Podsumowanie (2011-08-20) ankiety o konieczności zorganizowania
Dodane przez SP3QFE dnia 2011-08-28 / 16:04
Pod koniec czerwca 2001 powstała ankieta (http://ariss.pzk.org.pl ), która miała pokazać, czy jest konieczna organizacja konferencji ARISS w Polsce.
Ogłoszono wówczas, że ankieta zostanie zamknięta w dniu 15 sierpnia br. Termin ten jednak ze względu na kuratoria i szkoły został przedłużony do 20 sierpnia 2011 roku.

Co to jest ARISS?

ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) jest to międzynarodowa organizacja non-profit, umożliwiająca dzięki zaangażowaniu krótkofalowców i użyciu sprzętu radioamatorskiego zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji dla dzieci i młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Podsumowanie ankiety

W ankiecie udział wzięło 25 osób, które wyraziło chęć udziału w konferencji w dniach 14-16 X 2011 roku (każdy podał inny czas przyjazdu i wyjazdu). Jednocześnie osoby te zaproponowały, że przyjadą z innymi osobami, co łącznie daje chęć udziału 52 osób. Ponadto w ankiecie wzięły udział osoby które podzieliły się swoja wiedzą na temat ARISS, ale nie chcą brać udziału w konferencji.

Pełne zestwienie jest dostępne w komunikatach na stronie: http://ariss.pzk.org.pl . Pełne zestawienie jest też na tej stronie, również w formie PDF do pobrania.
Sa w nim m.in. informacje:
Kim są nasi ankietowani?
Jakie są oczekiwania ankietowanych?

Wszystkim którzy poświęcili swój czas na wypełnienie ankiety serdecznie dziękujemy!
Każda treść została przeczytana i jako koordynator ARISS w Polsce i organizator konferencji ARISS w Polsce postaram się, aby każda sugestia była uwzględniona przy organizacji konferencji.

Wśród osób, które wypełniły ankietę cztery chciałby coś zaprezentować na konferencji. Wszystkie wystąpienia postaramy się zaplanować na sobotę 15 X 2011 roku.

Wszystkie poprawne wpisy zostały potwierdzone wysłaniem e-mail i prośbą o zatwierdzenie wpisania do grupy mailingowej, mającej na celu ułatwienie pracy organizatorom. Na listę mailingową zapisywane są tylko te osoby, które wypełniły ankietę na stronie http://ariss.pzk.org.pl. Zapisanie na grupę mailingową ma ułatwić pracę organizatorom. Upoważnione osoby mogą wysłać na jeden e-mail i ma pewność, że trafia on do wszystkich zainteresowanych i nikt nie jest pominięty. Dzięki temu tylko Koordynator ma dostęp do bazy adresowej i zapobiega w ten sposób rozsyłaniu się SPAMu i wirusów. Po konferencji lista mailingowa będzie zawieszona lub skasowana.

Rejestracja na konferencje ARISS rozpocznie się na początku września. O dokładnym terminie poinformuję w osobnym komunikacie. O przyjęciu na konferencję będzie decydować kolejność zgłaszania się i dokonania opłat.

Osoby zainteresowane wygłoszeniem prelekcji lub zaprezentowaniem sprzętu lub swoich usług proszone są o jak najszybszy kontakt z Koordynatorem. Dane teleadresowe podane są poniżej.

Jaki jest cel ARISS?

Uczniowie w czasie przygotowań się do łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznania życia w przestrzeni kosmicznej oraz zadań związanych z istnieniem ISS. Ponadto mogą dowiedzieć się jakie zadania wykonują mieszkańcy obiektu z "zerową grawitacją" jakie wykonują prace i badania naukowe. Młodzi ludzie doświadczają, że może istnieć bariera językowa i osobiście doświadczają jak ważne jest posługiwanie się językiem obcym celu nawiązania konwersacji z innymi ludźmi. Ponadto jest to na pewno doskonała dla młodych ludzi przygoda, która może zostać zapamiętana na całe życie.

Kto jest zaangażowany w realizacje projektu ARISS?

Projekt ARISS jest realizowany przez partnerów agencji kosmicznych:
- Narodowa Agencja Aeronautyki i Kosmosu (NASA) z USA,
- Federalna Agencja Kosmiczna - Roskosmos (RKA) z Rosji,
- Europejska Agencja Kosmiczna (ESA),
- Narodowe Centrum Badania Kosmosu (CNES) z Francji,
- Japońska Agencja Odkrywania Przestrzeni Kosmicznej (JAXA),
- Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA)
w ramach współpracy z Radioamatorską Korporacją Satelitarną (AMSAT) i organizacjami krótkofalowców z państw uczestniczących.

Opracował: Członek PZK, Koordynator ARISS w Polsce
Armand Budzianowski, SP3QFE (SP3 27 235).
http://ariss.pzk.org.pl
e-mail: koordynator.ariss@gmail.com