszowie
Informację przekazał z upoważnienia Zarządu OT-18
Bogdan Kochmański SP8BRE skarbnik

5. SP1KRF W EUROPEJSKIM CENTRUM SPOTKAN W BARLINKU.

W dniu 22 września 2011r. otworzono w Barlinku Europejskie Centrum Spotkań wspólny projekt współpracy transgranicznej krajów Meklemburgi, Pomorza Przedniego/ Brandenburgii Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie). Projekt po stronie polskiej obejmował modernizację bazy Barlineckiego Ośrodka Kultury, w którym miał swoją siedzibę Klub SP1KRF.
Istniała obawa, że klub nie wróci na swoje miejsce. Dzięki dobrej współpracy działaczy Klubu SP1KRF z władzami miasta i dużym zaangażowaniu się w tą sprawę Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK Klub nie zaprzestał pracy na okres remontu po którym wrócił na swoje miejsce do nowego pomieszczenia.
W dniu 22 października 2011r. odbyło się uroczyste spotkanie w nowych pomieszczeniach klubu.
A okazją do tego było zajęcie przez klub SP1KRF po raz kolejny I miejsca w „Dniach Aktywności SP1-2011” w kategorii klubów, jak i zajęcie pierwszego miejsca w kategorii indywidualnej KF i UKF przez członków tego klubu.
Uroczystość wręczenia pucharów i dyplomów zwycięzcom „Dni Aktywności SP1-2011” odbyła się w nowo oddanej sali konferencyjnej.
Zwycięzcą w kategorii KF został Maciej SQ1KTR 17. letni członek klubu, który w kwietniu 2011r. zdał egzamin na świadectwo operatorskie, a w czerwcu wystartował w Dniach Aktywności SP-1 i w zawodach Dni Morza 2011. Maciej SQ1KTR bierze czynny udział w życiu klubu. Poznałem Go, kiedy wraz ze Stanisławem SP1IVL pracowałem w ćwiczeniach Specom 14.05.2011.
Stacja Klubowa SP1KRF była stacją sztabową okręgu 1. Maciej dzielnie nas wspierał ewidencjonując meldunki od stacji z terenu.
Zwycięzcą w kategorii UKF została Agnieszka SQ1VAA, która na co dzień jest aktywna na pasmach, co również udowodniła zajmując II miejsce w kategorii KF w „Dniach Aktywności SP1-2011”.
W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz oraz Pani Brygida Liśkiewicz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury jak również koledzy krótkofalowcy z sąsiednich klubów SP1KZO z Lipian, SP1PNW z Dębna, SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego. W tak zacnym gronie miałem okazję podziękować Panu Burmistrzowi jak i pani Dyrektor BOK za to, że dotrzymali danej rok temu obietnicy i klub wrócił do BOK.
Dzisiaj KlubSP1KRF wraz z władzami miasta zaprasza wszystkich krótkofalowców do Barlinka, bardzo ładnego miasta na Pomorzu Zachodnim. W Centrum Spotkań gdzie klub się znajduje jest również baza hotelowa o wysokim standardzie gdzie można przenocować, jest okazja do spędzenia krótkofalarskiego urlopu w Barlinku.

6. TRZECI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW W POWIECIE MYŚLIBORSKIM.
W czasie spotkania w Barlinku, na którym byli obecni koledzy z Myśliborza
przekazałem koledze Stefanowi SP1JJY pozwolenie radiowe na stację klubu.
A wszystkich informuję, że w Myśliborzu powstał – Myśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY.
Inicjatorem powstania klubu jest kolega Stefan SP1JJY, propagator krótkofalarstwa w powiecie Myśliborskim, piszący o nim w lokalnej prasie powiatowej. Klub posiada już lokal w którym będzie zainstalowana stacja klubowa.
Życzę kolegom z Myśliborza szybkiego startu.
Janusz SP1TMN

7. Krótkofalarskie Zaduszki.
Z inicjatywy kolegów Jacka SP1EHI i Adama SP1VDV po raz pierwszy w historii ZOT PZK jest okazja odwiedzenia grobów Kolegów, którzy odeszli do krainy wiecznych DX-ów.
W planie jest odwiedzenie grobów kolegów:
SP1FLO, SP1AIN, SP1XNC, SP1AKH, SP1APN, SP1RWK/SP1RW SP1NG, SP1MWT, SP1AWC, SP1UM, SP1DSU/SO1MN, SP1TMW, SP1BBT, SP1IXG, SP1AII, SP1XNH, SP1AMU oraz symbolicznie przy Ogrodzie Pamięci SP1EYB, którego prochy rozsypane są w ukochanym J. Dąbskim, SP1JSB oraz dla kolegów z Łobza SP1RWX i SP1TC.                       
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Krótkofalarskich Zaduszkach, tym bardziej, że cmentarz Centralny w Szczecinie jest trzecim co do wielkości w Europie po Wiedeńskim i Hamburskim, bogatym w drzewostan z całego świata.
Termin - niedziela 30 października 2011r. godz.10.00 przy Bramie Głównej przy mapie cmentarza.
Kolega Jacek SP1EHI czeka również na informacje o naszych zmarłych kolegach, jeśli Koledzy mają coś do  przekazania to proszę o wysłanie tego na adres kolegi:
jziel@zut.edu.pl. 
Janusz SP1TMN

8. Królewskie Źródła V Spotkanie - 05.11.2011
**** Koledzy z Kozienic zapraszają krótkofalowców na V spotkanie, które odbędzie się na terenie
Królewskich Źródeł w Puszczy Kozienickiej.
Tradycyjnie gwarantujemy gorące napoje i kiełbaski oraz ciepło ogniska, a
trunki jak zwykle uczestnicy przywożą we własnym zakresie.
W miejscu spotkania wystawiony został obiekt w systemie APRS nadający drogą
radiową koordynaty o nazwie \"ZRODLA\".
Więcej informacji o spotkaniu i REJESTRACJA pod adresem http://echolink.pl
Info: SQ5LTL

9. Komisje i zespoły. Zespół opracowujący regulaminy Portalu i Forum dyskusyjnego PZK w składzie Roman SP9MRN, Andrzej SP9ENO, Leszek SP6CIK, Bogdan SP3IQ praktycznie zakończył pracę. Teraz pozostaje zatwierdzenie w. wym. regulaminów przez prezydium, co nastąpi w najbliższym czasie oraz wprowadzenie ich w życie.

Powstał zespół ds. stałych kontaktów z MI oraz UKE w skład jego wchodzą Marek SP3AMO, Andrzej SP8LBK, Krzysztof SP5HS, Piotr SP2JMR. Zadaniem zespołu jest m.in. opracowywanie propozycji projektów aktów prawnych dotyczących krótkofalarstwa oraz opiniowanie takowych w ramach konsultacji społecznych.

10. Urlop w sekretariacie.
Informuję, że w dniach 27-28 października b.r. sekretariat ZG PZK będzie nieczynny z powodu urlopu. 31.10. (poniedziałek) sekretariat pracuje od 10.00-16.00.

SP8TJQ S.K .
W dniu 25 października odszedł na wieczną wartę nasz Kolega Marian Kośmidek SP8TJQ.
Pogrzeb odbędzie się 28 października {piątek} godz.14.00  na Cmentarzu Parafialnym w Błażkowej koło Jasła.
 CZEŚĆ JEGO pamięci!                                                                            
 73! Wiesław SP8NFZ  Prezes OT05

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK