KS-2/2011. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 12.01.2011
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-01-12 / 21:10
news: pzk.jpg
 
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 12.01.2010                                  wersja pdf

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

1. SP1PWU debiut. W dniu 9. stycznia 2011 r. zadebiutował w eterze uczestniczący w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Klub Krótkofalowców PZK ,,44 Wyspy” SP1PWU w Świnoujściu. Inicjatorami powstania klubu byli koledzy Andrzej SQ1KSA i Tomek SP1WSX. W debiucie uczestniczyli wszyscy członkowie klubu:
Andrzej SQ1KSA, Andrzej SQ1MNB, Bartosz SQ1JGB, Darek SP1FTI, Krzysztof SQ1ST, Kamil SQ1JGU, Wojtek SQ1OHB, Zygmunt SQ1SDR oraz piszący tą informacje Janusz SP1TMN prezes Zachodniopomorskiego OT PZK.
Czynne były dwa stanowiska jedno pracowało SSB, drugie na PSK, było sporo sprzętu i duże zainteresowanie uczestników WOŚP. Była to dobra prezentacja krótkofalarstwa, tym bardziej, że Kamil SQ1JGU demonstrował  również zainteresowanym sprzęt wykonany przez siebie.
Janusz SP1TMN

2. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.

      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL + , CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie programu w niedzielę  dnia 16 stycznia 2011r. jak zwykle o godzinie 21.00, tym razem powtórzenie premierowego wydania.
       W programie między innymi reportaż zimowy z Góry Ślęża k / Wrocławia, gdzie pracują od pewnego czasu przemienniki na 2 m i 70 cm.
       Będzie również przypomniana pierwsza w Polsce wizyta sławnego dx – mena z Anglii, Rogera Westerna G3SXW oraz jego kolega Lionela Parkera G5LP, którzy odwiedzili bardzo aktywny na Dolnym Śląsku, Klub Krótkofalowców PZK SP6PRT, działający przy Śląskim Okręgu Wojskowym.
       Klub ten niedawno obchodził 50 – tą rocznicę swojego istnienia. Działa bardzo aktywnie na wielu polach, prowadzi między innymi cykliczne szkolenia i spotkania dla nowych krótkofalowców, skupia elitę amatorskiego radia z Wrocławia i Dolnego Śląska.
       Działalność Klubu SP6PRT może być przykładem do naśladowania dla innych klubów, działających nie tylko w regionie Dolnego Śląska.
       Informuję jednocześnie, że od nowego roku wznowione są emisje na żywo o 21.00 tego samego programu, który jest nadawany w EDUSAT.
      Proszę kliknąć na STUDIO ATV. Zaraz po programie około 21.30 aktualne są nadawane uzupełniające informacje z ostatniej chwili ze studia.
       Przypominam, że każdy nowy program Krótkofalowcy Bis jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest ona kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

3. Nagroda dla Marka SP9UO.

Jak przeczytaliśmy w lokalnych mediach w dniu wczorajszym 11.01.11 Starosta powiatu Olesno wręczył uroczyście doroczne wyróżnienia January 2010. Miło nam przekazać że jednym z laureatów został nasz kolega prezes Oleskiego Klubu Krótkofalowców Marek SP9UO. Jak zaznaczono  „w podziękowaniu za zaangażowanie i pomoc organizacyjną oraz wspieranie inicjatyw samorządu powiatowego w dziedzinie promocji, edukacji i kultury”. O dobrej współpracy oleskich krótkofalowców z władzami powiatowymi mogliśmy się przekonać już wielokrotnie np. na spotkaniu ŁOŚ i przy okazji szkoleń w zakresie zarządzania kryzysowego. Podpisano też porozumienie na wypadek klęsk żywiołowych na mocy którego współpraca krótkofalowców z samorządem jeszcze bardziej się zacieśni przy obopólnej korzyści i większego bezpieczeństwa mieszkańców. Nakładem Starostwa wydrukowane zostały bardzo ładne karty QSL jakich klub do tej pory nie posiadał oraz przekazano komputer który od razu znalazł zastosowanie do łączności techniką cyfrową. Tego typu przykłady są godne naśladownictwa na terenie całego kraju bo pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Marka SP9UO dobrze znają bywalcy spotkań ŁOŚ, a także spotkań na Kopie Biskupiej. Wszędzie tam gdzie jest Marek dobrze się dzieje. (SP2JMR)


SP6FJG s.k. W dniu 5 stycznia 2011 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł długoletni członek Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ  Kolega ŚP  Krzysztof  PODKÓWKA  SP6FJG.
Msza święta odprawiona została we wtorek w dniu 11 stycznia 2011 w Opolskiej Katedrze św. Krzyża, pogrzeb odbył się na Cmentarzu Komunalnym na Półwsi w Opolu. Cześć jego pamięci. Krzysztof SP6DVP.
 
Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK