Zlot Historyczno - Militarny i akcja "Oni ocalili Londyn"
Dodane przez SQ9AOL dnia 2010-08-05 / 22:45
W dniu 29 sierpnia (niedziela) odbędzie się Zlot Historyczno - Militarny w miejscowości Blizna (loc. KO00TE) w ramach którego odbędzie się spotkanie krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych krótkofalarstwem.

Wójt Gminy Ostrów oraz Dębicki Klub Łączności SP8KKM, Szkolny Klub Łączności SP8YAY i Stowarzyszenie Krótkofalowców i Radioamatorów "Delta" zapraszają na Zlot Historyczno - Militarny w miejscowości Blizna.

Zlot to impreza, podczas której uczestnicy mają możliwość poznać m.in. zabytki techniki wojskowej, historię oręża, historię okolicy.

Zlot ma charakter otwarty. Impreza adresowana jest nie tylko do pasjonatów militariów i kolekcjonerów. Uczestniczą w niej całe rodziny, dla dzieci przewidziany jest osobny program rozrywkowy pt. "Robinson Cruzoe".

Każdy znajdzie tu coś dla siebie: stanowiska promocyjno - wystawiennicze krótkofalowców, grup rekonstrukcyjnych, odbędą się pokazy: Straży Granicznej, Policji Państwowej i Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, krótkofalowców, pokaz ratownictwa medycznego oraz balonu na ogrzane powietrze z Aeroklubu Krakowskiego; parada motocykli historycznych.

Można będzie pooddychać nieskazitelnie czystym powietrzem, pogawędzić, spotkać się z wieloma kolegami, zaczerpnąć łyk historii, wymienić doświadczenia i... co dusza zapragnie.

Program zlotu:
28.08 (sobota)
godz. 17.30 Szkoła Podstawowa w Ociece - Sesja historyczna "Oni ocalili Londyn" - Polacy w pościgu za bronią V

29.08 (niedziela)
godz. 13.00 Msza Święta w kaplicy w Bliźnie w intencji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego
godz. 14.30 Rozpoczęcie Zlotu w miejscowości Blizna na terenie powstającego Parku Historycznego Blizna

Informację o drodze dojazdu będzie można uzyskać na przemienniku tarnowskim 145,775MHz oraz na częstotliwości 145.350 MHz w dniu Zlotu. Podczas zlotu będą pracować radiostacje okolicznościowe 3Z0VV i 3Z0OBOZ w ramach programu dyplomowego "Oni ocalili Londyn".

Więcej informacji na stronie1 i stronie2

Zapraszamy!

Informacja: Jacek SQ8AQO