Komunikat Specjalny sekretariatu ZG PZK z 2 sierpnia 2007.
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-08-02 / 23:30

Komunikat SN5MPW

Informujemy, że rozpoczęła nadawanie startem w dniu 1-go Sierpnia, w zawodach „Hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944” stacja okolicznościowa SN5MPW. Stacja zlokalizowana jest w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Nadawać będzie z pomieszczenia w którym znajdują się repliki dwóch słynnych radiostacji wojennych „Burza” i Błyskawica”.

Stacja nadawać będzie w każdą sobotę w godzinach od 15 do 19 w paśmie 3,5 oraz 7 MHz. Praca radiostacji rozpoczynać się będzie na fonii, każdorazowo o godzinie 15.00 w zakresie częstotliwości 3.700 – 3.730. Praca stacji zapoczątkowana zostanie każdorazowo krótkim komunikatem historycznym, po czym stacja rozpocznie nawiązywanie łączności radioamatorskich. Po godzinie stacja zmieni emisje na telegraficzną w paśmie 3,5 MHz, Od 17 do 19 nadawać będzie w paśmie 7 MHz, przez pierwszą godzinę na fonii, a następnie na telegrafii. Stacja ostatni raz pojawi się w tym roku 29 września.

Za rok planowana jest praca wspomnianej radiostacji przez 63 dni, czyli od 1 sierpnia do 2 października. Możliwa jest także praca stacji w inne dni, głównie na wyższych częstotliwościach, głównie do łączności ze stacjami zagranicznymi. Łączności w dodatkowe dni także będą wliczane do wyników.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego ufunduje dyplomy dla 10 stacji polskich, które nawiążą największa liczbę łączności ze wspomnianą stacją. Kolejne 10 dyplomów przewidzianych jest dla stacji zagranicznych. W każdą sobotę w sierpniu i wrześniu istnieje możliwość zdobycia 2 punktów za łączność na telegrafii i na fonii w paśmie 3,5 MHz oraz kolejnych 2 punktów w paśmie 7 MHz. Suma punktów stanowić będzie wynik końcowy. Stacja krajowa, która uzyska najwyższą liczbę łączności ze stacją SN5MPW otrzyma puchar Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Puchar taki przewidziany jest także dla stacji zagranicznej.

Wyniki zostaną obliczone na podstawie logu stacji SN5MPW, dlatego ubiegający się o dyplomy i Puchar nie muszą przysyłać wyciągów ze swoich logów.

Managerem Dyplomowym SN5MPW jest Janusz SP5JXK/SN5J (sp5jxk@tlen.pl).


Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK