KS-44. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 3.11.2010
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-11-04 / 13:42
Images: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 3.11.2010

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Informacja dla organizatorów zawodów krajowych PZK.

Przypominamy, że ostateczny termin wysyłania zgłoszeń do Kalendarza Zawodów na rok 2011 upływa z dniem 15 listopada 2010. Termin zgłaszania regulaminów zawodów jest przesunięty decyzją Prezydium ZG PZK na termin wcześniejszy o 14 dni. Celem przesunięcia tego terminu o 14 dni, jest wyeliminowania perturbacji w publikacji Kalendarza PZK w miesięczniku Świat Radio w numerze grudniowym.
Ponadto wzorem roku ubiegłego w Kalendarzu Zawodów PZK na 2010 została utworzona specjalna kolumna w której są publikowane wyniki zawodów. W kolumnie tej w wierszu odpowiadającym pozycji danych zawodów, po umieszczeniu wyników zawodów, będzie widoczna data dostarczenia wyników oraz odnośnik (link) do dokumentu PDF.
Tym sposobem dla każdej pozycji w Kalendarzu Zawodów PZK są do pobrania (wyświetlenia na ekranie) oryginalne wyniki zawodów dostarczone przez organizatorów. Dla koleżanek i kolegów, którzy będą analizować regulamin zawodów oraz wyniki zawodów będzie to dużym ułatwieniem, pod warunkiem że takowe wyniki zawodów będą wysłane do PZK. Publikować będziemy, tylko te wyniki, które zostaną przesłane nam bezpośrednio przez organizatora.
Apel powyższy widnieje na portalu PZK od kilku miesięcy, nie licząc wcześniejszych informacji. Niestety niewielu organizatorów decyduje się na przesyłanie wyników do PZK celem publikacji i umieszczenia na portalu PZK w odpowiedniej pozycji "wyniki" w Kalendarzu Zawodów PZK.
Bogdan SP3IQ

2. Spotkanie w słowackich Tatrach
. Słowacki Związek Krótkofalowców organizuje w dniach 19-21 listopada spotkanie w hotelu „Hutnik” w Tatrzańskich Matliarach, na które zaprasza wszystkich aktywnych i mniej aktywnych krótkofalowców. Pełna informacja znajduje się na http://www.szr.sk/tatry/index.html. Informację przekazał Janek OK2BIQ

3. Walne zebranie OT04. Bydgoski Oddział Terenowy PZK zaprasza członków i sympatyków na Walne Zebranie Sprawozdawcze OT 04, które odbędzie się w klubie Pomorskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy w dniu 12 grudnia br. Pierwszy termin godz.10.00.  

4. Listopadowe QTC.
W zasadzie niekoniecznie musimy zachęcać do lektury MK QTC, bo stali czytelnicy  wiedzą  dobrze,  że  każdy  numer przynosi wiele ciekawych informacji.  Jest  tak  i  tym  razem.  Zwracam uwagę na bogaty serwis informacyjny  z  kraju  i  ze  świata. Dzięki takim wiadomościom każdy uważny operator będzie na bieżąco z całym krótkofalarskim światem. Za jedno  z  istotnych  wydarzeń  uznać  należy  przyznanie  planetoidzie
naszego   Układu   Słonecznego   dodatkowej  nazwy  w  postaci  skrótu Amerykańskiego  Stowarzyszenia  Krótkofalowców  -  "ARRL".  To  wielki zaszczyt  dla  członków  tego  stowarzyszenia, tym bardziej, że samego odkrycia  dokonał  miejscowy krótkofalowiec. Warto też dobrze zapoznać się   z   tekstem   "IT9RYH   jakiego  nie  znacie".  Mowa  o  włoskim krótkofalowcu  kojarzonym  z  ciągle  trwającą  jego batalią w sprawie częstotliwości  "14195 kHz". Koniecznie należy wnikliwie poznać motywy
zachowania  tego  operatora, a także niezwykłą i bezprzykładną agresję wielu nadawców uważających się za tych co stanowią prawo, tchórzliwie chowając  się  za  plecami innych. Naprawdę trzeba koniecznie zapoznać się z tym materiałem, aby potem może samemu zrobić rachunek sumienia.

