KS-28. KOmunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 6.07.2011
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-07-07 / 02:21
news: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 6 lipca 2011-07-06


1. Zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach IARU HF World Chamionship 2011.

    Zbliża się coroczny termin zawodów IARU HF World Championship, które w tym roku odbędą się w terminie 9-10 lipca. Start zawodów w sobotę o godz. 12:00 UTC (14:00 czasu lokalnego), zakończenie zawodów w niedzielę o 12:00 UTC (14:00 czasu lokalnego). Reprezentantem Polskiego Związku Krótkofalowców w zawodach jest Zespół SN0HQ z kapitanem naszej reprezentacji Tomaszem Niewodniczańskim SP6T na czele.
 
    Apelujemy więc bardzo gorąco do stacji polskich o udział w zawodach i jednocześnie prosimy o maksymalną aktywność w przeprowadzaniu łączności ze stacjami SN0HQ w  pasmach 160, 80, 40, 20, 15 i 10 metrów emisją CW i SSB, najlepiej jak uzyska się pełny zestaw wszystkich 12 QSO, to jest 6 QSO na CW oraz 6 QSO na SSB. Praktycznie każde narodowe zrzeszenie z poszczególnych państw będzie wystawiało swoją reprezentację (stacje HQ), tak więc prowadząc QSO z tymi stacjami można uzyskać punkty do zdobycia wielu ciekawych dyplomów, w tym dwa dyplomy SN0HQ wydawane przez PZK, wszystko do uzyskania pracując w tych samych zawodach.

    Wynik końcowy punktacji naszego Zespołu SN0HQ zależeć będzie od kilku czynników, aktywności stacji polskich w łącznościach ze stacjami SN0HQ oraz jakości pracy Zespołu SN0HQ, ilości QSO ze stacjami EU i DX oraz uzyskanych mnożników. Nasz Zespół SN0HQ znany jest już od wielu lat z tego, że pod względem mnożnika jest zawsze w ścisłej czołówce światowej.
 
    Dla wszystkich którzy uzyskają wszystkie 12 QSO (6 na CW i 6 na SSB) na wszystkich pasmach, PZK funduje specjalne koszulki T-Shirt z nadrukiem SN0HQ oraz dyplomy. W przypadku uzyskania tych 12 QSO, należy po zawodach wysłać swój log mailem log/zgłoszenie według zasad opisanych w Regulaminie "Worked All SNOHQ Stations", który znajduje się na stronie http://www.sn0hq.org.pl/ . Dodatkowo, można uzyskać specjalny dyplom SN0HQ.
 
Przypominamy, że najważniejszą sprawą dla nas, jak w każdych w zawodach, jest możliwie najlepsza znajomość regulaminu zawodów, do lektury którego łącznie z komentarzem zapraszamy na portalu SN0HQ w bezpośrednim odnośniku: http://sn0hq.org.pl/IARU_rules/iaru_hf_2009_kom.pdf
 
    Interesujące nas informacje odnośnie zawodów IARU HF World Chamionship 2011 a zwłaszcza lokalizacji stacji RUN i rezerwowych, skład zespołu SN0HQ, częstotliwości pracy stacji RUN i inne są zawsze dostępne na stronie portalu SN0HQ:

http://www.sn0hq.org.pl/index.php

Prosimy więc o sprawdzanie aktualnych informacji, które mogą być emitowane w czasie trwanie zawodów na stronie Zespołu SN0HQ na stronue portalu SN0HQ.
 
Start w zawodach IARU 2011 Zespół SN0HQ dedykuje tragicznie zmarłym Lotarowi Wilke DL3TD kapitanowi DA0HQ i Darkowi SP2BZW. Cześć ich  pamięci!

Wiceprezes PZK Bogdan SP3IQ.

2. Otwarte Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii (HST)
   
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Otwarte Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii (HST) odbyły się w dniach 1-3 lipca 2011. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul Działkowej 10 w Skierniewicach w obecności gościa Pana Dyrektora Henryka Kobyleckiego, który już po raz 5 udzielił nam gościny. Życzliwość Dyrekcji i pracowników tej placówki zasługuje na szczególną uwagę i naszą wdzięczność. Szkoła ta posiada bardzo bogate wyposażenie informatyczne oraz możliwości obsługi takich imprez jak Mistrzostwa w Szybkiej Telegrafii. Również na szczególne podziękowania zasługuje Pan Adam Mucha naczelny informatyk zespołu szkół, który już po raz piąty wspomaga nas swoją ogromną wiedzą oraz czasem obsługując systemy komputerowe niezbędne przy organizacji tak poważnych imprez sportowych.

