KS-41. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 12.10.2011.
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-10-13 / 00:41
news: pzk.gif

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 12 października 2011.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
1. XX NKZD. W dniu 15 października 2011 o godz.10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbędzie się kolejny Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK. Głównym celem jego zwołania jest dostosowanie Statutu PZK do wymogów znowelizowanej Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 
2. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Zaraz po posiedzeniu GKR w dniu 5 października odbyło się krótkie robocze posiedzenie prezydium ZG PZK.
Omówiono bieżące sprawy działalności PZK w tym sprawę współdziałania z Award Managerem PZK, dofinansowanie do modernizacji przemiennika SR6J oraz ewidencji sprzętu demobilowego.
Protokół będzie opublikowany na portalu PZK.

3. Spotkanie aktywatorów i sympatyków programu World Flora Fauna.
W dniu 9 października 2011 na terenie SPFF-536, Las Grodziecki w Będzinie, odbyło się drugie spotkanie aktywatorów i sympatyków programu World Flora Fauna (WFF). Uczestniczyli: Jolanta DD3JA, Antoni DL1EKO, Marek SP9HTY z XYL, Krzysztof SP9UPK, Józef SP9FKQ, Zbyszek SQ9CXC, Darek SQ9IDG, Aneta SP9IWP, Rafał SQ9CIE, Maciek SQ9NIS, Ryszard SP9MRK, Kazimierz SP9GFI oraz Andrzej SP9NWE prezes i Artur SQ9BDB skarbnik Śląskiego OT PZK w Katowicach. W polowych warunkach przy suto zastawionym leśnym stole do późnych godzin wieczornych opowiadano o przygodach jakie spotkały uczestników wypraw terenowych. Wyrażono opinie, że ostatnie zmiany regulaminowe programu WFF przyczyniły się do zmniejszenia atrakcyjności programu oraz wstrzymały popularyzację nowych, krajowych obszarów o dużej atrakcyjności krajoznawczej.
Informacja, Kazik SP9GFI.

4. Dyplomy.
W komunikacie ZG PZK nr 40 z dnia 5.10.2011 r. poz. 6 Dyplomy do Odbioru jest podana informacja, że Kol. Krzysztof Piotrowski SP9NSV nie jest członkiem PZK i nie może otrzymać dyplomu przez Oddział. Informujemy, że SP9NSV jest członkiem PZK. Za pomyłkę przepraszam. Dyplom zostanie wysłany.
Proszę wszystkich odbiorców poczty w OT o sprawdzenie czy pomyłkowo do przesyłki ze Światem Radio nr 10 nie został dołączony dyplom dla Krzysztofa SP6DVP za HF IARU 2010. Jeśli tak, to proszę o informację.
Piotr SP2JMR

5. Podsumowanie zawodów w Praskim OT PZK.
Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom spotkania na Wale Miedzeszyńskim w sobotę 17 września a okazją  było podsumowanie zawodów „Nocnych  Marków ”, „Zamkowych” i „Syrenki”.
Wśród zaproszonych gości byli  obecni:  Marszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński, burmistrz Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz, radni dzielnicy Pragi Południe -  Bożena Manarczyk SQ5BT i Ryszard Kalkhoff. Wśród krótkofalowców przybyli między innymi  krótkofalowcy z SP2 - Wojtek SP2ALT  i Piotr SP2LQP  z SP4 -  Karol  SP4GWI, koledzy z OT 51, OT 25,  sympatycy  i  Koleżanki i Koledzy z Praskiego OT wraz z Rodzinami.
Przybyłych gości przywitał prezes POT PZK Maciek SQ5NAE a następnie w imieniu prezesa PZK - Wiesław SQ5ABG. Swoje wystąpienie  mieli też zaproszenie goście. Marszałek Kierwiński zapewnił wszystkich obecnych, że nadal będzie wspierał nasze dążenia do unormowania spraw związanych z MOŚ oraz zapewnił o organizacji spotkania w szczeblu ministerialnym. Burmistrz Karcz w krótkich słowach zapewnił o dalszej kontynuacji współpracy między władzami dzielnicy a Praskim OT oraz podziękował za tak wspaniałe promowanie naszej dzielnicy w zawodach. Marszałkowi Kierwińskiemu oraz burmistrzowi dzielnicy  zostały wręczone pamiątkowe statuetki „ Za wspierania inicjatyw krótkofalarskich”. – To bardzo mnie zobowiązuje – powiedział marszałek Kierwniński i możecie liczyć na moją pomoc w waszych krótkofalarskich sprawach – dodał Kierwniński, który miał jeszcze okazję zobaczyć jak wygląda  wyjazdowy „polowy szek”  oraz stacjonarna stacja klubu SP5PPK.
W części podsumowującej odczytano protokoły wyników zawodów oraz wręczono lampę „ Nocnych Marków”  oraz puchary za zawody Zamkowe i statuetki za zawody Syrenki. Teraz przystąpiono do losowania dodatkowych nagród wśród uczestników którzy wzięli udział co najmniej w dwóch edycja zawodów. Takich na liście było 25 uczestników. Niespodzianką Rady Sponsorów, której od 4 lat przewodzi Jurek SQ5JD było to, że nagrody a były to w tym roku stacje lutownicze otrzymali wszyscy spełniający regulamin nagród Rady Sponsorów. Natomiast dodatkowo rozlosowano 5 egzemplarzy książki „Cień Błyskawicy”  z dedykacją autora ufundowanych przez Ewę  SP5HEN i Wiesława SQ5ABG.
Po części oficjalnej przystąpiono  do tradycyjnego grillowania oraz rozmów w tzw. podgrupach.
Chciałbym ta drogą serdecznie podziękować wszystkim za przybycie na nasze spotkanie, które jest świetna okazja do integracji naszego środowiska oraz możliwością zaprezentowania naszego dorobku i osiągnięć dla tych co z krótkofalarstwem na co  dzień maja mało do czynienia.
Wiesław SQ5ABG

6. MK QTC 10/2011
Październikowy numer MK QTC w dużym stopniu poświęcony jest wyczynowemu operatorstwu. Tematem numer 1jest CQ WW DX Contest - najbardziej popularne zawody międzynarodowe. Warto zwrócić uwagę na trwające starania komisji w ograniczaniu działań oszustów. Mając do dyspozycji specjalistyczne oprogramowanie łatwo wyłuskiwane są wszelkiego rodzaju nieprawidłowości związane z poważnymi naruszeniami regulaminu. Pomimo tego, część nadawców lekceważy te możliwości i
usiłuje wykiwać komisje i innych uczestników. Najczęstszymi takimi próbami jest jednoczesna praca dwóch nadajników na jednym paśmie oraz klasyfikowanie się w grupie NON ASSISTED stacji, które ewidentnie korzystały z sieci informacyjnych. Za te przewinienia Komisja (CQ WW DX CC) ukarała kilkunastu zawodników. Najbardziej surowymi karami były "Czerwone kartki". Wśród ukaranych znalazła się także polska stacja, uważana dotychczas za grającą fair play. Popełnione wykroczenie było świadome, co nadaje szczególnego znaczenia tej karze. Wstyd to wielki, bo informacja opublikowana została w komunikacie klasyfikacyjnym, do którego mają dostęp tysiące nadawców i nasłuchowców z całego świata.
To bardzo przykry przypadek rzucający się ponurym cieniem na polski contesting. Oczywiście tego rodzaju wpadka powinna być poważnym ostrzeżeniem. Tymczasem to przewinienie próbuje się w niektórych kręgach zlekceważyć chociażby przez twierdzenie, że największą winą ukaranego było to, że TO się wydało! Podobne przypadki są szczegółowo opisane w komunikacie klasyfikacyjny, powielają ją także
inne media. W MK QTC jest o tym także mowa. Mając powyższe na uwadze, w bieżącym wydaniu miesięcznika opublikowany jest regulamin CQ WW DX Contest uwzględniający wszystkie nowe uregulowania mające na celu zapobieganie oszustwom. Polecam lekturę, aby nie popełnić wykroczenia i tym samym trafić do Panteonu Niesław.(sp2fap)


Skrócony spis treści MK QTC 10/2011

Dyplom SP9PRO
Hamvention 2012 - propozycja SP5GJH
Holice 2011 - fotoreportaż
IMRD Award
Jesień na Podgórzu
Jeszcze o instalacjach antenowych
Kalendarz zawodów HF i VHF+
Konferencja ARISS
Konferencja ministerstwie
Korzystaj z okazji
Kuźnica operatorska
Nowy regulamin CQ WW DX Contest
Oszuści w CQ WW DX Contest
Piknik u Michała
Posiedzenie ZG PZK
Poszukiwane adresy
Przemiennik na Połoninie
QSL via
Regulaminy zawodów HF i VHF+
SP-CW Contest 2011
SPFF - program dla ambitnych OPs
Thracian Radio Club - TRC
WFF w statystyce
Wrześniowy PGA-DIGI-TEST
Z wizytą w Brazylii
Zapowiedzi ekspedycji DX
Zaproszenie do Tyry
Zwycięzcy w CQ WW DX Contest
Żółte i czerwone kartki w CQ WW

7. Pierwsza aktywność SP w ramach programu WZOO.
W sobotę 15 października 2011 roku, Śląska Grupa SP9YFF z gościnnym udziałem Marka SP9HTY i Kazika SP9GFI będzie aktywna pod znakiem SP9YFF/p w ramach programu WZOO - Word ZOO parks: http://www.wff44.org/program/wff/wzoo/
z SPZOO-012 czyli Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie http://www.zoo.silesia.pl/
Wyprawa możliwa jest dzięki podpisanemu wcześniej porozumieniu o współpracy pomiędzy Klubem a Ogrodem Zoologicznym.
Sponsorem kart QSL za aktywność jest Śląski OT PZK w Katowicach.
Nie ma potrzeby wysyłania kart, wszystkie QSO zostaną potwierdzone automatycznie przez biuro, dodatkowo na LOTW. Pasma 80-10m CW, SSB, RTTY, - 100W.
Przewidywany czas pracy 8-17 czasu lokalnego.
Dodatkowe informacje na www.sp9yff.pl
SP9YFF Team
 
Informacje przekazali: SP9UPK i SP9GFI

8. Ostatni zamek do dyplomu Szlakiem Wedlów.

Zapraszamy na sobotę 15-tego października na pasma 80m i 40m.
Będziemy nadawać z następujących obiektów:
9:00 z Ośna Lubelskiego BSC02,
11:30 Górzyca BSC01,
13:30 Kostrzyn nad Odrą BGW01,
15:30 Słońsk BSN02.
To ostatni zamek do dyplomu Szlakiem Wedlów. Z tego zamku będziemy starać się pracować ok 1,5 godziny i to na dwóch pasmach 40m i 80m.
Operatorami będą SP3CMA Jarek i SQ3HTK Waldek.
Info: SP3VSE

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Bogdan SP3IQ i Piotr SP2JMR.

articles: Ikonka_PDF_50px.jpgKomunikat w wersji pdf