Astronauta ESA: Paolo Nespoli, IZ0JPA ustawia kamień milowy ARIS
Dodane przez SP3QFE dnia 2011-06-01 / 00:21

Po spędzeniu 157 dni na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, połowa Ekspedycji 27 w składzie: Komandor Dmitry Kondratyev Inżynierzy lotów: Cady Coleman i Paolo Nespoli wylądowała bezpiecznie w Kazachstanie w poniedziałek, 23 maja 2011 roku.

Ekspedycje 26/27 ustanowiły nowy rekord ARISS: 77 szkół wykonało 68 dwustronnych kontaktów radiowych w czasie misji. Paolo Nespoli odpowiadał na pytania studentów z 45 różnych szkół, ustanawiając nowy rekord dla pojedynczego astronauty.

Ale Paolo Nespoli zrobił więcej. Poprowadził On 12 podwójnych kontaktów kontynuując rozmowę ze studentami podczas przelotu na następnej orbicie. To była jego inicjatywa jako dowód zainteresowania edukacją i nauczaniem. Podczas kontaktów ARISS ze szkołami (włoskimi i innymi) Paolo Nespoli nawiązywał specjalną więź ze wszystkimi uczestnikami którzy dostrzegli jego entuzjazm i zaangażowanie w wykonaniu łączności ARISS i nawiązaniu dialogu z młodym pokoleniem. Paolo wykonał świetną robotę jako krótkofalowiec i komunikator.

Jest to znakomity przykład pasji i entuzjazmu dla działalności ARISS przez astronautę koncentrującym uwagą na cele edukacyjne programu ARISS i prezentację możliwości amatorskiego krótkofalarstwa.

21 grudnia 2010 Paolo Nespoli celebrował 10tą. rocznicę pierwszej szkolnej łączności ARISS, przekazując pozdrowienia od Wspólnoty ARISS i życząc nam Happy Birthday. Proszę zobaczyć: http://www.ariss-eu.org/Nespoli_10ARISS.jpg

Astronauta ESA Paolo Nespoli przeprowadził wiele kontaktów z włoskimi szkołami, wspierany przez porozumienie pomiędzy ESA / ESRIN i AMSAT Italia.
Każdy kontakt szkoły został ogłoszony w webstory na Portalu ESA - National News.

Prawie wszystkie wydarzenia Nespoli z włoskich szkół były transmitowane strumieniem wideo przez Internet na żywo na kanale Italia AMSAT wideo:
http://www.livestream.com/AMSAT_Italia

73,
Francesco De Paolis; IK0WGF
mentor ARISS

tłumaczył: Armand Budzianowski; SP3QFE (SWL: SP3 27 235)