Komunikat skretariatu ZG PZK
Dodane przez sp3iq dnia 2007-07-11 / 15:57
W załączerniu kolejny Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 11 lipca 2007.  
Rozszerzona zawartość newsa

KOMUNIKAT Internetowy sekr. ZG PZK na 11 lipca 2007


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.
A oto informacje


1. Imprezy krótkofalarskie.
W ostatnim okresie otrzymujemy sygnały o nieprawidłowościach związanych z przebiegiem oraz rozliczaniem się organizatorów kursów, imprez, wycieczek - z uczestnikami takich akcji. Ostatnio dotyczyło to imprez organizowanych przez Klub SP9KRT.
W związku z powyższym, powtórnie przypominamy, że PZK odpowiada i czuje się odpowiedzialny, wyłącznie za imprezy bezpośrednio organizowane, zlecane lub sponsorowane przez nasz Związek, odbywające się jednoznacznie pod znakiem PZK.
W każdym innym przypadku, wszelkie uwagi, roszczenia i dochodzenie strat należy kierować bezpośrednio do organizatorów, osób  reprezentujących organizatora, z którymi zawierano umowy, do jednostek nadrzędnych którym organizator podlega lub do Sądów Rejonowych.
PZK nie jest w stanie włączać się w takie sprawy, dokonywać ocen takiego czy innego nadużycia - nie znając szczegółów nie możemy dokonywać żadnych rozstrzygnięć czy  interwencji -  dlatego apelujemy o rozwagę i ostrożność - zapisując się na daną imprezę czy kurs, robicie to na własną odpowiedzialność i do Was należy ocena rzetelności danych organizatorów.
Piotr SP2JMR

2. HF1TSR, 3Z1TSR .
W dniach od 4-7sierpnia odbywać  się będzie  zlot żaglowców  w Szczecinie. W czasie  zlotu od 4.08-17.08.2007 będą pracowały  okolicznościowe stacje na terenie  zlotu w  Szczecinie  HF1TSR, w  Trzebieży  3Z1TSR  oraz  SN1 TSR  w Kołobrzegu. Sufiks  ,,TSR''  jest skrótem od ,, The Tall Ships Races 2007''
                                                                               Vy73    Janusz SP1TMN

3. KRÓTKOFALOWCY BIS
        Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego K BIS  informuje wszystkich zainteresowanych polską wyprawą DX – ową na Agalege, że od niedzieli 8. bm na www.videoexpres.pl  powtarzany jest codziennie o 22.00 reportaż telewizyjny, bogato ilustrowany zdjęciami i filmami z tej egzotycznej wyprawy.
        Całość reportażu trwającego prawie 45 minut, komentowana jest przez kolegę Włodka Hereja SP6EQZ z Wrocławia, jednego z uczestników ciekawej misji promocyjnej, nie tylko polskiego krótkofalarstwa.
         Najciekawsze fragmenty reportażu, zostaną niebawem zamieszczone w Archiwum video – ATV na portalu internetowym, Studia VIDEOEXPRES Wrocław.
         Przypominam jednocześnie, że od 26 czerwca br program KRÓTKOFALOWCY BIS jest już regularnie emitowany z większym transferem, który poprawił zdecydowanie jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia..
    Jest to szybkość około  384 kb/sek, a więc ponad trzykrotnie większa od dotychczasowej.
                                                                               
                                                                           Henryk Pacha ATV
                                                                                    SP6ARR
                                                                           www.videoexpres.pl

4. XXII Piknik Eterowy w Lipianach. 
Jak co roku w pierwszej połowie lipca odbył się coroczny piknik eterowy organizowany przez członków radioklubu SP1KZO pod przewodnictwem Bronka SP9RWU. W tym roku piknik miał nieco rozbudowany charakter w związku z brakiem drugiej imprezy OT 14 czyli Spotkania w Rekowie.
Były więc zabawy i konkursy, a także puchary dla najmłodszego i najodleglejszego uczestnika pikniku. Była to też znakomita okazja do wręczenia licencji nasłuchowych oraz przypięcia zielonych znaczków PZK najmłodszym kolegom z OT 14. Takie imprezy są wspaniałą  okazją do spotkań i rozmów z władzami miasta, w którym się odbywają. Tak było i tym razem. Zarówno Burmistrz jak i przewodniczący Rady Miasta Lipiany otrzymali okolicznościowe dyplomy. Były też prowadzone rozmowy na temat przyszłości klubu SP1KZO, rozbudowy przemiennika i lokalizacji węzła APRS.
W imprezie uczestniczyło ponad 50 osób –krótkofalowców i ich rodzin. ZO PZK w Szczecinie reprezentowali Andrzej SP1WSR oraz Janusz SP1TMN, a prezydium ZG moja skromna osoba.
Największe uznanie należy się Bronkowi SP1RWU za wytrwałość i godną podziwu oraz naśladowania aktywność społeczną.
Kończąc tą krótką relację pragnę przypomnieć, że spotkania środowiskowe są bardzo ważnym elementem naszej działalności. Pozwalają na kształtowanie się właściwych postaw, poczucia tożsamości, wymianę doświadczeń, czasem zakupy czy zwyczajne koleżeńskie kontakty.
Więcej na ten temat oraz fotoreprtaż w Krótkofalowcu polskim nr 9/2007.

Do usłyszenia w sobotę w Mistrzostwach HF IARU .

       Tyle inforamcji na dzisiaj.
        Vy 73! Piotr SP2JMR