KS-11. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 16.03.2011
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-03-16 / 21:49
news: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 16 marca 2011

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Posiedzenie GKR. W dniu dzisiejszym od godz. 15.00 trwa kolejne posiedzenie GKR PZK. Obecni są: Jerzy Smoczyk SP3GEM przewodniczący, Witold Onaczyszyn SP9MRO wiceprzewodniczący oraz Marcin Skóra SQ2BXI członek GKR. Komisja przeprowadziła kontrolę w księgowości PZK. Protokół z posiedzenia oraz kontroli będzie niebawem opublikowany na portalu PZK.

2. Spotkanie w MŚ.
W dniu 15.03.11 w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie dotyczące specyfiki wypełniania zgłoszeń naszych instalacji. W spotkaniu uczestniczyli ze strony MŚ Pani Irena Mazur Dyrektor Departamentu Instrumentów Środowiskowych oraz Pan Stefan Różycki specjalista. PZK reprezentowali Tomasz SP5NVX, Dionizy SP6IEQ oraz Piotr SP2JMR.
Omówiono i uzgodniono szereg specyficznych kwestii dot. zgłoszeń, co powinno ułatwić ich akceptację przez organy przyjmujące to jest przez PWIS oraz WIOŚ.

3. Walne zebranie WOT. W dniu 12 marca 2011 r. w Warszawie odbyło się nadzwyczajne walne zebranie Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców na którym wybrano Oddziałową Komisję Rewizyjną w składzie:
1. Zbigniew Saks SP5HFS
2. Tadeusz Kamiński SP5NHK
3. Marek Jerzy Litwinowicz SP5IXS

Info: Jerzy SP5SSB

4. Rok 2011 rokiem Marii Skłodowskiej Curie.
Poniżej kilka słów o dyplomie a właściwie o akcji dyplomowej z okazji jubileuszu i to nie byle jakiego bo 100-nej rocznicy Nobla Marii Skłodowskiej. Już jest 7 stacji okolicznościowych z serii SP100MSC jak „Maria Skłodowska-Curie” tzn. SP i ja osobiście mam ten znak i są: SN.., SQ.., SO.., HF... i 3Z. Stacja klubowa z Warszawy SP5PEP już ma pozwolenie od dnia 14 marca na pracę pod znakiem SN100SC – jak Skłodowska-Curie. Inne stacje czekają jeszcze na pozwolenie (czyli licencję) a większość złożyła wnioski na pracę od 1 kwietnia. Cała akcja będzie trwała do końca roku. Wszystko o dyplomie i o Marii Skłodowskiej jest na str. dyplomowej: http://awards.pzk.org.pl/ i to na samym początku strony głównej. Regulamin dyplomu jest bardzo prosty. Wystarczy nawiązanie 100 łączności ze stacjami polskimi i to w ciągu całego 2011 roku. Można również zrobić QSO z 5 spośród 7 stacji okolicznościowych które na wstępie wymieniłem. Jeżeli ktoś będzie chciał pracować pod znakiem okolicznościowym i wybierze sobie jakiś znak, to może dostać gotowy projekt karty QSL w Corelu czyli już gotowy do druku w *.cdr. Zezwolenie z UKE może dostać bez opłat i mogę wysłać każdemu „wzór” takiego pisma do UKE. Każda dodatkowa stacja okolicznościowa jest bardzo mile widziana. To jest szczególny dyplom bo to równa rocznica 100 lat II Nobla naszej dwukrotnej noblistki i prędko podobna okazja się nie powtórzy. O wszelkie informacje proszę pisać do Award Managera PZK.
Dodam jeszcze 2 słowa o innym dyplomie. W dobie Internetu, elektronicznego przesyłania logów, dyplomów w formie elektronicznej czyli wysyłki dyplomów drogą e-mail plików *pdf. coraz mniej jest chętnych na sporządzanie aplikacji na tradycyjny papierowy dyplom. Ale chyba niemal każdy łowca dyplomów stwierdzi, że ten tradycyjny, papierowy dyplom z pieczęcią wydawcy i własnoręcznym podpisem Award Managera nie zastąpi żadnego nawet najładniejszego pdf-a. Award Manager PZK ufundował puchar który będzie rozlosowany wśród 10 pierwszych zgłoszeń na dyplom "DIGI-SP". Taka informacja podana jest również na stronie dyplomowej PZK....
Andrzej SQ7B Award Manager PZK – koordynator akcji dyplomowej.

