Poradnik antenowy
Dodane przez SP6IEQ dnia 2011-05-16 / 11:38
Witam Koleżanki i Kolegów,
Z przykrością muszę poinformować, że z uwagi na brak aktywności, zespół do opracowania Poradnika antenowego samoistnie przestał istnieć i Poradnik antenowy nie będzie rozwijany o kolejne istotne rozdziały.
Jeżeli tylko czas pozwoli to oczywiście będą prowadzone aktualizacje rozdziałów mojego autorstwa które znajdują się na stronie PZK czyli dotyczących POŚ i techniki konstrukcji masztów.
Również będą prowadzone prace aktualizacyjne w zakresie arkusza Zgłoszenie/ Raport w kierunku zmniejszenia jego objętości zgodnie z sugestią MŚ. Pragnę zaznaczyć, że proces ten będzie dotyczył zmiany objętości opracowania a nie znacznej redukcji nakładu pracy do jego przygotowania. Jak na razie zakres wymagań ze strony POŚ nie ulega zmianie.

Przy okazji pragnę wyjaśnić sprawę opłaty skarbowej 120 zł za dokonywanie zgłoszenia. Zgodnie z interpretacją MŚ jest to opłata jednorazowa. Zapisy w ustawie nie są jednak jednoznaczne i sugerują konieczność dokonywania opłaty przy każdej znaczącej zmianie parametrów instalacji radiokomunikacyjnej. MŚ zadeklarowało weryfikację zapisów w tym zakresie, w kierunku jednoznacznego określenia wymogu jednorazowej opłaty.

73 Dionizy SP6IEQ