Spis treści MK QTC 11/2010:
15 lat Klubu "Błyskawica"
30 lat NSZZ Solidarność - wyniki konkursu
50 lat Republiki Cypru - stacje specjalne
90 lat Powstania Harcerstwa  Na  Ziemiach Rudzkich - regulamin dyplomu
ARRL ma swoją planetoidę!
Autumn Sprint (mini) Contest - niespodziewane zawody
Award Manager PZK - informacja Prezesa PZK
Barbórka 2010 - regulamin zawodów HF i VHF
Będą w Afganistanie
BP100 i BV100 i nie tylko
CQ WW DX SSB Contest - co można było zrobić
Cztery Nowe Kraje DXCC
Dni Aktywności stacji #SP1 - wyniki
DXCC News - ARRL uznał nowe aktywności
Dyplomy z MCG
Echo października - warto było posiedzieć przy radiu
Ekspedycja Polaków i Niemców do Luksemburga
IT9RYH jakiego nie znacie
Jubileusz Poczt i Telegrafów w Malezji
Jubileusz SP8KKM - relacja z uroczystości
Kalendarz Zawodów na listopad i grudzień
Kanton Island - przewidywana aktywność
Komisja CQ WW CW 2010 była czujna
Krótkofalowcy u wędkarzy
Kto pomoże PGA?
Ku pamięci księdza Wawrzyniaka - specjalna stacja QRV
Ku pamięci SP4OZ
Licencje w USA - wymowna statystyka
Michurinsk Contest Group - klub entuzjastów zawodów i nie tylko
Mistrzostwa w Bielefeld
Muzeum kupi sprzęt - komunikat
Nagrodzeni za PGA-TEST - wygrali prenumeraty
Najlepsi w Europie 
Nikt się nie zgłosił - nie ma chętnych do pomocy
Nowy zarząd WOT - SP5SSB prezesem Oddziału
Obrażalscy SP-OPs
OK-OM Contest - dobre zawody
PGA LogSearch! - ułątwienie dla wszystkich
PGA-TEST 2011
PGA-TEST IX i X - wyniki 
Pod patronatem prezesa PZK
Polski rekord na 8,97 kHz
Południowe Orkady - VP8
Antarctic Challenge - ciekawe współzawodnictwo
Puchar Wielkopolskiej Pyry
QRV z siedziby BASF
QSL via (cd. zestawienia SQ9BDB)
R1ANP w chińskiej bazie antarktycznej
Radio Arcala w CQ WW DX Contest
Regulaminy zawodów na listopad i grudzień
Rozmowa  Prezydentem
Silent Keys
SP Contest Club - jak pisać?
Strefa mistrzów
TA HAM Club Award - regulamin
WFF triumfuje
Włoski dyplom - regulamin
Zebranie w Lublinie  
Zmiana Gminy WR08

5. MIĘDZYNARODOWE ĆWICZENIA ŁĄCZNOŚCI KRYZYSOWEJ IARU -GlobalSET

Pierwszy  Region IARU zaprasza stacje centralne wszystkich stowarzyszeń  zrzeszonych w IARU (stacje HQ) oraz stacje Grup zajmujących się  łącznością kryzysową do udziału w Międzynarodowych Ćwiczeniach Łączności  Kryzysowej które odbędą się w dniu 13 listopada 2010 r. w godzinach  11.00 - 15.00 czasu lokalnego. Ćwiczenia będą odbywały się na częstotliwościach przeznaczonych do łączności kryzysowej  (Centre-of-Activity /CoA) lub w ich okolicach w pasmach 80, 40, 20, 17  oraz 15 metrów (+/-QRM).
 Ćwiczenia te są inne od dotychczasowych, ponieważ nie wiążą się one z  aktywowaniem wszystkich stacji na świecie w tym samym czasie - zamiast  tego w ramach ćwiczeń przewiduje się uaktywnienie stacji zgodnie z ich  czasem lokalnym. Oznacza to, że niektóre stacje będą oczekiwać na  wyjście w eter Regionalnych stacji HQ, aby przekazać im właściwe wiadomości, co zmniejszy możliwość wystąpienia międzyregionalnych  zakłóceń.
Więcej informacji na http://emcom.pzk.org.pl/  oraz w NEWS na portalu PZK.
EmCom Manager PZK
Rafał Wolanowski SQ6IYR