5. Administrator portalu PZK informuje. W korespondencji z administratorem portalu PZK proszę używać tylko i wyłącznie adresu administracyjnego: admin(0)pzk.org.pl, a wszystkie inne konta systemowe, moje prywatne adresy email nie służą do tego celu. Niektórzy z Was prowadzą jakieś zaawansowane badania w wyszukiwaniu moich adresów. Potem efekt jest taki, że komuś może się wydawać, że administrator nie czyta poczty. W korespondencji na tzw. "priva" na portalu PZK również proszę nie zgłaszać żadnych próśb dedykowanych do administratora.
Odpowiadam na każdego maila, żadna sprawa nie pozostaje bez odpowiedzi. Niektóre sprawy wymagają analizy i niekoniecznie odpowiedz jest natychmiastowa.

Przypominam, że na portalu PZK jest zaimplementowany mechanizm (po zalogowaniu) zgłaszania NEWSÓW do publikacji. Zgłaszanie NEWS-ów w innym trybie jest niepoprawne. Proszę zapoznać się z zasadami publikacji materiału na portalu PZK:
http://pzk.org.pl/articles.php?cat_id=31

W nadsyłanych ww. mechanizmem materiałach do publikacji proszę starać sie redagować poprawnie treści oraz podpisywać jednoznacznie materiał imieniem i znakiem zgłaszającego materiał do publikacji.

73, Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK

6. Portal PZK i PHP-Fusion. Nick Jones.
Portal Polskiego Związku Krótkofalowców działa od kilku lat w oparciu o technologię PHP-Fusion. PHP-Fusion jest systemem CMS (Content Management System) dedykowanym prowadzeniu portali społecznościowych opartym na PHP i MySql.

Portal PZK w systemie PHP-Fusion składa się z kilku “modułów”; części publicznej, niepublicznej, wewnętrznej listy dyskusyjnej PZK (dla członków), subsystemu gromadzenia materiałów do publikacji, subsystemu wymiany prywatnej korespondencji pomiędzy użytkownikami portalu, etc.

Animatorem i głównym programistą PHP-Fusion był Nick Jones Nick Jones 1973 - 2011 (Digitanium). Był, bo odszedł od społeczności w styczniu tego roku. Długo i ciężko chorował, walczył do końca, programował do ostatnich swoich dni.

news: Nick_Jones-sk.jpg
Nick Jones 1973 - 2011 (Digitanium)

System PHP-Fusion jest systemem bezpłatnym, opartym na zasadach licencji GNU.
Według uzyskanych danych, pomimo śmierci Nicka Jones-a prawa do używania PHP-Fusion nie ulegają zmianie.

 Jest to dla nas niezwykle istotna informacja. Chwała Nickowi Jones i jego spadkobiercom.
 
Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK
 
________________________________________
 
Poniżej oficjalna informacja z PHP-Fusion UK

"Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej."
- Kohelet, 9:10 -

Słowa te nie były nigdy bardziej adekwatne i prawdziwe, niż tego dnia, gdy musimy przekazać wam tą smutną wiadomość. Nasz ukochany założyciel PHP-Fusion, Nick Jones zmarł we wtorek wieczorem. To on stworzył tego CMS-a. Tworzył go ze wszystkich swoich sił. Ten projekt połączył ludzi z całego świata, skupionych na tworzeniu PHP-Fusion. Myślę, że Nick nawet nie marzył o takim wspaniałym efekcie, gdy zaczynał tworzyć ten system.
Wielu doświadczonych i oddanych deweloperów stawiało pierwsze kroki, korzystając z rad Nicka. Zostawił on po sobie solidny grunt, dla wielu ludzi z różnych środowisk i wielu części świata.
Miał prawdziwy dar - umiał wyciągnąć rękę i dotknąć tak wielu różnych ludzi. Stworzył ten CMS, ponieważ musiał to zrobić. I to wszystko. To takie proste...
Niestety, nawet najpotężniejszy i najdzielniejszy człowiek musi umrzeć, zmęczony i znużony ciągłą walką. Musimy pozwolić mu odejść i pielęgnować to, co po sobie pozostawił. Nieważne jak długo byśmy się przygotowywali, gdy w końcu przychodzi taki dzień, okazuje się, że nigdy nie byliśmy na to gotowi. Stąd też olbrzymi smutek i rozpacz wśród wielu z nas. Wszyscy jesteśmy natchnieni drogą, którą podążał Nick, jego miłością, godnością i uczciwością. Może to dziwne, ale także jego śmiechem – miał wspaniałe poczucie humoru. Gdyby nie był deweloperem, z pewnością zostałby doskonałym komikiem.
Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie Nicka. Chciałbym wspomnieć tu także o jego matce, Sue, ponieważ więź między nimi była niezniszczalna i niezwykła. Niebawem umożliwimy Wam wpis do księgi kondolencyjnej, więcej szczegółów pojawi się wkrótce.
Co do przyszłości PHP-Fusion, będziemy kontynuować codzienne czynności, dopóki nie otrzymamy innych instrukcji. Nie wiemy nic o zamiarach Nicka, dotyczących dalszych losów projektu, więc będziemy zajmować się nim tak, jak do tej pory.
W imieniu Administratorów proszę was, byście uszanowali fakt, że nie możemy przekazać wam teraz więcej informacji. Trzymajcie głowy w górze i pamiętajcie, że Nick Jones był niezwykłym człowiekiem i warto iść za jego przykładem. Uważam, że to najlepszy sposób, by uczcić jego życie, twórczość oraz by pomóc jego rodzinie.

Happy Svensson

7. Komunikat Redakcji RBI PZK na 16.03.2010 r.
Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego PZK przekazuje poniższą wiadomość.
Od piątku 11.03.2011 r. na stronie Internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org jest możliwość oglądania reportażu filmowego pod tytułem ”Spotkanie Krótkofalowców przy ognisku na Warszawskim Bemowie marzec 2011 r.”. Tegoroczne, XXXI spotkanie odbyło się w sobotę 5.03 2011 r. w godzinach 10-15. Natomiast ten reportaż zrealizował zespół RBI w składzie: Czesław Kuźmiński SP5NDR i Jerzy Kucharski SP5BLD - byli pracownicy telewizji polskich.
 Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego a właściwie od dzisiaj Redakcja Radiowo -Telewizyjnego Biuletynu Informacyjnego podjęła dotychczasową działalność telewizyjną nieżyjącego już Naszego Nieodżałowanego ŚP Kolegi Henryka Pachy SP6ARR, który odszedł od nas 26.02.2011 r. Dwa tygodnie przed śmiercią Kolegi Henryka rozmawiałem z Nim telefonicznie i obiecałem, że zrobię ten reportaż filmowy z ogniska na Bemowie do programu Krótkofalowcy BIS. Wcześniej wiele razy na Skype rozmawialiśmy o dniu dzisiejszym oraz przyszłości RBI i programu Krótkofalowcy BIS. Cały czas, jako redakcje medialne, krótkofalarskie byliśmy w kontakcie i współpracowaliśmy ze sobą omawiając nasze wspólne sprawy telewizyjne i radiowe. Tak było do końca, do tego bardzo smutnego dnia, jakim w historii krótkofalarstwa polskiego zapisał się dzień śmierci Kolegi Henryka Pachy SP6ARR.
Tak się stało, że teraz Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego PZK musi próbować przejąć Jego dotychczasową działalność telewizyjną w zakresie promowania krótkofalarstwa polskiego. Z kolegą Henrykiem SP6ARR współpracował od lat również Kol. Czesław Kuźmiński SP5NDR, były pracownik TVP, Telewizji Niepokalanów i ostatnio przez 10 lat Telewizji EDUSAT. Kolega Czesław będzie również kontynuował działalność Kolegi Henryka i pomagał w realizacji programów telewizyjnych nadawanych na stronie internetowej RBI.
Od dnia 11.03.2011 r. Redakcja RBI rozpoczyna próbne transmisje VIDEO na portalu: www.rbi.ampr.org. Jako pierwszą, transmisję testową, przekazuje właśnie powyższy zamieszczony na portalu internetowym RBI reportaż filmowy. Co będzie dalej zobaczymy.
Nie wiem czy uda nam się sprostać trudnemu zadaniu jakim jest film w telewizji internetowej. Jednak spróbujemy. Mam nadzieję, że taka nowa, dodatkowa forma, tym razem, filmowa Radiowego Biuletynu Informacyjnego spodoba się dotychczasowym słuchaczom RBI.
Redakcja przypomina, że Radiowy Biuletyn Informacyjny jest nadawany zgodnie ze stałym harmonogramem w każdą niedzielę:

o godzinie 8.00 loc na QRG 3700 kHz +/- QRM /emisja stała/,
o godzinie 10.30 loc na QRG 3700 kHz+/- QRM /emisja stała/
oraz o godzinie 22.30 loc okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/emisja próbna/

Redakcja RBI prosi o raporty słyszalności programu nadawanego na falach krótkich. Telefon do Redakcji RBI: +4822 7242380 oraz tel. komórkowy +48 607928029.
Poczta mailowa: sp5bld@poczta.onet.pl i sp5bld@wp.pl
Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące, autoryzowane informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org
W związku z zapytaniami i wątpliwościami Redakcja RBI informuje, że program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej.
Informację przekazał: Jerzy Kucharski SP5BLD.

8. ARISS.
W dniu 17 marca o godzinie 10:21 naszego czasu odbędzie sie w ramach programu ARISS łącznośćcstacjiISS z uczniami szkół w Płocku.

9. Zaproszenie do zawodów.
W dniu 18 marca odbędzie się IX edycja zawodów o statuetkę SYRENKI Warszawskiej.- regulamin w załączeniu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

SP5TAM S.K.
W dniu 11 marca 2011 zmarł kolega Tadeusz Mamaj SP5TAM wieloletni członek Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZIP oraz członek Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK.
Wyrazy współczucia rodzinie z powodu utraty najbliższej osoby składają koleżanki i koledzy z Warszawskiego Oddziału Terenowego.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy piątek 18.03.2011 r o godzinie 12:30 w kościele murowanym Świętego Wincentego na Pradze.

Jurek SP5SSB

SQ3GNA s.k.
Zenon Maciejewski SQ3GNA ex. SP3SISK w wieku 75 lat zmarł w dniu
09-03-2011 r. o godz. 17:15. Odszedł do krainy wiecznych DX-ów członek Poznańskiego Klubu Radionadawców PZK, krótkofalowiec DX-man, konstruktor, wspaniały kolega zawsze gotowy służyć swoim doświadczeniem jako zielarz oraz zasłużony dla m. Poznania przewodnik PTTK.
Krótkofalowcom Poznańskim brakowało będzie współorganizatora tradycyjnych
spotkań Opłatkowych - Noworocznych, które wzbogacał swoimi smacznymi
wypiekami. Cześć jego pamięci.
Julian Jarzombek SP3PL

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik.

