KRÓTKOFALOWCY BIS - Komunikat
Dodane przez sp3iq dnia 2007-07-04 / 18:45
Program telewizyjny K BIS od 24 czerwca 2007 jest emitowany w Internecie regularnie z większym transferem.   
Rozszerzona zawartość newsa

KRÓTKOFALOWCY BIS

        Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego K BIS  od 24 czerwca br rozpoczęła regularną emisję z większym transferem, który poprawił zdecydowanie jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia.

    Jest to szybkość około 384 kb/sek, a więc ponad trzykrotnie większa od dotychczasowej.

    Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci mocno skompresowanej, na stronie głównej portalu www.videoexpres.pl w Archiwum-ATV.

    Dla tych, którzy chcą stworzyć sobie profesjonalne archiwum wszystkich nadanych programów KRÓTKOFALOWCY BIS, istnieje obecnie możliwość nabycia wysokiej jakości płyt CD lub DVD.

    By w 100% odbierać programy nadawane na żywo o 22.00 warto koniecznie zwiększyć transfer do około 1 Mb/s.. 

    Zmiana transferu nadawania programów ATV z 128 na 384 kb/s jest powszechnie akceptowana przez stałych oraz nowych widzów w kraju i za granicą.  

    Proszę jednocześnie tych wszystkich widzów, którzy mają odpowiednie łącza do kontaktu telewizyjnego, ze studiem, po każdej emisji, przy pomocy komunikatora SKYPE. 

    Na liście stałych korespondentów są już Romek LA7YJA z miejscowości Bode w Norwegii oraz Piotr SQ6VY z Wrocławia.  Czekam na następne zgłoszenia.
    Wystąpili oni w programie inaugurującym nowy – szybszy transfer 384 kb/s nadawania programu KRÓTKOFALOWCY BIS, w III rocznicę jego codziennego nadawania na portalu www.videoexpres.pl.

UWAGA !!!
     W  niedzielę 8 bm o 22.00 specjalne - premierowe wydanie programu z udziałem uczestnika pierwszej polskiej wyprawy radiowej na Agalegę.
     W ponad 95% program specjalny Krótkofalowcy Bis jest ilustrowany filmowo unikalnymi, a czasem życiowo niebezpiecznymi obrazami z tej wyprawy. 
     Komentatorem wszystkich faktów w czasie pokonywania groźnego oceanu, do najbliższej wyspy z której w końcu awaryjnie nadawano, jest Włodek Herej SP6EQZ z Wrocławia – uczestnik wyprawy.
     Program będzie powtarzany na żywo przez cały kolejny tydzień.
                                                                               
                                                                               Henryk Pacha
                                                                              ATV  SP6ARR
                                                                           www.videoexpres.pl