    W Skierniewicach spotkał się kwiat ludzi, którym zależy na rozwoju tej dyscypliny sportu krótkofalarskiego. Przyjechali ci, którzy nie obawiają się współzawodnictwa i konfrontacji swoich wyników z innymi koleżankami i kolegami. Sam poziom osiąganych wyników nie był tu najistotniejszy. Ważnym było porównanie swoich możliwości oraz oswojenie się ze specyfiką pracy w zawodach międzynarodowych opartych o regulaminy IARU, a więc z wykorzystaniem oprogramowania RUFZ oraz Morse Runner niezależnie od odbioru i nadawania liter cyfr i tekstów mieszanych. Sporo czasu poświęciliśmy na dyskusje na temat możliwości rozwoju HST w PZK i w polskim krótkofalarstwie w ogóle. Właśnie te dyskusje zaowocowały powołaniem grupy założycielskiej „Ogólnopolskiego Klubu Telegrafii Sportowej PZK”. Na liście podpisało się 16 członków PZK. Koordynatorami OKTS PZK są Donata SP5HNK, Alfred SP7HOR oraz Zbyszek SP2JNK. Klub stanie się ogólnopolskim klubem PZK po podjęciu stosownej uchwały przez ZG PZK. To powinno ułatwić rozwój tej ważnej dyscypliny sportu krótkofalarskiego. Ma to znaczenie nie tylko w działaniach sportowych HST, ale także w osiąganiu znaczących wyników w tzw. contestingu najwyższego stopnia trudności oczywiście na CW.

    Równorzędnym celem tych mistrzostw, a właściwie warsztatów HST było wyłonienie kandydatów do reprezentacji Polski w Mistrzostwach HST IARU w Billefeld w Niemczech. Przedyskutowaliśmy także taktykę i środki niezbędne do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.
W mistrzostwach wzięło udział 13 zawodników. Najmłodszym uczestnikiem był Seweryn Ciszewski (lat 11) syn Tadeusza SP1RKR, a najstarszym główny organizator Alfred SP7HOR, którego poziom pozwala mieć nadzieję na kolejne medale w swojej kategorii.
Specjalne podziękowania za wzorową organizację i opiekę nad uczestnikami należą się Alfredowi SP7HOR, jego małżonce Pani Lucynie Cwenar oraz córce Agnieszce SQ7VIP. Ogromną pracę w czasie trwania konkurencji wykonali Pan Adam Mucha, Włodek SQ5WWK reprezentujący ZG LOK oraz Zbyszek SP2JNK, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

    Z historycznego punktu widzenia HST w PZK po 1991 roku praktycznie przestało funkcjonować. Pierwszy zwiastun odnowy to wyjazd w 2008 roku mieszanej ekipy LOK i PZK na mistrzostwa we Włoszech. Od tego wyjazdu datuje się powrót HST do PZK. Wcześniej szybka telegrafia funkcjonowała tylko w LOK, ale rywalizacja w tej dyscyplinie nie była oparta na regulaminach IARU. W każdym razie „reanimację” tego sportu krótkofalarskiego w dużej mierze zawdzięczamy działaczom i pracownikom Ligi Obrony Kraju, którzy obok naszych przedstawicieli pomogli w realizacji tego trudnego zadania. Kontakty międzynarodowe w sprawach HST od początku tj od 2008 r powierzyliśmy Donacie SP5HNK, którą wspiera Marek SP8BVN.

    Tyle na gorąco o tym wydarzeniu. Teraz należy mieć nadzieję na jak najlepszy wynik na Mistrzostwach. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom mistrzostw za owocnie spędzony czas.
Piotr SP2JMR.

3. Zmiana przedstawiciela do ZG PZK z WOT PZK.


W dniu 05-07-2011r Zarząd WOT PZK (OT-25) na posiedzeniu odwołał Roberta Luśnię SP5XVY z pełnionej funkcji przedstawiciela do ZG PZK z ramienia WOT PZK, powołując na jego miejsce Marka Ruszczaka SP5UAR.

Prezes Zarządu WOT PZK
Jerzy Szawarski SP5SSB

4.  Aktywacja gminy SL03 przez SP8YAY.

W dniach 13-21 lipiec br. grupa krótkofalowców ze Szkolnego Klubu Łączności przy Zespole Szkół w Podgrodziu SP8YAY aktywuje gminę Dębnica Kaszubska SL03. Przewidujemy prowadzenie łączności w paśmie 3,5MHz, 7MHz oraz 14Mhz w godzinach popołudniowych. Wszystkie łączności potwierdzimy specjalnie przygotowaną kartą QSL. Zapraszamy do łączności.

/info: Kamil SQ8OQB/

5. Przemienniki i beacony - listy

W dziale "Download" jest nowy dział: "Przemienniki i beacony".
Wszystkie listy, które posiadałem w archiwum zostały załadowane na serwer do tego działu.Ostatnia lista to lista Nr 66 z czerwca 2011. Lista ta była podłączona 14 czerwca 2011 do zakładki w MENU głównym portalu, ale nastąpił prawdopodobnie jakiś "defekt" i nie była prawidłowo wyświetlana.

Ze swojej strony chce serdecznie podziękować Zdzisławowi SP6LB, który od lat wykonuję ciężką i żmudną prace kompilacji tych list dla dobra ogółu polskich krótkofalowców.

Link do działu Download - listy przemienników
 
Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK


To tyle informacji na dzisiaj.
Bogdan SP3IQ

news: Ikonka_PDF_50px.jpgKomunikat w wersji pdf