IX Edycja Zawodów o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej" 2011

Organizatorzy: Praski OT PZK w Warszawie, Biuro Promocji Miasta St. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Warszawa Praga–Południe, Południowopraski Klub Krótkofalowców SP5PPK.
Uczestnicy: radiostacje indywidualne, klubowe, nasłuchowcy.
Termin: 18 marca 2011 r (piątek) od 16.00-17.30 UTC (17:00-18:30 lokalnego)
Pasmo: 3,5 MHz
Wywołanie w zawodach na SSB: „ Zawody Syrenki”, CW : „SP TEST”
Emisje: CW i SSB łącznie w segmentach przewidzianych do pracy dana emisja. Z tą samą stacja można przeprowadzić punktowane QSO tylko raz, niezależnie od emisji.
Klasyfikacje:
A  - Stacje indywidualne i klubowe na CW;
B  - Stacje indywidualne na SSB;
C  - Stacje klubowe na SSB;
D  - Stacje indywidualne i klubowe QRP (do 5 W out) na CW;
E  - Stacje indywidualne i klubowe QRP (do 10 W out) na SSB;
F  - Stacje spoza granic SP np. /MM
G  - SWL
Uwaga: uczestnik musi wyraźnie określić w jakiej klasyfikacji startuje. W zawodach obowiązuje ograniczenie mocy do 100W.
Stacje QRP nie mogą łamać swojego znaku przez /QRP.
W grupie SWL nie mogą brać udziału krótkofalowcy z licencją nadawcy.
Grupy kontrolne:
- stacje członków OT37: RS(T)+ POT (np. 59(9)POT);
- pozostałe z SP: RS(T) + 3-cyfrowy nr QSO + skrót powiatu (np. 59(9)001WM);
- stacja z poza SP: RS(T)+3 cyfrowy nr QSO (np. 59(9)001)
- SWL : odbierają raporty obu stacji;.
UWAGA ! Ten sam znak stacji może się powtórzyć tylko jeden raz.
Punktacja:
– za QSO ze stacjami QRP z byłych stolic : Ostrowa Lednickiego i Gniezna (GZ), Poznania(PX) Płocka (PD), Krakowa (KM) Lublina (LU) oraz z Warszawy (WM) - 6 pkt., pozostałe stacje QRP przyznają – 2 pkt.;
-za QSO stacjami z byłych stolic : Ostrowa Lednickiego i Gniezna (GZ), Poznania (PX ) Płocka (PD), Krakowa (KM) Lublina (LU) oraz z Warszawy (WM) – 5 pkt., pozostałe stacje przyznają – 1 pkt.
Mnożnik: stacje z byłych stolic: GZ, KM, PX, PD, LU, WM oraz członków OT nr 37
Wynik końcowy: suma uzyskanych punktów x (1 + mnożniki).
W razie jednakowej ilości punktów o kolejnym miejscu decydować będzie krótszy czas pracy w zawodach.
Nagrody:
-za zajęcie miejsc 1-3 puchary (statuetki) "Syrenki Warszawskiej" i dyplomy.
-za miejsca od 4 do 6 – dyplomy

UWAGA!
Stacje biorące udział w zawodach „Syrenki” i w zawodach „Zamkowych” dodatkowo biorą udział ( w dniu wręczania pucharów i dyplomów -wrzesień 2011) w losowaniu nagród ufundowanych przez Radę Sponsorów.
Dzienniki zawodów: zawody będą obliczane elektronicznie, zachęcamy do logowania i opracowania logów programy autorstwa Marka SP7DQR http://sp7dqr.waw.pl/index_pl.html .
W związku z tym dzienniki zawodów będą przyjmowane tylko w postaci elektronicznej (plik w formacie cabrillo).
Uczestnik podaje w logu tylko kategorię, w której zgłasza swój udział w Zawodach np. A.
Dzienniki zawodów prosimy nadsyłać:
– w formacie cabrillo na adres : sq5abg@o2.pl
w ciągu 7 dni od daty zawodów.

Dzienniki w postaci elektronicznej:
format poczty: w temacie podawać proszę tylko znak np. SQ5ABG 
plik logu: znak.cbr np. sq5abg.cbr jako załącznik e-maila
Logi nadesłane niezgodnie z powyższą instrukcją, zostaną użyte jako checklog.

Decyzje Komisji Zawodów są ostateczne.
Odpowiedzialny za zawody jest Wiesław Paszta SQ5ABG
Komisja Zawodów