Polacy w DXCC, stan na 04.03.2011
Dodane przez sp3iq dnia 2011-03-24 / 15:34

Wyjątkowo publikujemy stan współzawodnictwa "Polacy w DXCC" według stanu na dzień 4 marca 2011 roku. Przyczyną jest nadzwyczajna sytuacja w historii DXCC, kiedy w jednym dniu skreślono 2 podmioty DXCC (Bonaire, Curacao PJ2, 4, 9 i St. Maarten, Saba, St. Eustatius PJ5-8) i wpisano na listę 4 nowe podmioty (PJ2 Curacao, PJ4 Bonaire, PJ5-6 Saba&Eustatius i PJ7 Sint Maarten).    
  Wprawdzie historyczne wydarzenie miało miejsce 10.10.2010 roku, to aplikacje z nowymi podmiotami przyjmowano od 1 stycznia 2011 roku. Zamieszanie potęgował fakt, że do 3 marca 2011 roku DXCC Desk nadal przetwarzał aplikacje z roku 2010. W dniu 4 marca ukazały się pierwsze zestawienia z uwzględnieniem 2 nowych podmiotów "deleted" i 4 nowych aktualnych podmiotów.

Obecnie liczba aktualnych podmiotów wynosi 340, a nowym progiem do Honor Roll jest 331 zweryfikowanych aktualnych podmiotów.
  Zmiany nastąpiły w klasyfikacjach Honor Roll i Challenge. Osobom, które posiadały "stare" PJ zmniejszono ich stany w ww. klasyfikacjach. Jednak biorąc pod uwagę, że podmioty PJ były stosunkowo łatwe do zrobienia i potwierdzenia, to zmniejszenie stanów "posiadania" dotknęło wszystkich polskich uczestników Challenge i posiadaczy tytułów Honor Roll.

Zmiany nie nastąpiły w klasyfikacjach przedstawiających łączną sumę podmiotów aktualnych i skreślonych tj. we współzawodnictwach emisyjnych i pasmowych.

  Sytuacja jest bardzo ciekawa, bo większość polskiej czołówki DXCC zechce uzupełnić swoje stany, aby np. odzyskać tytuł HR#1. Oczywiście uczestnicy programu DXCC oprócz nowych PJ-tów "dorzucą" do aplikacji inne niezweryfikowane podmioty i nastąpią dość duże zmiany w Challenge i w pozostałych klasyfikacjach.

  Jako punkt wyjścia do obserwacji zachodzących zmian przedstawiamy niniejsze zestawienie i życzymy wielu emocji w następnych zestawieniach.


Vy 73
Leszek SP6CIK
Andrzej SP7GAQ