ARISSat-1 aktywowany z okazji 50. rocznicy pierwszych lotów.
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-04-10 / 16:32
ARISSat-1 aktywowany z okazji 50. rocznicy pierwszych lotów załogowych.

 Aby uczcić 50. rocznicę pierwszego lotu kosmicznego człowieka Jurija  Gagarina, ARISSat-1 z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie na antenie za pomocą zewnętrznej anteny. Transmisja rozpocznie się w  poniedziałek, 11 kwietnia o 14:30 UTC i będzie trwać do 10:30 UTC w dniu 13 kwietnia.

 Aby zachować trwałość baterii satelity, transmisja będzie cykliczna i wyłączana. ARISSat-1 będzie nadawać 40 do 60 sekund, a następnie milczeć przez 2 minuty.

 Transmisje FM na 145.950 MHz to kolejno identyfikator głosowy, dane telemetrii, audio i obrazy SSTV z życzeniami w 15 językach. Jednna z transmisji będzie zawierać dzwięk z rozmowy między Gagarinem i kontrolerami na Ziemi, pochodzący z historycznego lotu.

 Beacon CW będzie można usłyszeć okresowo na 145,919 MHz pomiędzy znakiem wywoławczy ARISSat-1, a telemetrią i znakami osób zaangażowanych w program ARISS.

 Transmisja telemetrii-1000 BPSK odbędzie się również na 145,920 MHz SSB przy użyciu nowego protokołu 1kBPSK opracowanego przez Phil Karn, KA9Q.

 AMSAT wyda pamiątkowe dyplomy dla słuchaczy, którzy usłyszą transmisję ARISSat-1. Raporty mogą być wysłane e-mailem do yuri@arrisat1.org lub Gagarin@arissat1.org.
 Należy podać nazwisko, znak wywoławczy, opis, co usłyszałeś i czas UTC nasłuchu. Zapis wartości napięcia baterii telemetrii i czas UTC, który otrzymałeś będą szczególnie pomocne.

 Przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej  nad głową można określić przy użyciu internetowego narzędzie przewidywania przejść AMSAT-NA na stronie:

 http://www.amsat.org/amsat-new/tools/predict/

 Przeloty nad Europą będą w nocnych godzinach.

 Szczegóły techniczne są dostępne na stronie internetowej ARRL
 http://www.amsat.org/amsat-new/index.php

 Powodzenia!

 73,

 Bertels Gaton, ON4WF,  ARISS Przewodniczący

 (tłumaczenie: Armand SP3QFE)