6. QTH Manager PZK. W ub. tygodniu Grzegorz SP1THJ QTH manager PZK oraz pomysłodawca i realizator Polskiego Calbooka złożył drogą elektroniczną rezygnację z pełnionej funkcji. Grzegorz włożył mnóstwo wysiłku w tworzenie i administrowanie bazą danych polskich krótkofalowców. Był także głównym architektem portalu PZK. Powodem jego rezygnacji są sprawy osobiste. Za działalność na tym niewdzięcznym polu w imieniu prezydium ZG PZK składam Grzegorzowi serdeczne podziękowania.
Zwracam się do wszystkich krótkofalowców SP z zapytaniem o możliwość podjęcia się tej funkcji tj QTH managera PZK oraz administratora Polskiego Calbooka.

7. Posiedzenie prezydium ZG PZK
. Na 9.11.10. godz.15.00 Bydgoszcz ul. Modrzewiowa 25 zwołuję kolejne posiedzenie prezydium ZG PZK bieżącej kadencji. Do porządku obrad zaproponowałem nast. tematy:
- omówienie sytuacji finansowej PZK. Propozycja Budżetu na 2011 r.
- konta OT- informacje i propozycje podjęcia skutecznych działań na rzecz realizacji uchwały ZG PZK z 12.06.2010 dotyczącej ujednolicenia systemu kont w PZK
-sytuacja w OT PZK
-sprawy antenowe. Podjęcie uchwały w sprawie uczestnictwa w kosztach spraw przez PZK
- sprzęt pochodzenia wojskowego informacja o podejmowanych staraniach.
- powołanie Redaktora Naczelnego KP
- powołanie Koordynatora aktywności EURO 2012
- propozycje obsady funkcji QTH managera PZK oraz operatora Polskiego Callbooka po rezygnacji Grzegorza SP1THJ
- sprawy sportowe, a w nich: informacja o HST, publikacja wyników zawodów, kalendarz zawodów krajowych, sprawy dyplomów wydawanych przez PZK
 - sprawy bieżące wniesione przez członków prezydium.

8. Organ nadzoru i inne. Informuję, że w terminie udzieliliśmy odpowiedzi na wszystkie 4 pisma skierowane do PZK przez Organ Nadzoru tj. Prezydenta m. st. Warszawy. Treść naszej odpowiedzi opublikujemy natychmiast po ustosunkowaniu się do nich przez adresata.

9. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.
      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL + , CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe premierowe wydanie programu w niedzielę 7.11.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       Będzie to 30 minutowa relacja telewizyjna w której będzie zamieszczona cała relacja z Rawy Mazowieckiej, gdzie odbywały się pierwsze w Polsce Mistrzostwa I Regionu IARU.
        W programie zostanie również nadana gawęda krótkofalowca taternika Bogdana SP6ABA, który brał udział w zabezpieczaniu radiowym w zdobywaniu najwyższego szczytu gór na świecie przez polskich alpinistów.
       Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
      Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest ona kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

10. SPFF.

Pięciu operatorów: Józef SP9FKQ, Krzysztof SP9UPK, Jan SP9WAN, Darek SQ9IDG, Zbigniew SQ9CXC będzie pracować z nowych obiektów SPFF jako SP9YFF/6:

6 Listopad  SPFF-516 "Lasy Stobrawsko-Turawskie"- Obszar chronionego krajobrazu.
7 Listopad SPFF-517 "Jezioro Turawskie" - Obszar Natura 2000

Start około 9 utc w sobotę, qrt około.15 utc w niedzielę.
Pasma: 80-10 mtr, modulacje: cw, ssb, rtty.
Dodatkowe informacje na: http://wff-silesia.eu.interia.pl/enter.htm
QSL via SQ9IDG (direct, biuro, WFF LogSearch)
vy73 Krzysztof sp9upk

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK